Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Katarzyna qwerty

Mieszkam w Niemczech,jestem na bezrobociu, mam małe dziecko. O jaką pomoc mogę się ubiegać? Pomóżcie

Polecane posty

Gość Katarzyna qwerty

Mam 21 miesięczne małe dziecko. Jestem samotną mamą. Teraz jestem na Arbeislosegeld I (do połowy kwietnia). Pobieram tylko Kindergeld i dostaję 200 €miesięcznie od ojca dziecka. Co mi przysługuje po zakończeniu bezrobocia? O co mogę się starać. Mieszkam w Saksonii (Sachcen), czy mogę się starać o Landeserziehung? I ile to jest, jak długo wypłacane. Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć krok po kroku jak mam tutaj przetrwać, co i gdzie składać. Nie mogę iść do pracy, nie mam z kim zostawić dziecka. Rodziny tu nie mam, a na ojca dziecka nie mam co liczyć. Pomóżcie proszę, czy ktokolwiek był w takiej sytuacji? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katarzyna qwerty

Nie znajdzie się nikt, kto chciałby udzielić odpowiedzi? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katarzyna qwerty

Tu autorka. Proszę o wypowiedzi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bawarczyk

A czemu nie wracasz do siebie do PL? Tam dostałabyś 500+a w Niemczech nic ci się nie należy. My Niemcy nie chcemy tutaj takich nierobów jak ty. Wy/pier/dalaj stąd ze swoim bękartem (pewnie do tego tatuś arabski brudas).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kot

Ja też  uważam, ze nic ci się nie należy. Wracaj do siebie bo w Niemczech mamy aż za dużo takich jak ty. Bierz dzieciara i zmykaj stąd. W PL jest coraz lepiej więc na pewno dasz sobie rady. W najgorszym razie pójdziesz do pracy za 2.000 bo Ewunię zawodu żadnego nie masz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katarzyna qwerty

Dziękuję za odpowiedzi. 

Niestety nie są na temat mojego zapytania.

Doradcom Bawarczyk i Kot dziękuję i zaznaczam, że od razu wracam do Pl po waszym wyjeździe z DE. Najpierw wy, a za wami od razu ja, bo skoro dajecie nie tylko dobre rady, to zapewne i poprzeć je przykładem swoim. Wracacie a ja za wami:) 

Jestem Polką, więc wrócę do pracy, gdy dziecko wróci do przedszkola. Dobre rady jak te powyższe powinniście przekazać (prosto w oczy) długotrwałe bezrobotnym (lub pokoleniowo) rodowitym Niemcom, Turkmenistan, Syryjczykom i Marokańczykom. Oh... nie ma odwagi, znajdźcie ją w sobie,. Swoje poglądy opisujcie i oznajmiajcie w tematach adekwatny i odnoszących się do waszych poglądów. 

Gdy będę wracać do Pl, założę temat: jak szybko wrócić do Polski? 

Powrót planuję na emeryturze. Pozdrawiam serdecznie i wciąż czekam na jakieś sensowne odpowiedzi.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Nie dociera do ciebie ty pyskata zdziro ze nic ci się nie należy???

Możesz się stawiać i mądrować ale od tego i tak nie przybędzie ci ani jedno euro na koncie!

A wyjeżdżać z Niemiec będziesz szybciej niż ci się wydaje.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
23 godziny temu, Gość Gość napisał:

Nie dociera do ciebie ty pyskata zdziro ze nic ci się nie należy???

Możesz się stawiać i mądrować ale od tego i tak nie przybędzie ci ani jedno euro na koncie!

A wyjeżdżać z Niemiec będziesz szybciej niż ci się wydaje.

 

Myślę, że jednak jej się coś należy. Chyba wychowawczy do trzeciego roku życia, ale nie wiem dokładnie. Na pewno nie zostanie bez środków do życia, bo Niemcy mają jeden z najbardziej rozbudowanych systemów socjalnych. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gośćmnbvcxzasdfg

Moja sąsiadka Niemra ma czwórkę dzieci, sama bez męża. Wiek od 12 do 6 miesięcy, nigdy nigdzie nie pracowała i z czegoś żyje. Najeżdżanie tylko na Polaków to przeginanie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ile czasu jesteś w Niemczech? Czy ojciec dziecka też tam mieszka? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kot

A tatus to brudas-Arab czy jakieś inne afrikanske barachło? Nie wracaj do PL, bo ciapatych tutaj nie chcemy. Lepiej zostań w DE. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Figo

Wam to tylko zasiłki w głowie. Ja przyjechałem do Niemiec, żyję normalnie i pracuję. Tylko tak można się zasymilować z nowym środowiskiem. Mam nadzieję że władze deportują nierobów z tego pięknego kraju jakim są Niemcy. Jak chcecie się obijać to wypad do PL. Tutaj was nie potrzebujemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość Gość Gość

Up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anja B.

Autorko, jesli skończy ci się alg 1 to złóż wniosek o elterngeld albo o alg 2. Obydwóch nie możesz jednocześnie pobierać wiec policz co bardziej się opłaca. Do alg 2 jest chyba jeszcze jakis ekstra dodatek dla samotnych mam. Do tego wohngeld który pokryje koszty czynszu mieszkania i chyba czesciowo wody. Do tego oczywiście Kindergeld na dziecko i alimenty. Jest ich mało bo pewnie ojciec wykazuje niskie dochody wiec płaci te najniższa składkę z tabeli. Prócz tego napisz do Rundfunkservice żeby zwolnili cię z abonamentu.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katarzyna qwerty
Dnia 15.02.2019 o 12:32, Gość Anja B. napisał:

Autorko, jesli skończy ci się alg 1 to złóż wniosek o elterngeld albo o alg 2. Obydwóch nie możesz jednocześnie pobierać wiec policz co bardziej się opłaca. Do alg 2 jest chyba jeszcze jakis ekstra dodatek dla samotnych mam. Do tego wohngeld który pokryje koszty czynszu mieszkania i chyba czesciowo wody. Do tego oczywiście Kindergeld na dziecko i alimenty. Jest ich mało bo pewnie ojciec wykazuje niskie dochody wiec płaci te najniższa składkę z tabeli. Prócz tego napisz do Rundfunkservice żeby zwolnili cię z abonamentu.  

Bardzo, bardzo serdecznie dziękuję za pomoc. Nawet nie wiesz ile mi pomogłaś  tym wpisem. Dziękuję raz jeszcze i pozdrawiam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anja B
Dnia 18.02.2019 o 14:12, Gość Katarzyna qwerty napisał:

Bardzo, bardzo serdecznie dziękuję za pomoc. Nawet nie wiesz ile mi pomogłaś  tym wpisem. Dziękuję raz jeszcze i pozdrawiam. 

Aż się zawstydziłam bo nic takiego nie zrobiłam ale dziękuje ze napisałaś jest mi bardzo miło. Pozdrawiam i życzę powodzenia w Niemczech .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monika1988

Po alg1 dostaniesz miesiąc przed końcem papiery na alg2 tak jak poprzedniczka mówiła wystarczy wypełnić i oddać. Coś koło 400 na życie plus na dziecko nie jestem pewna 160 plus Kindergeld do tego i mieszkanie i ogrzewanie. Jeszcze jest betreungsgeld dla dzieci do 3 lat jeśli matka w domu wychowuje i nie oddaje do żłobka ale to muszę poczytać czy jak się ma alg2 to czy betreungsgeld też można dostać. Serdecznie pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monika1988

Betreungsgeld trzeba również złożyć jeśli dziecko ma 15 miesięcy skończone i przez maksymalnie 22 wypłacane jest w kwocie 150e i zajmować się nim będziesz w domu bez kita itd. Ale to będzie odciagniete z alg2 ale obowiązek jest złożenia żeby minimalizować wysokość socjalu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Dnia 24.01.2019 o 13:59, Gość Figo napisał:

Wam to tylko zasiłki w głowie. Ja przyjechałem do Niemiec, żyję normalnie i pracuję. Tylko tak można się zasymilować z nowym środowiskiem. Mam nadzieję że władze deportują nierobów z tego pięknego kraju jakim są Niemcy. Jak chcecie się obijać to wypad do PL. Tutaj was nie potrzebujemy.

Tak jest wszędzie. moja druga połówka (pochodząca z Belgii) nazywa to nadużywaniem gościnności i legalną kradzieżą (legalna bo prawo na to zezwala). Ale zdanie ma takie, że bezrobotnym można być w swoim własnym kraju, a nie w obcym, dlatego że każde państwo w pierwszej kolejności musi dbać o swoich obywateli. Ja sam mieszkam w Belgii i nie wyobrażam sobie być tu na bezrobociu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

zwykły ...y pasożyt. o Polski won pasożytować a nie, Niemcy mają swoich rodzonych pasożytów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dnia 23.01.2019 o 13:15, Gość Gośćmnbvcxzasdfg napisał:

Moja sąsiadka Niemra ma czwórkę dzieci, sama bez męża. Wiek od 12 do 6 miesięcy, nigdy nigdzie nie pracowała i z czegoś żyje. Najeżdżanie tylko na Polaków to przeginanie. 

ona jest u siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dnia 21.01.2019 o 15:16, Gość Katarzyna qwerty napisał:

Dziękuję za odpowiedzi. 

Niestety nie są na temat mojego zapytania.

Doradcom Bawarczyk i Kot dziękuję i zaznaczam, że od razu wracam do Pl po waszym wyjeździe z DE. Najpierw wy, a za wami od razu ja, bo skoro dajecie nie tylko dobre rady, to zapewne i poprzeć je przykładem swoim. Wracacie a ja za wami:) 

Jestem Polką, więc wrócę do pracy, gdy dziecko wróci do przedszkola. Dobre rady jak te powyższe powinniście przekazać (prosto w oczy) długotrwałe bezrobotnym (lub pokoleniowo) rodowitym Niemcom, Turkmenistan, Syryjczykom i Marokańczykom. Oh... nie ma odwagi, znajdźcie ją w sobie,. Swoje poglądy opisujcie i oznajmiajcie w tematach adekwatny i odnoszących się do waszych poglądów. 

Gdy będę wracać do Pl, założę temat: jak szybko wrócić do Polski? 

Powrót planuję na emeryturze. Pozdrawiam serdecznie i wciąż czekam na jakieś sensowne odpowiedzi.  

nie wstyd ci obcy kraj okradać, nierobie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dnia 21.01.2019 o 12:10, Gość Bawarczyk napisał:

A czemu nie wracasz do siebie do PL? Tam dostałabyś 500+a w Niemczech nic ci się nie należy. My Niemcy nie chcemy tutaj takich nierobów jak ty. Wy/pier/dalaj stąd ze swoim bękartem (pewnie do tego tatuś arabski brudas).

do niej nie dotrze. ona uważa, że ma prawo pasożytować na obcym kraju, jakby była u siebie. a nie jest u siebie, zwyczajnie nadużywa gościnności obcego kraju. ktoś powinien ją do pomocy społecznej podpie/rdolić, że się miga od pracy, nie będąc u siebie. szybko ją deportują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dnia 21.01.2019 o 15:16, Gość Katarzyna qwerty napisał:

Powrót planuję na emeryturze.

NIE JESTEŚ ZŁODZIEJKO U SIEBIE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Banda baranów i zgorzkniałych desperatów na tym forum, wstyd czasami być Polakiem, jak się coś takiego czyta.... Żebyście chociaż umieli czytać ze zrozumieniem.... eh żal mi was

A Pani mam nadzieję, że znalazła odpowiedzi na swoje pytania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×