Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gość

Wyprawka dla noworodka

Polecane posty

Gość Gość

Jestem w pierwszej ciąży i myślę co trzeba kupić noworodkowi. Ile wydalyscie na wszystkie potrzebne rzeczy dla dziecka? Nie mam na razie dosłownie nic. Potrzebuje wózka, łóżeczka itd. Na jaką kwotę się nastawić tak żeby kupić co trzeba ale bez zbędnych szaleństw. Doradzcie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Koszt to sprawa indywidualna zależy czy kupisz wózek za 3 tyś i łóżeczko za 1,5 tyś czy używany wózek za 500-1000 i łóżeczko z allegro za 250. Polecam kupić dużo rzeczy w aptece gemini ceny są mniejsze niż w drogerii. Możesz tam kupić wszystko od podkładów poporodowych przez wkładki laktacyjne po smoczki i płyny do kąpieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

1. Wózek

2. Łóżeczko na początek polecam kosz Mojżesza

3. Pieluszki tetrowe ok 10 i ok 5 flanelowych

4. 2-3 prześcieradełka do łóżeczka

5. 2-3 kocyki, zależy kiedy rodzisz. Na pewno jeden bawełniany np z matherhood muślinowy, jedne np. Minky-bawełna

6. 2 ręczniki kąpielowe

7. Laktator

8. Wkładki laktacyjne

9.podkłady poporodowe

10. Podkłady do przewijania lub przewijak

11. Ubranka dla malucha

12. Mi przydała sie husta do noszenia bo dziecko do 5 miesiąca nie chciało jeździć w wózku. 

13. Apirator do nosa i sól fizjologiczna w ampulkach

14. Jak zimowe dziecko to kombinezon

15. Fotelik samochodowy z atestami nie żadne tam nosidełko w zestawie do wózka

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Popatrz sobie od razu nubilizator do inhalacji bo jak przyjdzie pierwszy katar to weźmiesz pierwszy lepszy z apteki, a tak to masz jeszcze czas na poszukanie czegoś z odpowiednimi parametrami itp. 

Termometr bezdotykowy

Jakieś 2 bawełniane czapeczki

Kosmetyki do kąpieli, pampersy, płatki kosmetyczne, patyczki do uszu

Octenisept do pępka lub spirytus rozrobiony w stężeniu 70%. Jak gruby kikut to i tak będziesz musiała przecierać roztoworem spirytusu. Ja przy drugim dziecku zrezygnowałam z octeniseptu. 

Jakaś butelka, szczotka do mycia butelki i przynajmniek z 2 saszetki mleka mod. 1. Jeżeli nie chcesz karmić piersią to wiadomo że puszka 🙂

poduszka do karmienia jak planujesz naturalnie

sterylizator się przydaje nawet jak karmisz piersią, bo bez problemu wyparzysz elementy laktatora, czy smoczki 

smoczek najepiej z 2 różne, bo dzieci mają swoje preferencje

pomyśl na czym będziesz układać dziecko w czasie aktywności. Czy na dywanie czy na jakiś puzzlach czy na macie. 

termofor na brzuszek, np. Z pestek wiśni, przynosi ulgę przy kolkach

wanienka, na poczatku ze stojakiem jest wygodniejsza

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agness

My już właśnie konczymy, ale ta lista moim zdaniem bardzo fajna i nie jednej Pani się przyda. My czekamy jeszcze aż przyjdzie zamówiony Materac Lateksowy antyalergic covers  od Fiki Miki 🙂 i tak naprawdę mamy komplet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×