Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Koleżanka

Problem z sąsiadami.

Polecane posty

Gość Koleżanka

Cześć.

Mam koleżankę, która ma bardzo duży problem. Otwórz dziewczyna cierpi na schizofrenie paranoidalna. Leczy sie,przyjmuje leki. Wynajmuje mieszkanie. Odkąd jej sąsiedzi dowiedzieli się o jej chorobie,zaczęli utrudniać jej życie. Dla tych młodych ludzi jest to śmieszne aczkolwiek na stan zdrowia koleżanki bardzo źle wpływa. Sąsiedzi robią dość błahe rzeczy tj pukanie do drzwi i uciekanie,przesuwanie wycieraczki,stanie pod drzwiami,oknami,różne plotki na jej temat, zapychanie skrzynki ulotkami,dzwonienie na policje,że trwa u niej impreza,donosy do właściciela mieszkania, spółdzielni. Niby nic ale koleżanka bardzo przejmuje się tym. Doszło do tego,że właściciel po kilku donosach chce wymówić umowę najmu. Policja nic nie zrobiła z tym bo stwierdzili,że nie ma dowodów,uważają rowniez,że to nawroty choroby. Sąsiedzi oczywiście uważają,że dziewczyna wymyśla aczkolwiek ja i kilku innych znajomych byliśmy świadkami takich sytuacji. Koleżanka próbowała się odegrać włączaniem głośnej muzyki rano, wieczorem, tłuczenie młotkiem do mięsa przez dłuższy czas,perfidnym mówieniem,że fajnie że stoją pod drzwiami jak stali rzeczywiście. Nic to nie dało. Chcę jej pomóc bo to co oni robią chorej osobie to przesada. Rozmowa z nimi nie pomaga. Ignorowanie ich zachowan również nic  nie daje. Aona już nie ma siły na to,jej stan zdrowia się pogarsza a sąsiedzi się śmieją i uważają ją za wariatkę. Mam ochotę im po prostu dowalić tak żeby popamietali i przestali dziewczyne gnębić. Jakieś pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Jeśli chcesz pomóc,to musicie mieć niezbite dowody;tj.nagrania,zeznania osób które są w tym momencie u niej.

Takie zachowanie podlega pod 2§.

Nękanie przez sąsiada będzie przestępstwem stalkingu oz art. 190a § 1 kdeksu karnego jeśli:

nękanie jest uporczywe

nękanie polega na istotnym naruszaniu prywatności sąsiada lub na wzbudzeniu w pokrzywdzonym uzasadnionego okolicznościami poczucia zagrożenia,

 aby postawić sąsiadowi zarzut z art. 190a kk, nękanie musi mieć charakter długotrwały, nie wystarczy jednorazowa sprzeczka z sąsiadem.

lub  art. 107 kw, kto w celu dokuczenia innej osobie złośliwie wprowadza ją w błąd lub w inny sposób złośliwie niepokoi,

 kieruje do nas wypowiedzi, które w zasadzie nie wyrażają nic konkretnego, stanowią groźbę niedookreśloną,

bezzasadnie wywołuje interwencję funkcjonariuszy policji

jeśli jesteś uporczywie nękany przez sąsiada, możesz taką sprawę zgłosić policji, np. w pisemnym zawiadomieniu o podejrzeniu popełnienia przestępstwa lub skorzystanie z adwokata i wystąpienie do sąsiada z pismem przed procesowym

''wezwaniem do zaprzestania prześladowania'' -bo jeśli tego nie uczyni kierujesz sprawę do sądu, w większości przynosi efekt

pozytywny i ludzie się zastanowią na przyszłość gdy ich najdzie chęć szkodzenia osobie chorej,leczącej się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×