Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość MamaTybka?

Tyberiusz - mąż się uparł

Polecane posty

Gość MamaTybka?

Hej! Tak w skrócie : jestem w ciąży, ustaliliśmy z mężem, że jak będzie dziewczynka to ja wybieram imię, a jak chłopiec to on. No i okazało się, że chłopiec i mąż wyskoczył z Tyberiuszem 😕Tego się nie spodziewałam, myślałam o jakichś zwyczajniejszych imionach...A może to ja jestem uprzedzona, a imię jest oryginalne i ok? Co o tym sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaTybka?

Nie jest fanem i nie wiem skąd on wytrzasnął to imię 🙂 Muszę zapytać. Trochę kicha, że tak w ciemno się zgodzilam. Może jeszcze zmieni zdanie, a jak nie to będę musiała się przyzwyczaic.eh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Jakoś mnie to imię w ogóle nie dziwi. Niespotykane - tak, ale poza tym normalne. Gorzej dla mnie brzmi choćby forsowany pary tematów niżej Radosz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
11 minut temu, Gość gość napisał:

Jakoś mnie to imię w ogóle nie dziwi. Niespotykane - tak, ale poza tym normalne. Gorzej dla mnie brzmi choćby forsowany pary tematów niżej Radosz.

albo Cyprian,Florian itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kalla008

Tyberiusz to  imię rzymskiego cesarza!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Uwielbiam Star Trek wiec mam mile skojarzenia z tym imieniem.  Poza tym znalam Oktawiusza wiec znam te dzwieki.  Tyberiusz czy Radosz- swietnie, jak dla mnie to mila odmiana i odpoczynek od tych samych imion.  Jezeli maz sie uparl to teraz ...j dajnego zdrobnienia 🙂

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Chyba jako mama masz coś do powiedzenia, tak czy nie? Uważam, że kobieta ma większe prawo w wyborze imienia, bo po tacie ma już nazwisko (choć nie zawsze, ale przeważnie), no i kobieta rodzi, to wybór imienia to taka nagroda za ten bol. Podaj mu swoje propozycje i może spodoba mu się któreś imię, jeśli nie to szukajcie imię, ktore obojgu się podoba. Ja na Tyberiusza bym się nie zgodziła, choć uważam, że np. Gracjan czy Cyprian są dużo gorsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Nigdy nie zrozumiem tego podziału, jak córka to ja wybieram, jak syn ty wybierasz. Przecież to jest logiczne, że ta druga osoba może wybrać każde imię, które będzie ohydnie brzmieć dla tej pierwszej osoby. 

Niestety autorko musisz się z tym pogodzić, że będziesz mamą Tybka. Tak nawiasem, bardzo ładne imię. Tylko gorzej, że zdrobnienia za bardzo nie ma. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Onkosfera

Jeśli dla Ciebie brzmi ohydnie, to negocjuj, podaj swoje propozycje. Tylko nie żaden Szymon ani Jakub, bo widać twój mąż lubi bardziej oryginalne imiona.

A jeśli chodzi o Tyberiusza, to co prawda kojarzy się z rzymskim cesarzem sadysta i szaleńcem, ale w takim razie czas je odczarować i zacząć nadawać dzieciakom (przecież imię Adrian nie kojarzy się wyłącznie z cesarzem Hadrianem, a Cezary z Juliuszem Cezarem). A do zdrobnienia Tybek trzeba się przyzwyczaić. Wszystko dla ludzi, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ggguga

Tak sie koncza durne dzielenia sie zgodnie z genderem. Imie powinno sie podobac obojgu rodzicom. Tyberiusz kojarzy sie z rzymskim cesarzem - okrutnikiem, morderca i perwersyjnym sadysta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
3 godziny temu, Gość Ggguga napisał:

Tak sie koncza durne dzielenia sie zgodnie z genderem. Imie powinno sie podobac obojgu rodzicom. Tyberiusz kojarzy sie z rzymskim cesarzem - okrutnikiem, morderca i perwersyjnym sadysta.

I to mógłby być argument przeciw. Wymyśl autorko bardzo podobne w brzmieniu i już. Remigiusz, Eligiusz, Tymoteusz, trochę tego jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
17 minut temu, Gość gość napisał:

I to mógłby być argument przeciw. Wymyśl autorko bardzo podobne w brzmieniu i już. Remigiusz, Eligiusz, Tymoteusz, trochę tego jest.

To durny argument, to tylko ten cesarz mial tak na imie? poza tym co za glupie kierowanie sie takimi skojarzeniami.Znam Jozia (stalin),znam Wlodzia (lenin)i jakos nikt slyszac te imiona nie ma skojarzen z ludobojstwem i wielkim glodem.Mi Tyberiusz,podobnie jak osobom wyzej kojarzy sie ze Star Trekiem,bo tam mial na drugie kapitan Kirk. Lubie ta postac,wiec i imie cieple

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
3 godziny temu, Gość Ggguga napisał:

 Tyberiusz kojarzy sie z rzymskim cesarzem - okrutnikiem, morderca i perwersyjnym sadysta.

Znając trochę historię to na tej "zasadzie" trzeba by wykluczyć masę imion, bo pod wieloma na X normalnych znajdzie jeden czy 2 szaleńców, morderców, okrutników czy sadystów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośc mimi

Myślę, że mąż autorki nigdy nie słyszał o żadnym cesarzu Tyberiuszu, bo inaczej nie zdecydowałby się na to imię. Argument powyższy, że Józef tez nie kojarzy się z głodem jest wyjątkowo nietrafiony. Józef to bardzo popularne imię, więc siłą rzeczy nie kojarzy się ze Stalinem. Zupełnie inaczej jest np. z imieniem Adolf, które w pierwszej chwili kojarzy się wszystkim z Hitlerem, choć przecież większośc ludzi słyszała również o Adolfie Dymszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
30 minut temu, Gość gosc napisał:

To durny argument, to tylko ten cesarz mial tak na imie? poza tym co za glupie kierowanie sie takimi skojarzeniami.Znam Jozia (stalin),znam Wlodzia (lenin)i jakos nikt slyszac te imiona nie ma skojarzen z ludobojstwem i wielkim glodem.Mi Tyberiusz,podobnie jak osobom wyzej kojarzy sie ze Star Trekiem,bo tam mial na drugie kapitan Kirk. Lubie ta postac,wiec i imie cieple

Zgadzam sie i zeby bylo smieszniej to ten cesarz zyl dawno, dawno temu, a Stalin i Lenin w ubieglym wieku, a Jozek nagle zaczyna sie znowu wszystkim poodobac.  Star Trek-  w tym wieku wiec skojarzenia moje ida w tym kierunku jako pierwsze.

Ludzie nadaja imiona w jaki sposob chca.  Jezeli jest podzial na plec to uwazam, ze zawsze powinna osoba podac conajmniej trzy imiona i ta druga wybiera z propozycji.  Mozna sobie tak podzielic, ale druga osoba powinna miec prawo do weta.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Meli

Tyberiusz bardzo fajne imię, oryginalne ale normalne, zdrobnień można bardzo dużo wymyslec: Tybi, Beri, Tybek, Tyberek, Tyri, Beriuszek, Tyberik, Berik, Tysiu, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 godzinę temu, Gość gośc mimi napisał:

Myślę, że mąż autorki nigdy nie słyszał o żadnym cesarzu Tyberiuszu, bo inaczej nie zdecydowałby się na to imię. Argument powyższy, że Józef tez nie kojarzy się z głodem jest wyjątkowo nietrafiony. Józef to bardzo popularne imię, więc siłą rzeczy nie kojarzy się ze Stalinem. Zupełnie inaczej jest np. z imieniem Adolf, które w pierwszej chwili kojarzy się wszystkim z Hitlerem, choć przecież większośc ludzi słyszała również o Adolfie Dymszy.

Od kiedy Józef jest bardzo popularny? bo jakoś nie zauważylam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ggg

Tyberiusz będzie bardzo oryginalny, ale Remigiusz bywa nadawany, a to ta sama skala "ciężkości". Jeśli mąż się uprze, a ty jesteś słowna, to nadaj drugie imię, aby wszyscy mieli w przyszłości wybór. My mamy w domu Gawła, też wg niektórych zbyt wymyślne, ale byliśmy zgodni 🙂 p.s. A może mąż się z tobą tylko przekomarza i trzyma w zanadrzu jakiegoś Piotrka czy Adama? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

juz lepszy ten Tyberiusz niz Gawel. Masakra...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ggg

A i gdyby mój mąż uparł się na Tyberiusza, a ja nie miałabym ekstra alternatywy, to zrobiłabym przyjemność mężowi, ojcu tego małego faceta jakby nie patrzeć. A zdrabnialabym Berek! 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ggg

Lepszy, nie lepszy, co komu pasuje 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2 godziny temu, Gość gosc napisał:

To durny argument, to tylko ten cesarz mial tak na imie? poza tym co za glupie kierowanie sie takimi skojarzeniami.Znam Jozia (stalin),znam Wlodzia (lenin)i jakos nikt slyszac te imiona nie ma skojarzen z ludobojstwem i wielkim glodem.Mi Tyberiusz,podobnie jak osobom wyzej kojarzy sie ze Star Trekiem,bo tam mial na drugie kapitan Kirk. Lubie ta postac,wiec i imie cieple

A dlaczego durny? Prawda jest taka, że gdyby ci mąż wymyślił imię, które ci nie pasuje, to wszystkiego byś się złapała, byleby nie dać tak dziecku. Bardzo ciekawe, czy jakby wyskoczył ci z Adolfem, bo uwielbia to imię, czy byś się Hitlerem nie zasłoniła. Ja nie twierdzę, że Tyberiusz to brzydkie imię, podałam tylko pomysł na argument przeciw. Ja nie powiedziałam, ze tak bym dziecku nie dała, bo okrutnik, tylko autorka może się tym posiłkować w dyskusji z mężem. A to jest różnica.

I mylisz się co do Józefa i Włodzimierza. Właśnie bardzo kojarzą się z tymi dyktatorami. Józef prędzej ci się skojarzy właśnie ze Stalinem, niż ze św. Józefem Starym mężem Marii matki boskiej.

1 godzinę temu, Gość Meli napisał:

Tyberiusz bardzo fajne imię, oryginalne ale normalne, zdrobnień można bardzo dużo wymyslec: Tybi, Beri, Tybek, Tyberek, Tyri, Beriuszek, Tyberik, Berik, Tysiu, 

No właśnie autorce o te zdrobnienia chodzi. Tybi, Tysiu pysiu, to do malutkiego dziecka. A potem co? Tybek. Tylko i wyłącznie. Albo się autorka będzie kłócić z mężem o imię, albo weźmie to na klatę i honorowo jak się umówiła z mężem będzie mamą Tybka. Po co wymyślała z mężem, kto jakiej płci imię wymyśla? To teraz ma co chciała. 😄

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaTybka?

No i czego się dowiedziałam? Mąż w ogóle Star Treka nie oglądał, to że był taki władca to kojarzył ale nie wiązał go z okrucieństwem i perwersją. Po prostu kiedyś w tv widział faceta, który był podpisany Tyberiusz jakiśtam i wtedy pomyślał, że jak będzie miał syna to chciałby żeby tak miał na imię... Poza tym powiedział, że jeżeli tak strasznie mi się nie podoba to pomyśli na innymi...Ale w sumie zaczynam się przekonywać, tym bardziej, że nie podobają mi się te popularne teraz imiona typu Fabian, Brajan, Marcel. W każdym razie do rozwiązania jeszcze daleko, zobaczymy co przyniesie przyszłość ☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaTybka?

Eh no właśnie, mam czego chciałam 😕 Dziewczyny nie popelniajcie mojego błędu bo potem bedziecie zapisywac do przedszkola Tybka albo Adolfa 😄 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
13 minut temu, Gość MamaTybka? napisał:

Eh no właśnie, mam czego chciałam 😕 Dziewczyny nie popelniajcie mojego błędu bo potem bedziecie zapisywac do przedszkola Tybka albo Adolfa 😄 

🙂  Nastepnym razem umowa, ze mozna wetowac imie i trzeba podac conajmniej trzy do wyboru. 🙂

Zgadza sie, fajnie jest jak sa jakies ciekawe imiona wsrod dzieci.  Jest Oktawiusz i Remigiusz wiec czemu nie Tyberiusz.  W tym roku urodzil sie Florian, Olgierd i Tomir.   Tyberiusz jest orginalny i meski wiec jest dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość@

Ja bym negocjowała , imię dziecku daje się na całe życie ...w tym przypadku bez względu czy chłopiec czy dziewczynka ,powinna to być decyzja z obu stron...Mi osobiście się nie podoba .Wziąć kalendzarz i szukać kompromisu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1 godzinę temu, Gość gość napisał:

o malutkiego dziecka. A potem co? Tybek. Tylko i wyłącznie. Albo się autorka będzie kłócić z mężem o imię, albo weźmie to na klatę i honorowo jak się umówiła z mężem będzie mamą Tybka. Po co wymyślała z mężem, kto jakiej płci imię wymyśla? To teraz ma co chciała. 😄

 

 

Potem będzie to, co nosiciel imienia sobie wymyśli. Tyberiusz w pracy, Tyber, Tibi czy Tyb dla przyjaciół. Nie widzę problemu. Znam osoby z całkiem popularnymi imionami używające przeróżnych ich form.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
2 godziny temu, Gość MamaTybka? napisał:

Eh no właśnie, mam czego chciałam 😕 Dziewczyny nie popelniajcie mojego błędu bo potem bedziecie zapisywac do przedszkola Tybka albo Adolfa 😄 

To nic, jak bedzie Tyberiusz, a nastepna dziewczynka to bezie musiala wyskoczyc z czyms podobnie orginalnym, bo zwykla Ania to bedzie wygladac jak Kopciuszek przy bracie 😉

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×