Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gosc tak

Zycie w Londynie

Polecane posty

Gość gosc tak

W Londynie mozna zyc na niezlym poziomie za niekoniecznie wysoka wyplate... Jedyny minus to tesknota za rodzina i przyjaciolmi z Pl...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Antoniego
6 godzin temu, Gość gosc tak napisał:

W Londynie mozna zyc na niezlym poziomie za niekoniecznie wysoka wyplate... Jedyny minus to tesknota za rodzina i przyjaciolmi z Pl...

Co to dla Ciebie "niezły" poziom i "niekoniecznie wysoka" wypłata, bo piszesz samymi ogólnikami.

W Londynie żeby w miarę fajnie pożyć np będąc singlem który dzieli mieszkanie tylko z jedną-max dwiema osobami ale ma SWÓJ OSOBNY pokój, to trzeba zarabiać przynajmniej 2,500 funtów netto. moim zdaniem.

Ja za rodziną w Polsce nie tęsknię jakoś mocno, może dlatego że tu, w UK, mam moją nową rodzinę; tu poznałam też wielu nowych ludzi i to są moi przyjaciele, znajomi - a Ci którzy są w Polsce, są w kontakcie to to ZAWSZE JA  muszę się pierwsza odezwać. Ci z Polski zwykle jak już to piszą że u nich nic się nie dzieje, nic ciekawego, głównie narzekają.  No ale nie wszyscy, niektórzy wiodą ciekawe życie i są tacy pozytywni. nie da się ukryć, że fajniej jest tym z lepszą pracą, ale tak jest raczej w każdym kraju. Masz fajną pracę i fajne zarobki  =  mniej narzekasz. proste...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Antoniego
6 godzin temu, Gość gosc tak napisał:

W Londynie mozna zyc na niezlym poziomie za niekoniecznie wysoka wyplate... Jedyny minus to tesknota za rodzina i przyjaciolmi z Pl...

.... aha a poza Londynem pensja netto 2,500 gbp jest super. mozna mieszkać samemu w fajnym mieszkanku i mieć niezłe życie a nie gnieść się z obcymi.

a jak jest para i np mają razem 4,000 gbp ne rękę, nie w Londynie, to jest to ŻYCIE JAK W MADRYCIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość burza z piorunami

autor watku sie zmyl ... haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc gosc tak

Nawet majac najnizsza pensje zyje sie lepiej w Londynie niz np.w Warszawie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Baba Jaga jestem
6 godzin temu, Gość Gosc gosc tak napisał:

Nawet majac najnizsza pensje zyje sie lepiej w Londynie niz np.w Warszawie 

nie wiem jak mozna przezyc w Lodynie za najnizsza pensje. przeciez to jest jakos 1200 albo mniej netto za caly etat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc gosc tak

Oj sporo ludzi za tyle zyje i daja rade. Niektorzy potrafia jeszcze zadbac o siebie, fajnie sie ubrac, pojechac sobie gdzies, a nawet odkladac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Dopóki dają dofinansowanie do najniższych pensji w postaci taxów i benefitów można w Londynie mieszkać.

Teraz po brexicie wszystko zabiorą i skończy się to mieszkanie i odkładanie kasy z najniższej pensji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuupaa

hmm Londyn jest fajny przyjechać sobie raz na pare lat pochodzić po muzeach 2-3 dni, ale po co tam mieszkać, są lepsze miejsca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

W Londynie za najnizsza krajowa raczej nie da sie przezyc, a jesli juz, to dzielac mieszkanie z obcymi ludzmi (czasem nawet pokoj), jedzac chyba najtansze jedzenie no i moze jesli sie jeszcze chodzi do pracy piechota.Glupi pokoj kosztuje 600 funtow i to w 6 zonie.

Ja mieszkam w 6 zonie i same wydatki na male mieszkanie i maly samochod to £1800 miesiecznie, a gdzie reszta? A przeciez nie wiode luksusowego zycia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola
Dnia 11.02.2019 o 14:08, Gość gosc napisał:

Ja mieszkam w 6 zonie i same wydatki na male mieszkanie i maly samochod to £1800 miesiecznie, a gdzie reszta? A przeciez nie wiode luksusowego zycia.

W drugiej strefie wynajmiesz pokoj rowniez za £600-700 i dodatkowo oszczedzasz na dojazdach, wystarczy poszukac.

Znajomy wynajmuje pokoj z wlasna lazienka w Lewisham za £750, kolezanka w Clapham za £650, inna znajoma Stepney Green za £600. Auto nowe z salonu mazdy £250 miesiecznie rata plus paliwo.

£1800 za pokoj i auto to dosc duzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Nie dociera do was ze ludzie żyją w Londynie tylko i wyłącznie dzięki benefitom i różnym dopłatom???

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola
1 godzinę temu, Gość Gość napisał:

Nie dociera do was ze ludzie żyją w Londynie tylko i wyłącznie dzięki benefitom i różnym dopłatom???

 

Nie i nie zgodze sie z tym. Nie wrzucaj wszystkich do jednego worka. Sama osobiscie nie znam ani jednej osoby, ktora pobiera jakiekolwiek benefity, ale to tylko kwestia tego, ze kazdy ma dobra prace i dorbe zarobki.  Pewnie wg. Ciebie to nierealne, ale nie mam powodu, zeby tutaj klamac.

Zgadzam sie, ze jest zapewne duzo osob, ktore dzieki temu moga przezyc w Londynie, ale takie uogolnianie sie nie do konca zgadza z rzeczywistoscia 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dnia 6.02.2019 o 00:36, Gość Gosc gosc tak napisał:

Oj sporo ludzi za tyle zyje i daja rade. Niektorzy potrafia jeszcze zadbac o siebie, fajnie sie ubrac, pojechac sobie gdzies, a nawet odkladac...

chyba do sąsiedniego hrabstwa i ubrać w Primarku,...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość over the madnesssssss
17 godzin temu, Gość Ola napisał:

W drugiej strefie wynajmiesz pokoj rowniez za £600-700 i dodatkowo oszczedzasz na dojazdach, wystarczy poszukac.

Znajomy wynajmuje pokoj z wlasna lazienka w Lewisham za £750, kolezanka w Clapham za £650, inna znajoma Stepney Green za £600.

 

Ja w Glasgow gdzie jest duzo roznej pracy I mozliwosci (800 tys mieszkancow)  za cale mieszkanie - 2 sypialnie salon spora kuchnia 2 lazienki balkon- place £785 miesiecznie. z oplatami typu council tax prad gaz internet itd jakos £1100.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola
2 godziny temu, Gość over the madnesssssss napisał:

Ja w Glasgow gdzie jest duzo roznej pracy I mozliwosci (800 tys mieszkancow)  za cale mieszkanie - 2 sypialnie salon spora kuchnia 2 lazienki balkon- place £785 miesiecznie. z oplatami typu council tax prad gaz internet itd jakos £1100.

Wow, mega roznica. W Londynie w zeszlym roku jak wynajmowalismy z narzeczonym domek przy Rotherhithe to wychodzilo £1600+ oplaty, razem gdzies £1900-2000. Domek malutki, angielski standard 🙂 2 malutkie sypialnie i salon, z czego jedna sypialnia by chyba lozka duzego nie zmiecila haha Ale mielismy tam biuro 😛  Mieszkanie jakie opisujesz to koszt za sam najem £1700-1800 gdzies

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość funtowicz

Wy piszecie o swoich marzeniach? Głowę dam że większość nie przekracza 1400 z jednej pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość over the madnesssssss
16 minut temu, Gość funtowicz napisał:

Wy piszecie o swoich marzeniach? Głowę dam że większość nie przekracza 1400 z jednej pracy

Tzn? ja  nie pisalam tu  marzeniach, a o cenach mieszkan w Glasgow.

opisanego mieszkania nie wynajmuje sama, lecz z partnerem. mamy tez dziecko.

zarabiamy lacznie ok 3050 netto na miesiac- ja mam 1350 GBP netto a partner 1700 GBP netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola
17 godzin temu, Gość funtowicz napisał:

Wy piszecie o swoich marzeniach? Głowę dam że większość nie przekracza 1400 z jednej pracy

A dlaczego o marzeniach? Czy w Polsce wszyscy pracuja na przyslowiowym zmywaku? Nie. 

Tak samo w Londynie nie kazdy Polak to pracownik fizyczny. Uwierz mi, ze duzo osob w dzisiejszych czasach migruje nie ze wzgledu na kase (aby przezyc, bo w PL sie nie da), ale ze wzlegu na rozwoj zawodowy. Znam mnostwo takich osob, ktore przeniosly sie do Londynu, bo maja lepsze mozliwosci rozwoju zawodowego i oczywiscie lepsze zarobki niz w Polsce. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fige

Cudów nie ma ale te nędzne 2.000£ to tu każdy ma. No chyba, że jesteś bez zawodu i po angielsku ani me ani be. Wtedy zarobisz tylko 1.300-1.500. Za to trudno przeżyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eva
Dnia 12.02.2019 o 21:03, Gość Ola napisał:

W drugiej strefie wynajmiesz pokoj rowniez za £600-700 i dodatkowo oszczedzasz na dojazdach, wystarczy poszukac.

Znajomy wynajmuje pokoj z wlasna lazienka w Lewisham za £750, kolezanka w Clapham za £650, inna znajoma Stepney Green za £600. Auto nowe z salonu mazdy £250 miesiecznie rata plus paliwo.

£1800 za pokoj i auto to dosc duzo.

Ja mydle, ze to £1800 to była kwota podana za czynsz oraz opaty związane z wynajmowaniem mieszkania i koszt utrzymania samochodu, a nie za pokój i samochód...

Wynajęcie 2 bedroom to średnio 1400-1500 funtów plus rachunki a to daje juz jakies 1800-1900 funtów...

Utrzymanie samochodu to w ogole kosmos, ubezpieczenie jest bardzo drogie, do tego dochodza oplaty za paliwo, parkingi, road tax, mot a jeszcze nie daj Boze jak ktos musi do centrum jezdzic to congestion charge, ktory wynosi bodajze 12-13f dziennie, wszelkiego rodzaju naprawy, nowe opony...

Londyn jest dla bogaczy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eva

* Ja mysle

* oplaty 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hahaha

Trzeba być ...a, żeby mieszkać w Londynie.1000 funtow za pokój, buahahahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daickon

Wiekszosc ludzi i tak zarabia 1200-1400 funtow miesiecznie. Bieda w tym uk...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Z  tego, co tutaj czytam to nie kazdy zarabia minimum. Chyba jednak wszystko zalezy od rodzaju pracy i doswiadczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmmm hmmm
Dnia 24.02.2019 o 14:44, Gość gosc napisał:

Z  tego, co tutaj czytam to nie kazdy zarabia minimum. Chyba jednak wszystko zalezy od rodzaju pracy i doswiadczenia

Wystarczy popatrzyc na oferty o prace...Ludzie lubia pisac i opowiadac bajki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Bajki zapewne w gore masz na mysli? Oferty pracy sa rozne, tak samo, jak i wynagrodzenie oferowane jest rozne. Oczywiscie, ze osoba na podstawowe stanowisko, gdzie nie wymagane jest doswiadczenie itp to nie dostanie nie wiadomo ile kasy. 

Jesli spojrzych na oferty specjalistow w jakiejkolwiek branzy to juz nie masz minimalnych stawek, doswiadczenie jest w cenie.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brumm

Londyn jest bardzo drogi, niestety. Mozna mieszkac w innym miescie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×