Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Lukrecja

Imię dla chłopca.

Polecane posty

Gość Lukrecja

Z mezem dyskutowalismy na temat imienia dla naszego syna. Maz chcial Antka ja ze wzgledu na popularnosc tego imienia w ostatnim czasie wybralam Wojtka. Ostatecznie wyszlo na moje ale moze macie jakies pomysly i propozycje na ktore ja jeszcze nie wpadłam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Wojtek bardziej mi się podoba niż Antek.

Podobają mi się też Michał, Mikołaj, Piotrek, Paweł, Kacper, Emil i Miłosz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Ciesze sie, ze zrezygnowaliscie z Antka i zwracacie uwage na popularnosc imion.  Wojtus jest sliczny i jednak o kilka tysiecy mniej nadawany rocznie.  Witus czyli Witold jest podobny i jeszcze mniej uzywany.  Napisz jakiego imienia szukacie i czym sie inspirujecie.  Chcecie starozytne imie polskie, spolsczone staromodne imie polskie, meskie i twarde czy miekkie?  Jakie jeszcze wam sie imiona podobaja, a odpadly to napewno podamy wiele propozycji tutaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Miłosz, Bartosz, Witold, Mieszko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Hubert, Oliver ale nie Wojtek/ nie lubie tego imienia/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Mi się strasznie podoba imię - Tymoteusz... Co do Antka, nie podoba mi się w takiej wersji tak samo jak Antoni kojarzy mi się z dziadkiem. Ale np zdrobnienie Antoś mi się podoba. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lukrecja
Przed chwilą, Gość gosc napisał:

Ciesze sie, ze zrezygnowaliscie z Antka i zwracacie uwage na popularnosc imion.  Wojtus jest sliczny i jednak o kilka tysiecy mniej nadawany rocznie.  Witus czyli Witold jest podobny i jeszcze mniej uzywany.  Napisz jakiego imienia szukacie i czym sie inspirujecie.  Chcecie starozytne imie polskie, spolsczone staromodne imie polskie, meskie i twarde czy miekkie?  Jakie jeszcze wam sie imiona podobaja, a odpadly to napewno podamy wiele propozycji tutaj.

Wolalabym mniej popularne. Moj maz jest bardziej wybredny i moje propozycje zazwyczaj sie nie przyjmuja. Wojtusia prawie wymusilam. Podobaja mi sie imiona Krystian, Jakub, Jan, Franek ale te sa rowniez popularne. Wybor mojego meza tez mi sie podobal ale nie chce by co drugie dziecko w przedszkolu mialo na imie Antos. Ogolnie to nie wiem sama jakimi kategoriami stwierdzam ktore imie mi sie podoba. Najbardziej chyba patrze przez skojarzenia. Przez imie kojarze osobe z nim zwiazana i jesli byl to ktos fajny, zdolny to imie wtedy nabiera wyrazu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Juli

Wiktor? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
4 minuty temu, Gość Lukrecja napisał:

Wolalabym mniej popularne. Moj maz jest bardziej wybredny i moje propozycje zazwyczaj sie nie przyjmuja. Wojtusia prawie wymusilam. Podobaja mi sie imiona Krystian, Jakub, Jan, Franek ale te sa rowniez popularne. Wybor mojego meza tez mi sie podobal ale nie chce by co drugie dziecko w przedszkolu mialo na imie Antos. Ogolnie to nie wiem sama jakimi kategoriami stwierdzam ktore imie mi sie podoba. Najbardziej chyba patrze przez skojarzenia. Przez imie kojarze osobe z nim zwiazana i jesli byl to ktos fajny, zdolny to imie wtedy nabiera wyrazu. 

Krystian albo Jakub , pozostałe odpadają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lukrecja

Dziekuje za taki odzew ale nic nie przemawia do mnie bardziej niz Wojtuś. Kojarzy mi sie z bratem mojego ojca. Cudowny czlowiek z poczuciem humoru. Co do Mieszka to moja siostra mnie namawiala by wybrac to imie jednak wydaje mi sie ono dosyc sredniowieczne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda

Karol, Dominik, Gabriel, Leon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Może Aleksander albo Krzysztof?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lukrecja
1 minutę temu, Gość Magda napisał:

Karol, Dominik, Gabriel, Leon

O Karolu i Gabrysiu tez myslalam ale w ostatecznosci odpadly bo kobieco mi sie kojarza. Leon filmowe imie moja sasiadka dala takie imie swojemu dziecku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lukrecja
2 minuty temu, Gość Gosc napisał:

Może Aleksander albo Krzysztof?

Krzysztof niestety odpada nie pasuje do nazwiska. Olek juz brzmi fajnie ale Aleksander nie przemawia do mnie. Czy mozna dac dziecku imię Olek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Również Tymek mi się podoba. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
1 minutę temu, Gość Lukrecja napisał:

Krzysztof niestety odpada nie pasuje do nazwiska. Olek juz brzmi fajnie ale Aleksander nie przemawia do mnie. Czy mozna dac dziecku imię Olek?

Można 🙂 teraz nawet zamiast Jakub nazywają np Kuba. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lukrecja
1 minutę temu, Gość Gosc napisał:

Również Tymek mi się podoba. 

Tez brzmi ładnie zdrobnienie.

Tymoteusz juz mniej. Tymek uroczo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lukrecja
2 minuty temu, Gość Gosc napisał:

Można 🙂 teraz nawet zamiast Jakub nazywają np Kuba. 

W takim razie zastanowie sie jeszcze nad Olkiem. Jakub i Kuba obie wersje mi sie podobaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

A może imię Dawid??? Uważam je za najładniejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Mi się imię Jakub nie podoba od kiedy mialam kolegę w klasie o tym imieniu. Oczywiście... Każdy do niego mówił - Kuba. Jednak pewnego dnia nauczycielka się pomyliła... I zamiast powiedziec "Kuba" powiedziała "Kupa" . Także imiona, których bym nie dała dziecku to Jakub czy tez w wersji Kuba jak i Denis. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lukrecja

Stas tez ostatnio popularne ale rowniez mi sie podoba. Natomiast bobas zareagowal na Olka. Pierwszy raz poczulam jak przesunal sie z prawej strony na lewa tak dokladnie. Mialam wrazenie ze to byla nozka. Az sie usmiechnelam. 😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
2 minuty temu, Gość Lukrecja napisał:

Stas tez ostatnio popularne ale rowniez mi sie podoba. Natomiast bobas zareagowal na Olka. Pierwszy raz poczulam jak przesunal sie z prawej strony na lewa tak dokladnie. Mialam wrazenie ze to byla nozka. Az sie usmiechnelam. 😊

W takim razie wygląda na to, ze masz w brzuchu małego Olka 🙂 ciekawe co na to mąż? Czy również mu się spodoba... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martyna

Mój mąż bardzo chciał dać na imię synkowi Nikodem ale mi się to imię bardzo nie podoba. Nasi synowie maja na imię Artur i Robert. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
1 minutę temu, Gość Martyna napisał:

Mój mąż bardzo chciał dać na imię synkowi Nikodem ale mi się to imię bardzo nie podoba. Nasi synowie maja na imię Artur i Robert. 

Nikodem bardzo ładnie 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martyna
Przed chwilą, Gość Gosc napisał:

Nikodem bardzo ładnie 🙂

No mi właśnie to imię bardzo nie podchodzilo. I próbowałam się przekonać ale nie wyobrażalam sobie ze mówię do mojego maleństwa Nikodem, Nikuś. To imię wydaje mi się takie mdłe... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lukrecja
5 minut temu, Gość Martyna napisał:

Mój mąż bardzo chciał dać na imię synkowi Nikodem ale mi się to imię bardzo nie podoba. Nasi synowie maja na imię Artur i Robert. 

Artur tez bardzo mi sie podoba. Szkoda ze nie ma zdrobnienia. A przynajmniej Arturek nie jest moim ulubionym. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lukrecja
12 minut temu, Gość Gosc napisał:

W takim razie wygląda na to, ze masz w brzuchu małego Olka 🙂 ciekawe co na to mąż? Czy również mu się spodoba... 

Ledwo nauczyl sie mowic do mojego brzucha Wojtus zmiana pewnie bedzie nie latwa ale moze gdy poczuje boksa od bobasa na dzwiek Olka to szybko zmieni zdanie. 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Jak to nie ma? Artik, Artus, Art, Arti. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nat

Mi się bardzo podobają imiona na M, Trochę dziwne kryterium ale cóż ;) Maksym, Marcel, Martin (to chyba nie polskie), Mateusz, Michał 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×