Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

miikik

Palenie a karmienie

Polecane posty

Hejka. Może ktoś mi podpowie co mnie cały czas zastanawia.. podobno mleko w proszku dla dzidziusia jest gorsze niż mleko z piersi ale jeśli matka pali karmiąc to chyba lepsze jest już te w proszku ? Czy się myle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Na stronie nawiedzonej Hafii czytalalam artykuł , że wg najnowszych wytycznych mleko nawet palącej matki jest lepsze niż sztuczne. Oczywiście palącej mało (chyba do 5 sztuk). 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Patola pociesza się, że mleko matki nawet palącej jest lepsze niż mm. Prawda jest taka, że jak musisz wydać codziennie prawie 20 zł (czyniła to już kosztuje) to na mm nie starczy. Swoją drogą - pachnący maluszek i śmierdząca matka... Połączenie idealne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podobno dzidziuś palącej matki ma większe narażenie na smierć łóżeczkowa lub pojawienie się kolek wiec nie rozumiem jak może być lepsze mleko palącej matki niż mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jestem kobieta

Nie ma palenia w czasie karmienia. Tyle. W ciąży też nie. O spożyciu alkoholu nawet nie wspominając. Na takie rzeczy jest czas gdy się karmienie zakończy. I to też nie w pomieszczeniach czy aucie przy dziecku. To tylko ok. 2-3lata bo należy odstawić jiz starając się o ciąże i napewno do zakończenia okresu karmienia piersią. Licząc kilka miesięcy ciąży (9)odstawienie przed (6)karmienie w zależności od tego ile mama karmi. Chyba lepiej podać mm niż mleko z nikotyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jestem kobieta
Dnia 21.02.2019 o 00:41, Gość Gość napisał:

Patola pociesza się, że mleko matki nawet palącej jest lepsze niż mm. Prawda jest taka, że jak musisz wydać codziennie prawie 20 zł (czyniła to już kosztuje) to na mm nie starczy. Swoją drogą - pachnący maluszek i śmierdząca matka... Połączenie idealne.

Codziennie może nie 😂nie każdy pali po paczce dziennie zapewne no to jiz zawrotną ilość 😂jak znasz wogole kobiety co tyle pala to współczuję. Jeszcze matki karmiące. Mam palących znajomych kobiety pala po kilka sztuk mężczyźni gorzej ale nikt aż tyle nie wypala. Co nie zmienia faktu że w czasie karmienia i ciąży palenie jest wzbronione i nie powinno być w temacie dyskusji. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 godzinę temu, Gość Jestem kobieta napisał:

Codziennie może nie 😂nie każdy pali po paczce dziennie zapewne no to jiz zawrotną ilość 😂jak znasz wogole kobiety co tyle pala to współczuję. Jeszcze matki karmiące. Mam palących znajomych kobiety pala po kilka sztuk mężczyźni gorzej ale nikt aż tyle nie wypala. Co nie zmienia faktu że w czasie karmienia i ciąży palenie jest wzbronione i nie powinno być w temacie dyskusji. 

A co to za różnica? Parę sztuk czy cała paczka? Żaden zdrowo myślący człowiek nie truje siebie i ludzi wokół i jeszcze za to płaci. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Wg mnie jeśli matka musi palić, bo nie umie rzucić (choć ja bym rzuciła, jakbym chciała karmić piersią) to powinna karmić mm. Ale zaraz zlecą się zwolenniczki kp i powiedzą, ze pal i karm piersią, mleko matki jest najlepsze... Mleko matki może tak, ale bez nikotyny i innego świństwa będącego w papierosach. Jakbym widziała matkę, która pali papierosy i karmi piersią to bym sobie pewnie swoje pomyślała... Niestety... Tak samo jakbym widziała ciężarną z papierosami. Dla mnie to wgl nie powinno mieć miejsca. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Zresztą nie wiem co wy z tymi papierosami... Przecież to nawet smaku nie ma, nie jest dobre... To już wolę sobie zjeść coś slodkiego, przynajmniej jest dobre 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gghg

Ciekawe czy uwazacie, ze lepiej zeby matka, ktora codziennie wypija 1 piwo karmila piersią czy mieszanką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jestem kobieta

Jedno piwo a codziennie to juz alkoholizm. Przykro mi to jest narazie jedno piwo,później może być tyle że matka traci świadomość a dziecko leży zaniedbane. Ważne że musisz to wypić codziennie. Już lepiej jak matka zakurzy na powietrzu papierosa. Nie traci przynajmniej kontaktu z rzeczywistością. W obu przypadkach nie powinna karmić piersią albo używki albo karmienie. Jedynie co do diety to bym nie przessdzala jak dziecku nie szkodzi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jestem kobieta
1 godzinę temu, Gość Gość napisał:

A co to za różnica? Parę sztuk czy cała paczka? Żaden zdrowo myślący człowiek nie truje siebie i ludzi wokół i jeszcze za to płaci. 

Mi palacze nie przeszkadzają o ile patrzą na otoczenie tzn nie pala mi w twarz, nie pala u mnie w domu czy w aucie. A jak zapala na powietrzu to nie umrę od tego. Dużo bardziej truja nas spaliny oraz dym że spalania odpadów w domach,  taka prawda w Polsce większość aut to żwety i sporo są przekroczone normy spalania. A mi jako osobie dużo bardziej przeszkadzają pijani ludzi zanieczyszczajacy ulice. Palacz jak kulturalny mi nie wadzi. A że niezbyt to mądre? No niezbyt. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

No właśnie o ile patrzą na otoczenie. W tym przypadku wypadałoby popatrzeć na dziecko. Mi tez nie przeszkadza. Ale matka karmiaca i papierosy? Niech już da temu dziecku mieszankę, skoro nie ma silnej woli. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kuge

Tez slyszalam ze lepsze mleko matki palacej niz mm. Dla mnie to szalenstwo. O ile w ciazy jak jakas nie mogla rzucic no to w sumie wyboru nie ma, to juz po ciazy jak musi palic to moze karmic mm. mam kolezanke co palila w ciazy i pali karmiac i wcale nie malo a tez najezdza na inne co wybraly mm, bo wg niej mm to same zlo.

Jak ja bym palila choc 1 papierosa dzoennie to jednak bym wybrala mm.

Nie wiem czy sajakies badania naukowe na ten temat

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

No tak najezdzala. Bo lepiej truć dziecko fajkami przecież i to świadomie. Skoro wybiera mniejsze zło to niech nie pali. Proste. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tak to ja

Dla mnie kobiety, które piją albo palą w ciąży i podczas karmienia to patola i tyle. Nic im w życiu nie wyszło oprócz kp to najezdzaja na inne matki żeby poczuć się lepiej. (Żeby nie było - ja też karmilam piersią ale nie interesuje mnie jak karmia inne kobiety - dopóki nie robią krzywdy dzieciom, czyli np. piją w czasie karmienia).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×