Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Agnieszka987

Pytanie do mam o rozczep wargi

Polecane posty

Gość Agnieszka987

Witam ostatnio miałam robione drugie badania prenatalne i wyszło że dziecko (dziewczynka) ma rozczep wargi prawdopodobnie izolowany mój ginekolog powiedział że szczęki i nosek są nienaruszone . Czy któraś z was miała taki przypadek czy to łączy się z podniebieniem dziecka. Mam również skierowanie do kliniki na dodatkowe badania 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Dziecko może mieć tylko rozszczep wargi, tak samo jak tylko rozszczep podniebienia. Jak ginekolog nie zauważył nic więcej, to prawdopodobnie tak jest. Ale nie zaszkodzi jeszcze sprawdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnieszka987

Gość Gość dziękuj za odpowiedź. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta1990

Witam dołączę się do pytania. Ja jestem w 21 tyg ciąży i też wykryto u dziecka rozczep wargi ale ginekolog stwierdził że przegroda noska jest nienaruszona. Czy to może być tylko warga czy i coś jeszcze??. Dodam że jak miałam pierwsze badania prenatalne to nic nie wyszło dopiero na drugich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta1990

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta1990

Jest ktoś tu na grupie żeby porozmawiac o rozczepie u dziecka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja we wtorek rodze chłopca z rozszczepem obustronnym wargi i podniebienia. Przygotowujemy się psychicznie na parę operacji ale ginekolog stanowczo każe się na nic nie nastawiać bo dopóki nie wyjdzie nie wiadomo na czym się stoi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta1990

A kiedy się o tym dowiedziałaś bo mi na pierwszych prenatalnych nic nie wyszło dopiero na drugich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Niestety często jest tak, że rozszczep podniebienia może zostać dopiero wykryty po urodzeniu dziecka, ale wargi i noska widać na USG. Warto przy każdym USG męczyć ginekolog, by się temu przyjrzał. Ja sama urodziłam się z rozszczepem i będąc w ciąży byłam na to wyczulona. Na szczęście dziecko urodziło się zdrowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta1990

U mnie stwierdził że nosek i ta przegroda że jest w porządku nie widzi tam zmian 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta1990

I że rozczep ma 2milimetry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Też nam nie wykryto na prenatalnych, pewnie zastanowilibysmy się nad aborcją. Dopiero koło 20, i zanim potwierdzono nam to w Wawie i wykonano wszystkie punkcje i badania było właściwie po wszystkim. Obustronny warg i podniebienia, duży aż do nozdrzy, ubytek w dziąsle więc może nawet nie móc jeść chociaż no każą sie nie nastawiac. Ta wada się powiększyła wraz z rozwojem twarzoczaszki, pamiętam że na pierwszym usg gdzie ja zauważono była dużo miej głęboka niż teraz tuż przed porodem. Zdarza się też że wade widzą a dziecko rodzi się zupełnie zdrowe, nie w naszym przypadku niestety ale może u Ciebie zawazyly "szumy" w urządzeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta1990

Mi właśnie wyszło na prenatalnych drugich a jutro jadę do Warszawy bo dał skierowanie bo żeby wykluczyć resztę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Nie przesadzaj, rozszczep to nie zespól Downa czy inne upośledzenie umysłowe, byś miała usunąć. Na początku będzie trudniej z karmieniem i pielęgnacją, szczególnie już po operacjach, ale jak znajdziesz dobrą klinikę, to za kilka lat będzie już spokój, a jak ktoś obcy nie będzie wiedział, to nawet nie zauważy, że dziecko jest po rozszczepie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
32 minuty temu, Gość Gość napisał:

Nie przesadzaj, rozszczep to nie zespól Downa czy inne upośledzenie umysłowe, byś miała usunąć. Na początku będzie trudniej z karmieniem i pielęgnacją, szczególnie już po operacjach, ale jak znajdziesz dobrą klinikę, to za kilka lat będzie już spokój, a jak ktoś obcy nie będzie wiedział, to nawet nie zauważy, że dziecko jest po rozszczepie.

Nie mów mi czy mam przesadzać czy nie bo to moje ciało decyzja i życie potem z takim dzieckiem bo najwyraźniej nie masz wszystkich danych ale może dojść nawet do głuchoty. Osobiście wolę usunąć i zajść w ciążę drugi raz bo to zbyt poważna decyzja żeby się roztkliwiać i brać na głowę co los przyniesie kiedy są inne opcje. Dodam, że nie jestem autorką tematu tylko tamtego komentarza do którego się odnosisz. Rodze we wtorek i spiedza mi to sen z powiek bo wada jest duża i z pewnością zakończyłabym ciążę gdybym dowiedziała się wcześniej i mogła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta1990

Witam. Ja dziś byłam w Warszawie na potwierdzeniu. I tak mój ginekolog stwierdził rozczep wargi z prawej strony bo badaniach w Warszawie dwie doktorki stwierdziły że rozczep jest ale z lewej strony wargi górnej i podniebienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×