Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pola

Przeprowadzka z Paryża do Warszawy - czy to dobry pomysł ?

Polecane posty

Gość Sfgg

Nie zarabiam SMIC kobietko- dla osob niewtajemniczonych to najnizsza krajowa we Francji. Zreszta nie jest taka niska, Nie znasz sie na podatkach wiec nie bede tu pisac, bo g... wiesz i w d.. bylas. Mam rodzine, nie bede podawac jak duza , ile zarabia maz bo to nie o tym tu mowa. Jedno jest pewne we Francji jest LEPIEJ! Mam porownanie.  Jak ci tak swietnie w Polsce to tam wegetuj. Ciekawe tylko po co wyjezdzalas?? Nie moglas sie w tym pikenym kraju rozwinac?? A moze gdzie indziej nie mialas nic do zaoferowania??

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hshshhs

Cytuje kobietke 2019

"Francja jest państwem socjalnym dla tych którzy malo zarabiają może i bajka. Ale Ci co.wiecej zarabiają muszą płacić sprawo dla bezrobotnych i  obibokow ktorzy kombinuja."

A co cie tak boli? Moi znajomi znaja osobiscie kilu Polakow kombinatorow; Zreszta w Polsce to samo sie dzieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mbb

Taniosc Polski bierze sie z bylejakosci. Wszystko,  co jest dobrej jakosci jest drogie, znacznie drozsze niz na Zachodzie. A juz jak sie porowna sile nabywcza, to Polacy sa zebrakami. 

70% Polakow ma na reke 2700 zl lub mniej.  Nikt nie powie, ze za te pieniadze mozna dobrze zyc:  kupic sobie samochod, fajnie sie ubrac, wymienic sprzet, pojechac na wakacje, itd.  O wynamie mieszkania czy jego zakupie nawet nie wspominam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Gość Sfgg napisał:

Nie zarabiam SMIC kobietko- dla osob niewtajemniczonych to najnizsza krajowa we Francji. Zreszta nie jest taka niska, Nie znasz sie na podatkach wiec nie bede tu pisac, bo g... wiesz i w d.. bylas. Mam rodzine, nie bede podawac jak duza , ile zarabia maz bo to nie o tym tu mowa. Jedno jest pewne we Francji jest LEPIEJ! Mam porownanie.  Jak ci tak swietnie w Polsce to tam wegetuj. Ciekawe tylko po co wyjezdzalas?? Nie moglas sie w tym pikenym kraju rozwinac?? A moze gdzie indziej nie mialas nic do zaoferowania??

 

Współczuje Ci.... tyle wrogosci o nic....

Ale niektórzy po to tylko piszą na forach żeby wylewać swoją żółć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miu

Autorko, mieszkasz na tyle krotko we Francji, ze nie zdazylas jeszcze "wsiaknac". Nie wiemy najwazniejszego: co jest dla ciebie wazne, jak odbierasz Francje i Francuzow, ktorzy sa zupelnie inni od Polakow,;  jak sie tam czujesz. To jest kluczowe przy podejmowaniu takich decyzji.

Jesli czujesz sie we Francji dobrze lub bardzo dobrze, jesli odpowiada ci francuski styl zycia, kuchnia, jezyk i w ogole uwazasz ze to fajne panstwo, to nie ma co wracac do Polski. Jednak zupelnie inaczej bedzie jesli nie nadajesze na francusko-wyrafinowanych falach, tesknisz do twarogu, kielbasy i przeklenstw, lubisz klimat Biedronek i polskie jablka,  to wracaj.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anetakk

Autorka zadala pytanie by nie oczekiwac odpowiedzi? Kobietko, ty jestes raczej osoba ktora wylewa zolc, Z tego co piszesz, bylas krotko a  wiesz wszystko lepiej , to typowo polskie; Nawet jej wmawiasz ze malo zarabia, to nie jest chore?  Nie dziwie sie babce, ktora kilka lat mieszka we Francji ,ze ja wkurza takie pisanie.
Ja tez mieszkalam a wrocilam tylko dlatego, ze musialam pomoc chorej mamie. Zostalabym z checia, bo Polska mnie rozczarowuje.

Mam 35 lat, jedno dziecko i te wszystkie  dodatki mi sie nie naleza- mowie o kasie za nic od pisu.

Do Warszawy sie nie wyprowadze, a mieszkam w miescie 100 tysiecznym. Zarobki 2500 na reke to niestety norma. Zycie drogie. Lekarze zazwyczaj prywatnie. We Francji moze i wynajem byl drogi, ale mozna gonie zyc. Jesli  masz prywatne ubezpieczenie, a jest to nieduzy koszt dodatkowy to leczysz sie  bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, Gość anetakk napisał:

Autorka zadala pytanie by nie oczekiwac odpowiedzi? Kobietko, ty jestes raczej osoba ktora wylewa zolc, Z tego co piszesz, bylas krotko a  wiesz wszystko lepiej , to typowo polskie; Nawet jej wmawiasz ze malo zarabia, to nie jest chore?  Nie dziwie sie babce, ktora kilka lat mieszka we Francji ,ze ja wkurza takie pisanie.
Ja tez mieszkalam a wrocilam tylko dlatego, ze musialam pomoc chorej mamie. Zostalabym z checia, bo Polska mnie rozczarowuje.

Mam 35 lat, jedno dziecko i te wszystkie  dodatki mi sie nie naleza- mowie o kasie za nic od pisu.

Do Warszawy sie nie wyprowadze, a mieszkam w miescie 100 tysiecznym. Zarobki 2500 na reke to niestety norma. Zycie drogie. Lekarze zazwyczaj prywatnie. We Francji moze i wynajem byl drogi, ale mozna gonie zyc. Jesli  masz prywatne ubezpieczenie, a jest to nieduzy koszt dodatkowy to leczysz sie  bez problemu.

Ja napisałam wszystko z MOJEGO punktu widzenia, wulgaryzmów nie używałam ani też nikogo nie chciałam obrazić. Za moich czasów benzyna w Paryżu kosztowała 1.7 eur A w PLN 4.8 zł. I tak.jak.ktos.naposal w niektórych zawodach zarobki w Polsce są na poziomie zachodnim przy kosztach utrzymania dużo niższych. 

To że ktoś dłużej mieszka nie oznacza że wszystko wie. I ja też nie wiem wszystkiego. 

I nie chce się dalej zaprzeczać bo odpowiedź zeszła niepotrzebnie na przepychanki zamiast po prostu każdy powinien opisać dlaczego uważa że jemu się w miejscu x bardziej podoba A autorka i tak podejmie decyzję biorąc pod uwagę swoją sytuację życiową. 

Poza tym niski podatek wynika tak jak wcześniej jedna osoba napisała z.odliczen na dzieci. I to warto wspomnieć! Bo autorka.moze nie planuje dzieci w najbliższym czasie i będzie płacić jak ja wysoki podatek bez prawa do odliczen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sfgg
12 godzin temu, Gość miu napisał:

Z podatkami sie we Francji zmienia  na korzysc. Mozna teraz odprowadzac skladki co miesiac . Podatek mieszkaniowy tez ulega zmiejszeniu. Zreszta nawet z tym zyje sie normalnie.  Kobietko, czyli  byla roznica 1 zl na benzynie, to znaczy ze w Polsce jest drogo. Przeciez w Polsce mnostwo ludzi zarabia ponizej 2 tysiecy zlotych!!!

Dla mnie Polska jest droga. Tak jak ktos napisal, tanie jest  tylko srednie i byle jakie jedzenie. Sluzba zdrowia lezy i kwiczy. Ktos tu wspomnial , ze we Francji pelno osob korzystajacych  z pomocy spolecznej. To prawda. Jednak Francja to kraj bogaty. Polska jest biedna, ma coraz wiekszy dlug a takich ludzi, ktorzy biora kase ejst coraz wiecej; nie ma przyszlosci w tym kraju.
Wyrazam swoje zdanie i nie tylko, bo jednak z jakiegos powodu kupa ludzi wyjechala. Prawda??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hahaha

No ja raczej uciekałabym gdzie pieprz rośnie ze stolicy tego arabskiego kraju. A tak w ogóle to ta Francja to chyba jest gdzieś w Afryce, bo Francuzi tacy ciemni. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxx

Goście

Zgłoś post

Napisano 48 minut temu

No ja raczej uciekałabym gdzie pieprz rośnie ze stolicy tego arabskiego kraju. A tak w ogóle to ta Francja to chyba jest gdzieś w Afryce, bo Francuzi tacy ciemni. 

za duzo tv  polskiej ogladasz, bo gdys mieszkal we Francji lub byl tam  to bys moze mial szerzszy swiatopoglad

nawet jesli sa to sa z Koloni, ale widac ze wiedza nie grzeszysz

zalosne rasistowskie i chamskie wypowiedzi

uwazaj bo cie kiedys za to zakna przyglupie

a ty czyms sie roznsz, W czyms jestes lepszy???

jestes w ...izmie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brumm

Francja jest jednym z najlepszych panstw do zycia. Inna opinie maja tyko ci ktorzy nic nigdy nie widzilei. We Fracji miekszaja prawie wszyscy wielcy aktorzy swiata (dziela swoj czas miedzy prace w Holywood, a przyjemnosci we Francji), wiekszosc arabskich szejkow, wielu najbardziej wplywowch ludzi swiata. Ale jakis kmiotek ze wsi pod Moragiem wie lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tddd

Polacy niestety czerpią ostatnio wiedzę z tv. Okazują tam wkoło jakieś te same filmiki z incydentów np żółtych kamizelek. A tak naprawdę żyje się tu bardzo dobrze. Wiedza Polaków mimo tak przelafowanych programów szkolnych też jest mizerna. Myślę tu o historii i geografii. Przecież ten kraj jest tak piekny że większość Polaków nawet tego dobie nie wyobraża. smutne 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biszka

Kiepski pomysl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
Dnia 3.03.2019 o 15:59, Gość miu napisał:

Kobietko2019, dojaz z krancowych stacji wynosi 22 minuty poza szczytem, w szczycie -grubo ponad 30 min. Do tego musisz dojsc do metra, a potem dojsc do punktu docelowego. Zatem minimalny czas dojscia do pracy wynosi ok. 50 min przy zalozeniu, ze oba punkty sa polozone bezposrednio przy metrze (a takich lokalizacji jest w Warszawie bardzo malo).

Nie zgodze się. Ja z Piaseczna do Centrum jadę ok. 30 minut koleją mazowiecką, więc z dzielnic peryferyjnych jest zdecydowanie szybciej bo i większy wybór transportu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mist

Jasne, ale najpierw musisz dojsc do Kolei Mazowieckiej, potem jakos wsiasc (nie zawsze jest to latwe), potem wysiasc, wyjsc z dworca i - teraz bedzie najwazniejsze - dotrzec do punktu w Warszawie, gdzie pracujesz lub gdzie chcesz byc. Jesli nie jest to przy samej stacji (a rzadko mieszka sie przy dworcu i pracuje przy drugim dworcu), to dojazd "od drzwi do drzwi" zajmie ci godzine, z czego podroz w wiekszosci odbedziesz na jednej nodze. I tak codziennie  dwie strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość الإسلام سرطان البشرية

Wracaj do Polski, Arabowie dzięki PiS już tu są, będziesz miała jak w Paryżu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miśka

Ja bym nie wracala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×