Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gość

Przekłucie uszu u dziecka w jakim wieku

Polecane posty

Gość Gość

Moje córki mają 2 i 4 latka. Chciałabym im przekłuć uszy, ale trochę się boje, boję się, że będzie je boleć, albo, że uszka  będą się źle goić. Zrobiłybyście to na moim miejscu teraz czy lepiej poczekać i nie narażać dzieci na stres. Jak wasze dzieci to zniosły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Moja miała 14miesiecy,wygoily się super uszy.Teraz sama wola,żeby jej kolczyki założyć a na trochę ponad dwa lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

ja nie widze sensu w przekluwaniu uszu tak malym dzieciom.Podrosna,  powiedza ze chca to im przeklujesz. W tej chwili to fanaberia matki i narazanie dziecka na stres, bo te kolczyki nie sa wcale potrzebne.Szczepienia sa potrzebne :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
25 minut temu, Gość gosc napisał:

ja nie widze sensu w przekluwaniu uszu tak malym dzieciom.Podrosna,  powiedza ze chca to im przeklujesz. W tej chwili to fanaberia matki i narazanie dziecka na stres, bo te kolczyki nie sa wcale potrzebne.Szczepienia sa potrzebne :D

Też tak myślalam, że jak p[odrosną same zdecydują, ale tak jakoś mnie dziś naszło. Szkoda mi też zadawać im niepotrzebny bol. Autorka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
1 minutę temu, Gość Gość napisał:

Też tak myślalam, że jak p[odrosną same zdecydują, ale tak jakoś mnie dziś naszło. Szkoda mi też zadawać im niepotrzebny bol. Autorka.

to poczekaj. Nie mam nic do kolczykow, ale w sumie takie male dzieci wygladaja głupio z tymi kolczykami. Widac ze niepotrzebna fanaberia mamusi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Super Żona

Rok miała córka i przekłute uszy. Mając teraz 6 lat mówi mamo dobrze że je mam bo teraz bym się bała. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość gość

Mi mama przekuła uszy na 5 urodziny. Byłam tego świadoma i bardzo chciałam, do dziś to wspominam bardzo pozytywnie. Mój mąż chciał przekuć dla naszej córki uszy jak była mała, ale ja się nie zgodziłam. Teraz ma dwa latka i czekam, aż będzie świadoma tego wyboru, nic na siłę i w imię zaspokojenia własnych pragnień moim zdaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

4latka podoba mi się z kolczykami. Ś miesznie wyglądają takie dzsieci do 1.5 roku i jeszcze bez wlosków, według mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

6 lat. Sama chciała, zdawała sobie sprawę z "bólu', chociaz nie było tragedii- panie zadziałały na dwa pistolety jednocześnie, to był bardzo dobry krok :). Ja miałam 7 lat i również sama poprosiłam mamę, że już ten czas na kolczyki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Mnie się zupełnie nie podobają kolczyki u maleńkich dzieci. Córka ma 14 lat i dalej nie chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Korpo

Mam 7 latkę, która nie ma przekłutych uszu, bo nie chce. Jak kiedyś będzie chciała to zabiorę ją do dobrego piercera (nigdy do salonu kosmetycznego). 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bosoni

Nigdy nie rozumiałam tego fenomenu kolczyków. Jeszcze u dorosłej kobiety ujdzie, ale u małych dziewczynek? Co w tym ładnego? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
4 minuty temu, Gość Gość napisał:

Mnie się zupełnie nie podobają kolczyki u maleńkich dzieci. Córka ma 14 lat i dalej nie chce.

kiedys byla na to moda i kluli jak leci. A teraz nawet dorosle kobiety coraz rzadziej nosza kolczyli i w ogole zloto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Moja siostra przekuła córce uszy jak miała rok. Dopóki była młodsza to chodziła w tych kolczykach. Ale odkąd skończyła cztery lata po prostu ich nie chciała. Teraz na 15 lat i nadal w nich nie chodzi. 

Dajcie swoim dzieciom samym zdecydować. Przecież wasze córki są piękne i bez tego.

Takie kolczyki to tylko fanaberie dorosłych. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Okropnie wyglądają kolczyki u tak małych dzieci. Kojarzą mi się z taką dawną, wiejską mentalnością żeby się pokazać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

To powinno być karalne. Okaleczanie dziecka bez jego zgody. To ciało dziecka a przekłucie uszu nie ma żadnego uzasadnienia medycznego. To nie jest zabieg ratujący życie a często dzieci przez to mają stany zapalne i niepotrzebnie cierpią. Tylko po to żeby się mamusi podobać. Szkoda że na piercing czy tatuaż trzeba mieć zgodę opiekuna (rodzice często są przeciwko) a kilkumiesięcznym dzieciom mamuśki robią dziury w uszach bez zająknięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Moja starsza córka poprosiła o przeklucie uszu i kolczyki na 4 urodziny, mlodsza chciała wcześniej, ale przeklulismy jak skończyła 4 latka. Myślę, że niemowlakowi to niezbyt bezpieczne, ale już dziewczynki w wieku przedszkolnym jak najbardziej mogą nosić małe kolczyki. Ja autorko namawiam Cię na przeklucie wiosną, jak już zdejmiesz czapkę, ale nie w.upały. Uszy goja się dobrze, warto przekluc dwoje uszu na raz i nie zmieniać kolczyków zanim się wygoi. Są takie specjalne preparaty, ktorymi się uszy przemywa, nie zdejmujac kolczyków, u nas nie było właściwie gojenia, nic się nie działo zupełnie, ale profilaktycznie przemywalam przez pierwszy miesiąc po przekluciu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Dlaczego chcesz dla swojego widzimisię sprawiać ból dziecku? Podrośnie i samo podejmie o tym decyzję. Kolczyki nie są niezbędne, a w tym wieku mogą nawet wyrządzić dziecku krzywdę, kolczyk odczepi się i może zostać połknięty lub dziecko zaczepi czymś czy inne dziecko pociągnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Już nie wspominając że większość przekłuwa u kosmetyczki pistoletem, który miażdży tkankę i przez to gorzej się goi. Uszy powinny być przekłuwane igłą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Jak samo będzie chciało. Dziecko nie jest twoją własnością, żebyś je kolczykowała jak cielaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Niemowlaki z kolczyki wygląda po prostu śmiesznie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Myślę, że tak około 4 lat już można. Sama miałam przebijane w zerówce, ale wtedy dużo koleżanek już miało i przykro mi było, że ja nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga

Moja miala 14 miesięcy i to był błąd... Po kilku miesiącach uszy zaczęły ropieć, zresztą ciągle po nocy nie miała jednego kolczyka i szukałam w łóżeczku. Po kilka latach się okazało, że ona to nie lubi ani kolczyków ani jakichkolwiek ozdób we włosach. Ma 5 lat i nie pozwoli sobie spinki przypiąć ani kucyków zwrócić więc obcinam ja na krótko bo co ja będę zmuszać skoro tak jej wygodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość późno przekłuta

myślę że córka sama Ci powie ze chce kolczyki i dopiero wtedy przekuj jej uszy, może wcale nie będzie chciała( jak w wyższych postach mamy sugerują). moja mama została postawiona przed faktem dokonanym( byłam w 5 klasie) , długo nie chciała się zgodzić , wiec z pomocą i zakupem kolczyków pomogła mi ciocia a znowu moim młodszym siostrom mama przekuła już w przedszkolu...wiec przetarłam im szlak:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przeklucie

A ja uważam że im wcześniej tym lepiej. Małe dziecko nie pamięta. Sama miałam moze z 8 miesięcy jak mi przekluto uszy. Moja córka miala  rok. Też mówi że ma w klasie koleżanki ktore nie mają bardzo chcą ale się boją. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

W ogóle nawiedzone ...ki. Jak poprosi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
Przed chwilą, Gość Przeklucie napisał:

A ja uważam że im wcześniej tym lepiej. Małe dziecko nie pamięta. Sama miałam moze z 8 miesięcy jak mi przekluto uszy. Moja córka miala  rok. Też mówi że ma w klasie koleżanki ktore nie mają bardzo chcą ale się boją. 

a pozniej w wieku 18 lat zrobia sobie tunele, pircing i strach przechodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przeklucie
57 minut temu, Gość Aga napisał:

Moja miala 14 miesięcy i to był błąd... Po kilku miesiącach uszy zaczęły ropieć, zresztą ciągle po nocy nie miała jednego kolczyka i szukałam w łóżeczku. Po kilka latach się okazało, że ona to nie lubi ani kolczyków ani jakichkolwiek ozdób we włosach. Ma 5 lat i nie pozwoli sobie spinki przypiąć ani kucyków zwrócić więc obcinam ja na krótko bo co ja będę zmuszać skoro tak jej wygodnie

Znam taka dziewczynę ktora ma kompleks do dziś bo ja matka na krótko obcinala. Wszystkie zdjęcia z dzieciństwa zniszczyła.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przeklucie
10 godzin temu, Gość Gość napisał:

Niemowlaki z kolczyki wygląda po prostu śmiesznie...

Zależy co się komu podoba. Dla mnie takie maluchy wyglądają uroczo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cb56
2 minuty temu, Gość Przeklucie napisał:

A ja uważam że im wcześniej tym lepiej. Małe dziecko nie pamięta. Sama miałam moze z 8 miesięcy jak mi przekluto uszy. Moja córka miala  rok. Też mówi że ma w klasie koleżanki ktore nie mają bardzo chcą ale się boją. 

Tragedia! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×