Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

magdaaa33

Czy są szanse na ciąże?

Polecane posty

Witam dziewczyny. 🙂 Staram się z mężem o nasze pierwsze maleństwo. Od 6 lutego do dnia 13 lutego miałam okres. Później od 22 do 28 lutego miałam dni płodne. Dnia 27 miałam owulacje. 23 lutego i w dzień owulacji kochałam się z mężem. W dzień owulacji miałam straszny ból lewego jajnika, upławy i skurcze. Mam tak co miesiąc więc jestem pewna, że to owulacja. Dzisiaj jest jeden dzień po owulacji a jajniki mnie bolą nadal.. tzn. rano pobolewał jeszcze lewy, później prawy i ogólnie czuję takie łaskotanie w podbrzuszu.( rano odczułam taką " pełność" podbrzusza, nie umiem tego inaczej opisać) Wiem, że się nakręcam, ale bardzo nam zależy z mężem, aby stworzyć maleństwo:) Czy któraś z was dziewczyny też tak miała? Dodam, że nigdy wcześniej bólu jajnika nie odczuwałam następnego dnia po zakończonej owulacji. Dziękuje za wszelkie odpowiedzi i pozdrawiam wszystkie mamy. 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monika

Jakie masz upławy w czasie owulacji jak one wyglądają? Ile trwają ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Gość Monika napisał:

Jakie masz upławy w czasie owulacji jak one wyglądają? Ile trwają ? 

bezbarwne, " ciągnące się" , w czasie owulacji jest tego najwięcej,a przed owulacją o wiele mniej, ale jest 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zolza

Stwierdzam ciaze! Gratulacje! 

 

 

A tak na serio to nie lepiej zrobic test? Myslisz ze ktos ci tu powie czy jestes w ciazy czy nie?szansa zawsze jest ale wiekszej pewnosci niz 10 % tutaj nie dostaniesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Gość Zolza napisał:

Stwierdzam ciaze! Gratulacje! 

 

 

A tak na serio to nie lepiej zrobic test? Myslisz ze ktos ci tu powie czy jestes w ciazy czy nie?szansa zawsze jest ale wiekszej pewnosci niz 10 % tutaj nie dostaniesz.

Z tego co mi wiadomo, to najlepiej zrobić test jeśli miesiączka się spóźnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Wg mnie żadna ciąża. Nie będzie okresu to wtedy zacznij się nakręcać. Owulacja nie objawia się bólem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zolza
3 minuty temu, magdaaa33 napisał:

Z tego co mi wiadomo, to najlepiej zrobić test jeśli miesiączka się spóźnia.

A z tego co mi wiadomo to najlepiej isc do ginekologa jesli masz watpliwosci albo zrobic test 7 dni po stosunku. Noe wiem na co ty tutaj liczysz. Ze ktos ci powie ze jestes w ciazy bo co? Bo zna twoje objawy? Kazdy organizm jest inny i kazda kobieta wymaga kontroli lekarza a nie diagnozy z kafe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Gość Zolza napisał:

A z tego co mi wiadomo to najlepiej isc do ginekologa jesli masz watpliwosci albo zrobic test 7 dni po stosunku. Noe wiem na co ty tutaj liczysz. Ze ktos ci powie ze jestes w ciazy bo co? Bo zna twoje objawy? Kazdy organizm jest inny i kazda kobieta wymaga kontroli lekarza a nie diagnozy z kafe.

Ale ja nie oczekuję odpowiedzi, że jestem w ciąży, bo raczej sprawą oczywistą jest to, że trzeba w końcu wykonać test. Ja się zapytałam czy któraś z kobiet również tak miała i zaszła w ciąże. Więc jeśli nie masz nic do powiedzenia na ten temat to do widzenia, dobrej nocy. 🙂 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kalla008

Tak, ja tak miałem. Zawsze mam bolesna owulacji, dzięki temu wiem dokładnie kiedy ona wystepuje. Czasem muszę  nawet brać leki przeciwbólowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zolza
4 minuty temu, magdaaa33 napisał:

Ale ja nie oczekuję odpowiedzi, że jestem w ciąży, bo raczej sprawą oczywistą jest to, że trzeba w końcu wykonać test. Ja się zapytałam czy któraś z kobiet również tak miała i zaszła w ciąże. Więc jeśli nie masz nic do powiedzenia na ten temat to do widzenia, dobrej nocy. 🙂 

Temat twojego wpisu jest "czy sa szanse na ciaze" nastepnym razem okresl dokladniej o co pytasz bo na takie pytania moze odpowiedzidc ci jedynie test albo ginekolog. 🙂 dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Z ciekawości... Ile starasz się o to dziecko? Ból który opisujesz nie oznacza owulacji, bo owulacja nie boli (jakby owulacja bolała, to nie byłoby potrzeby robienia testów na owulacje ect., ponieważ każdy by ja wyczuwal). Jedyne co przy owulacji jest widoczne to to, ze śluz jest slizki i przejrzysty. Lepki, ciągnący się śluz oznacza, ze owulacji jeszcze nie ma, wiec nie trafiasz z ta diagnoza owulacji. Gilgotanie w jajnikach to nie na początku ciąży. Gilgotanie można mieć tak w 14 tc osoba szczupła, która tak odczuwa ruchy dziecka początkowo gilgotaniem. Ból który opisujesz powtarzający się ciągle jest objawem patologicznych i nieoczekiwanym, skurczy na początku ciąży się nie ma poniewaz w tak wczesnej sa niebezpieczne i niepożądane, mogą oznaczać, ze coś się dzieje nie tak. Skurcze w ciąży pojawiają się tak koło 20 tc i wtedy faktycznie sa normalne, ponieważ tak macica "trenuje" do porodu. Lepiej wybierz się do ginekologa, aby obejrzał te "bolące" jajniki, bo nie jest to normalne. I badania hormonalne, aby zrobil. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Im mniej sobie będziesz wkręcać i szybciej zrobisz badania dlaczego tak cie boli tym szybciej może będzie szansa na ciążę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, magdaaa33 napisał:

Witam dziewczyny. 🙂 Staram się z mężem o nasze pierwsze maleństwo. Od 6 lutego do dnia 13 lutego miałam okres. Później od 22 do 28 lutego miałam dni płodne. Dnia 27 miałam owulacje. 23 lutego i w dzień owulacji kochałam się z mężem. W dzień owulacji miałam straszny ból lewego jajnika, upławy i skurcze. Mam tak co miesiąc więc jestem pewna, że to owulacja. Dzisiaj jest jeden dzień po owulacji a jajniki mnie bolą nadal.. tzn. rano pobolewał jeszcze lewy, później prawy i ogólnie czuję takie łaskotanie w podbrzuszu.( rano odczułam taką " pełność" podbrzusza, nie umiem tego inaczej opisać) Wiem, że się nakręcam, ale bardzo nam zależy z mężem, aby stworzyć maleństwo:) Czy któraś z was dziewczyny też tak miała? Dodam, że nigdy wcześniej bólu jajnika nie odczuwałam następnego dnia po zakończonej owulacji. Dziękuje za wszelkie odpowiedzi i pozdrawiam wszystkie mamy. 🙂

A jak dlugie masz cykle i czy sa regularne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Owulacja przypada zazwyczaj 14 dnia cyklu ( tz ksiazkowo jesli masz 28 dniowy cykl) lub mozna to policzyc inaczej - na 14 dni przed miesiaczka.

Jesli masz 28 dniowe cykle to  liczac od pierwszego dnia miesiaczki czyli 6 luty,owulacje mialas  raczej kolo 19 lutego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Ruda1984 napisał:

A jak dlugie masz cykle i czy sa regularne?

Cykle mam nieregularne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, magdaaa33 napisał:

Cykle mam nieregularne. 

kolejny okres powinnam dostać 10 marca. Lecz zawsze się spóźnia o parę dni 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mala syrenka

Tez nigdy nie rozumialam i nie zrozumiem tego typu wpisow. Daj czas, zrob test. I nie nakrecaj sie i nie traktuj zajscia jak jakas specjalna misje, bo zaczniesz fiksowac, a to duzo utrudnia. Ja ze swojej strony powiem, ze mialam bole jak na miesiaczke (i to jest bardzo czesty objaw), a potem brak okresu. Ten bol jak na okres to bylo rozciaganie sie macicy. Autorko, najlepiej jak podejdziesz do tematu na luzie i nie bedziesz liczyla, w ktory dzien co i jak robilas z mezem, czy jak szalona mierzyla temperature i robila testy owulacyjne. Wszelkie bardziej inwazyjne dzialania to po roku, kiedy sie nie udaje, wtedy czas na badania obojga. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, magdaaa33 napisał:

kolejny okres powinnam dostać 10 marca. Lecz zawsze się spóźnia o parę dni 

A bylas z tym u lekarza? Robilas jakies badania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mala syrenka

A konsultowalas kiedys nieregularne cykle z ginekologiem? Z tego jest duzy stres, albo w jedna, albo w druga strone. Sa sposoby na wyregulowanie i to by Ci ulatwilo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Ruda1984 napisał:

A bylas z tym u lekarza? Robilas jakies badania?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Ruda1984 napisał:

A bylas z tym u lekarza? Robilas jakies badania?

Badania - wyszły ok. Lekarz przepisał mi tabletki anty, okres się wyregulował i było w porządku. 6 miesiecy przed planowaniem ciazy przerwalam stosowanie tabletek anty i kolejnego opakowania juz nie ruszalam i okresy nieregularne wrocily... bralam tabletki rowny rok...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To moze powinnas isc teraz i powiedziec ze sie starasz o dziecko niech ci zrobi hormony. A jak nie to zrob sama , tarczyce, progesteron (x3 , faza folikularna,okoloowulacyjna i lutealna) , estriadol i prolaktyne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Ruda1984 napisał:

To moze powinnas isc teraz i powiedziec ze sie starasz o dziecko niech ci zrobi hormony. A jak nie to zrob sama , tarczyce, progesteron (x3 , faza folikularna,okoloowulacyjna i lutealna) , estriadol i prolaktyne.

I chyba tak zrobię. 🙂 Za bardzo się już nakręcam, a niestety wydaje mi się, że to za wcześnie na jakiekolwiek objawy.. Mimo, że stosunek odbył się 23 to i tak mi sie wydaje, ze jesli mialoby dojsc do zaplodnienia to raczej w dniu owulacji... wiec chyba za wczesnie na jakiekolwiek objawy, sama nie wiem...w dzien owulacji moja temperatura wynosila 37 stopni. Bolal mnie jajnik i mialam skurcze, takze nie wierze, ze to nie byla owulacja, poniewaz mam tak co miesiac. To moj pierwszy miesiac staran. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

I właśnie dlatego ze masz ból jajników co miesiąc oznacza, ze ich praca nie jest prawidłowa. Same nieregularne cykle wskazują, ze praca jajników nie jest prawidłowa. Zbadał hormon fh i fsh, zobacz jaki jest stosunek tych dwóch hormonów. No i oczywiście ważna przy staraniu się o ciążę prolaktyna... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Gość Gosc napisał:

I właśnie dlatego ze masz ból jajników co miesiąc oznacza, ze ich praca nie jest prawidłowa. Same nieregularne cykle wskazują, ze praca jajników nie jest prawidłowa. Zbadał hormon fh i fsh, zobacz jaki jest stosunek tych dwóch hormonów. No i oczywiście ważna przy staraniu się o ciążę prolaktyna... 

Myslalam, ze klucie jajnika podczas owulacji to normalna sprawa. Zwlaszcza, ze wiele kobiet na tym portalu tez pisala, ze gdy zbliza sie owulacja to boli jajnik. Mysle,ze kazda kobieta jest inna i inaczej wszystko odczuwa. Nigdy zadnych problemow z jajnikami nie mialam. A chodze do ginekologa dosc czesto na dokladne badania. 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

U mnie był ból jajników owulacji i na koniec nakrecania się dostałam okres i po krzyku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Tak, bo na kafe sa pytania typu: " miałam owulacje wiem bo bolały mnie jajniki, ostatnio miałam okres kiedy zrobić test? Jestem w ciąży?" ect. Albo ze bolą je jajniki itd i ze chce im się jeść czy sa w ciąży. A najlepsza co to była ta co mówi że ma okres prezerwatywa nie pękła i ze pewnie jest w ciąży... Za zwyczaj osoby mające nieregularny okres mają zła pracę jajników.. Niestety wiem coś o tym.. Po tabletkach anty mój okres był co pół roku, 3 miesiące, 2 miesiace... Później im jajniki zaczęły lepiej pracować tym normalniejszy okres i ciąża po 4 latach... Brałam ovarin może on tez pomógł wyregulowac i zajść... Taki suplement, dzięki niemu nawet okres nie był taki bolesny. Piłam też herbatę miętową, ponieważ na duży poziom androgenow pomaga, a miałam niestety i później nagle ten poziom się ustabilizowal. Od czasu kiedy pilam herbatę miętową, brałam ovarin, jadłam regularnie to zaszłam w ciąże w ciągu kilku miesięcy... I wcześniej też mnie bolały jajniki. A kiedy sytuacja się polepszyła to w czasie owulacji nie było żadnego objawu, ze jest, chociaż w tym czasie miałam ladniejsza skórę, ale nie wiem czy to był objaw owulacji. Dopiero po zapłodnieniu śluz był inny i wtedy pamiętam, ze nigdy takiego nie miałam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

A pamiętam, ze za czasów tych starań biegałam od lekarza do lekarza... I szczerze żaden mi nie pomógł. Dopiero kiedy sama się zainteresowałam problemem, dużo czytałam medycznych ksiazek na czym polega ten "mechanizm", czytalam artykuly, również medyczne ect wtedy wlasnie zaplanowałam ta terapię skupiając się na na moich wynikach badan i dopiero to przyniosło efekty. Ale musiałam sama do wszystkiego dojść. Badania hormonalne robiłam sama prywatnie, przyznam szczerze, ze koszt tych badań jest dosyć wysoki kiedy chce się zrobić wszystkie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Gość Gosc napisał:

Tak, bo na kafe sa pytania typu: " miałam owulacje wiem bo bolały mnie jajniki, ostatnio miałam okres kiedy zrobić test? Jestem w ciąży?" ect. Albo ze bolą je jajniki itd i ze chce im się jeść czy sa w ciąży. A najlepsza co to była ta co mówi że ma okres prezerwatywa nie pękła i ze pewnie jest w ciąży... Za zwyczaj osoby mające nieregularny okres mają zła pracę jajników.. Niestety wiem coś o tym.. Po tabletkach anty mój okres był co pół roku, 3 miesiące, 2 miesiace... Później im jajniki zaczęły lepiej pracować tym normalniejszy okres i ciąża po 4 latach... Brałam ovarin może on tez pomógł wyregulowac i zajść... Taki suplement, dzięki niemu nawet okres nie był taki bolesny. Piłam też herbatę miętową, ponieważ na duży poziom androgenow pomaga, a miałam niestety i później nagle ten poziom się ustabilizowal. Od czasu kiedy pilam herbatę miętową, brałam ovarin, jadłam regularnie to zaszłam w ciąże w ciągu kilku miesięcy... I wcześniej też mnie bolały jajniki. A kiedy sytuacja się polepszyła to w czasie owulacji nie było żadnego objawu, ze jest, chociaż w tym czasie miałam ladniejsza skórę, ale nie wiem czy to był objaw owulacji. Dopiero po zapłodnieniu śluz był inny i wtedy pamiętam, ze nigdy takiego nie miałam. 

Racja. Zgłoszę sie jednak do tego ginekologa, nie miałam zielonego pojęcia, że nieregularne miesiączki są tak kłopotliwe. Dziękuję za rade. 🙂 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
7 godzin temu, magdaaa33 napisał:

Racja. Zgłoszę sie jednak do tego ginekologa, nie miałam zielonego pojęcia, że nieregularne miesiączki są tak kłopotliwe. Dziękuję za rade. 🙂 

No nie wiedziala. 😶 i juz zaklada ze jajnik boli jetem w ciazy! A jak glowa boli to co? Ze mózgu nie masz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×