Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Maja---T

Dziewięcioosobowa rodzina. Problem z kąpielą

Polecane posty

Gość Maja---T

Zamieszkałam z moim facetem oraz z dziećmi z naszych poprzednich małżeństw.

Od kilku tygodni mieszkamy pod jednym dachem

Moje dwie córki i syn oraz jego dwie córki i dwóch synów no i nas dwoje stanowimy teraz dziewięcioosobową rodzinę.

Dzieciaki są w przedziale od 7 do 16 lat.

W domu mamy jedną łazienkę i osobną toaletę na parterze.

W łazience znajduje się wanna,  kabina natryskowa z prysznicem , umywalka, no i kibelek.

 

Bardzo trudno jest o zachowanie higieny osobistej z nie naruszeniem sfery intymnej.

Z tego powodu dochodzi do nie potrzebnych scesji i zgrzytów .

I te  ciągle sprzeczki kto i kiedy będzie się kąpał . Urwanie głowy!

W łazience porobione jakieś zasłonki,  nawieszane prześcieradła, koce , ręczniki  wszystko mokre trzeba to prac  i suszyć. Pralka w ogóle już  nie wyrabia.

Czasem myją się w ubraniach a potem wychodzą w tych cieknących ciuchach i ciapią po całym domu domu.

Na dodatek często ktoś się kąpie w środku nocy budząc przy tym innych.

Jestem już u kresów wytrzymałości psychicznej.

 

Kombinujemy na wszystkie sposoby jak to rozwiązać. więcej kabin prysznicowych nie da rady wstawić, za mało miejsca. Więcej natrysków ze ściankami dzielnymi i zasłony , po wymierzeniu na ścianie okazało się że nawet po zamontowaniu dodatkowych czterech pozycji prysznicowych i tak trudno było by się umyć. 

Czy wywalić wannę którą uwielbiam i zamontować same natryski po obu stronach łazienki przedzielając  ją na pół osobno dla mnie i dziewczyn i osobno dla chłopaków.I to nie wypaliło bo co wtedy z umywalką.

 

Zapytaliśmy o radę w fachowej firmie.

Był dwa dni temu fachowiec .Obejrzał wymierzył, sprawdził połączenia hydrauliczne i porobił zdjęcia.

Wczoraj przyjechał z projektem.

 Powiedział że wannę i kabinę prysznicową trzeba usunąć a sedes przestawić. 

Na jednej ścianie zaproponował bardzo długą umywalkę z kranami z lustrem do samego sufitu  i nawet znalazło się miejsce na szafkę  z regałami na przybory  .

Po przeciwnej stronie 6 natrysków ściennych bez żadnych przedziałków i dodatkowe trzy natryski sufitowe. Dodając że wtedy cała rodzina naraz mogła by wziąsc prysznic .

Na dodatek że łazienka będzie bardzo funkcjonalna i nie będzie problemów z utrzymaniem czystości

Widzieliśmy ten projekt na grafice komputerowej  .

 

Jest naprawdę śliczna na zdjęciach , i to wielkie lustro wizualnie zwiększa całą przestrzeń.

Wykonanie przeróbki wyszło by bardzo tanio i szybko można by było zrealizować projekt.

Pozostaje wtedy istotny problem . Co z intymnością w tym miejscu.

Moj facet nie zbyt jest zadowolony z tego powodu ja też . I nie wiemy co dzieci powiedzą na projekt nowej łazienki. 

Dużo dyskutujemy na ten temat .. Chyba nie mamy żadnego  wyboru i jesteśmy raczej  skłonni przyjąć ten pomysł nowej łazienki . 

 

Co Wy  byście zrobili. Czy mieliście podobny problem.

A może ktoś z was wie jak jak inaczej można by było załatwić problem z kąpielą.

 

Z góry wszystkim dziękuję z wszelkie porady i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jaja
14 minut temu, Gość Maja---T napisał:

Zamieszkałam z moim facetem oraz z dziećmi z naszych poprzednich małżeństw.

Od kilku tygodni mieszkamy pod jednym dachem

Moje dwie córki i syn oraz jego dwie córki i dwóch synów no i nas dwoje stanowimy teraz dziewięcioosobową rodzinę.

Dzieciaki są w przedziale od 7 do 16 lat.

W domu mamy jedną łazienkę i osobną toaletę na parterze.

W łazience znajduje się wanna,  kabina natryskowa z prysznicem , umywalka, no i kibelek.

 

Bardzo trudno jest o zachowanie higieny osobistej z nie naruszeniem sfery intymnej.

Z tego powodu dochodzi do nie potrzebnych scesji i zgrzytów .

I te  ciągle sprzeczki kto i kiedy będzie się kąpał . Urwanie głowy!

W łazience porobione jakieś zasłonki,  nawieszane prześcieradła, koce , ręczniki  wszystko mokre trzeba to prac  i suszyć. Pralka w ogóle już  nie wyrabia.

Czasem myją się w ubraniach a potem wychodzą w tych cieknących ciuchach i ciapią po całym domu domu.

Na dodatek często ktoś się kąpie w środku nocy budząc przy tym innych.

Jestem już u kresów wytrzymałości psychicznej.

 

Kombinujemy na wszystkie sposoby jak to rozwiązać. więcej kabin prysznicowych nie da rady wstawić, za mało miejsca. Więcej natrysków ze ściankami dzielnymi i zasłony , po wymierzeniu na ścianie okazało się że nawet po zamontowaniu dodatkowych czterech pozycji prysznicowych i tak trudno było by się umyć. 

Czy wywalić wannę którą uwielbiam i zamontować same natryski po obu stronach łazienki przedzielając  ją na pół osobno dla mnie i dziewczyn i osobno dla chłopaków.I to nie wypaliło bo co wtedy z umywalką.

 

Zapytaliśmy o radę w fachowej firmie.

Był dwa dni temu fachowiec .Obejrzał wymierzył, sprawdził połączenia hydrauliczne i porobił zdjęcia.

Wczoraj przyjechał z projektem.

 Powiedział że wannę i kabinę prysznicową trzeba usunąć a sedes przestawić. 

Na jednej ścianie zaproponował bardzo długą umywalkę z kranami z lustrem do samego sufitu  i nawet znalazło się miejsce na szafkę  z regałami na przybory  .

Po przeciwnej stronie 6 natrysków ściennych bez żadnych przedziałków i dodatkowe trzy natryski sufitowe. Dodając że wtedy cała rodzina naraz mogła by wziąsc prysznic .

Na dodatek że łazienka będzie bardzo funkcjonalna i nie będzie problemów z utrzymaniem czystości

Widzieliśmy ten projekt na grafice komputerowej  .

 

Jest naprawdę śliczna na zdjęciach , i to wielkie lustro wizualnie zwiększa całą przestrzeń.

Wykonanie przeróbki wyszło by bardzo tanio i szybko można by było zrealizować projekt.

Pozostaje wtedy istotny problem . Co z intymnością w tym miejscu.

Moj facet nie zbyt jest zadowolony z tego powodu ja też . I nie wiemy co dzieci powiedzą na projekt nowej łazienki. 

Dużo dyskutujemy na ten temat .. Chyba nie mamy żadnego  wyboru i jesteśmy raczej  skłonni przyjąć ten pomysł nowej łazienki . 

 

Co Wy  byście zrobili. Czy mieliście podobny problem.

A może ktoś z was wie jak jak inaczej można by było załatwić problem z kąpielą.

 

Z góry wszystkim dziękuję z wszelkie porady i pozdrawiam.

Latrm bedzie latwiej wystawicie wanny na dwor przed blok lub dom i wiśta wio. Wywiesisz tam tez koce i ubrania i po sprawie. Lato juz coraz blizej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Wreszcie jakaś prowokacja z fantazją zamiast wiecznie o teściowych i bratowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Wanna zostaje! Wlewasz wodę. Pierwszy kąpie się facet. Potem ty. Następnie dzieci od najstarszego do najmłodszego. Każdy ma 5 minut na kąpiel i wypad z łazienki!!

Na koniec wody nie wylewasz do ścieku tylko w beczki i sprzedajesz jako mazidło do smarowania dachów.

Jest rozwiązanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Podobnego problemu nie miałam i raczej mało kto na forum miał, bo tak liczna rodzina, do tego złożona z dwóch osobnych, to po prostu niespotykane :) Wydaje mi się nieprawdopodobne, by w domu, w którym jest co najmniej 5 pokoi (zakładam już, że jeden an dwie osob) była tylko jedna łazienka, Fantazja kogoś poniosła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Normalnie wyznaczyłabym dzieciom jakąś kolejność, od najmłodszych do najstarszych i tyle. Postawić jakiś parawan między wanną a prysznicem i po dwoje dzieci (dziewczynki z dziewczynkami, chłopcy z chłopcami).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Rewelacyjna prowokacja, uśmiałam się. Dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wtf

Jak to myją się w ubraniach???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Mam 4-osobową rodzinę, wychowywałam się w 6-osobowej, ale do głowy nikomu nie przyszło robić tyle natrysków żeby każdy po kolei się umył 😄 W jakim celu? Szybki prysznic z namydleniem, spłukaniem całego ciała, plus nawet mycie włosów- można się wyrobić w 10 min. Wysuszyć włosy, wklepać krem, to można zrobić w swoim pokoju. Dorośli mogą brać prysznic później, kiedy dzieci już śpią, poza tym zakładam że to nie siedmioro dzieci w wieku żłobkowo-przedszkolnym. A 70 min na dzieci nie powinno być żadnym problemem. Nastolatki potrzebujące więcej czasu na golenie/wyciskanie pryszczy/peeling i podziwianie się w lustrze, mogą zająć łazienkę popołudniem. Tak było w moim domu rodzinnym gdzie w pewnym okresie było czworo nastolatków. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pora

Autorko,chcesz powiedzieć że kąpiecie się codziennie??Moje dzieci i my kąpiemy się tylko w soboty.Podmywamy się co drugi dzień,dzieci też.Chce im się codziennie kąpać?Moje najchętniej wcale by się nie myli i kąpali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Qer

Ale durnoty. Że też komuś się chce takie coś pisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×