Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Jak można zazdrościć 500 +

Polecane posty

Gość gość

Niektóre z was tak jada po tych  co dostraja 500 + na kilka dzieci . Serio tak bardzo  zazdrościcie matce 5 dzieci tych 2500 zł ?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaska

Nie zazdroszczę przecież to są grosze na tyle gęb do wykarmienia. Mam koleżankę w moim wieku czyli 30. Ma piątkę dzieci. Maskara. Co z tego że dostaje miesięcznie około 4tys na zycie z mopsu. Nie chcę tych dzieci i tego zap...olu od rana do nocy. Gotowania obiadów dla tyłu osób. Przecież to wszystko trzeba ubrać i wykarmic. Za 500zl to ja sobie torebkę ostatnio kupiłam i nie jakaś super wypasiona. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Myślę, że nie chodzi o zazdrość tylko o zachowanie większości matek, które w swoim życiu tak naprawdę TYLKO urodziły te dzieci (tzn szkoły brak albo koniec na maturze, pracy brak albo kiedyś jakaś gdzieś na kasie itp.) a od kiedy dostają więcej pieniędzy na ich utrzymanie nagle uważają się za niewiadomo kogo, jakby faktycznie jakieś życiowe sukcesy. Poza tym denerwuje też te kombinatorstwo - np. mają umowy na czarno a udają że są biedakami byle tylko kasy z mopsu się nachapać. Dla mnie to nieuczciwe. Bo na te 500 takich cwaniaków ktoś inny UCZCIWA pracą im zapracuje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

No własnie 500 zł a tyle jadu i plucia sie jakby to miliony  były . 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
4 minuty temu, Gość gość napisał:

No własnie 500 zł a tyle jadu i plucia sie jakby to miliony  były . 

 

bo to są miliony zabrane uczciwie pracującym, którzy próbują się czegos dorobić zanim zdecydują się na dziecko. A nie naklepać dzieciaków "bo jakoś to będzie" i ciągnąć kasę od innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

"bo to są miliony zabrane uczciwie pracującym, którzy próbują się czegos dorobić zanim zdecydują się na dziecko. A nie naklepać dzieciaków "bo jakoś to będzie" i ciągnąć kasę od innych."

No to tez  sobie naklep  dzieci  i pobieraj  500 = na każde  w czym problem ? Ja mam jedno i nie zazdroszczę matce 5 dzieci tych 2500 zł .Przecież to sa grosze a obowiązków  i stresu  od cholery . 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
1 minutę temu, Gość gość napisał:

"bo to są miliony zabrane uczciwie pracującym, którzy próbują się czegos dorobić zanim zdecydują się na dziecko. A nie naklepać dzieciaków "bo jakoś to będzie" i ciągnąć kasę od innych."

No to tez  sobie naklep  dzieci  i pobieraj  500 = na każde  w czym problem ? Ja mam jedno i nie zazdroszczę matce 5 dzieci tych 2500 zł .Przecież to sa grosze a obowiązków  i stresu  od cholery . 

 

To na cholerę jej 5 dzieci? Ani ona nie ma życia ani dzieci bo nic nie dostaną - ani nowego ciucha, ani zajęć dodatkowych ani swojego pokoju czy wyjazdu na wycieczkę. Tylko obowiązek opieki nad młodszymi. I jeszcze my musimy jej dokładać za brak myślenia i znajomości antykoncepcji. A jeśli to celowa robota to musimy finansować jej niezaradność życiową. Nie będę miała więcej dzieci niż będę w stanie wychować. I na pewno nie będę przy tym liczyć na innych że mi coś dadzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

W innych krajach  daja więcej zasiłków i nikt sie tak nie spina . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
Przed chwilą, Gość gość napisał:

W innych krajach  daja więcej zasiłków i nikt sie tak nie spina . 

Bo moze inne kraje stac. A u nas ani przemyslu ani rozwoju. Pakuje sie wszystko w socjal i rydzyka. Lepiej gdyby kazdy zarabial wiecej, mial dostep do opieki zdrowotnej. a tak to czesc zyje kosztme innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Do czasu!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość co
22 minuty temu, Gość gość napisał:

"bo to są miliony zabrane uczciwie pracującym, którzy próbują się czegos dorobić zanim zdecydują się na dziecko. A nie naklepać dzieciaków "bo jakoś to będzie" i ciągnąć kasę od innych."

No to tez  sobie naklep  dzieci  i pobieraj  500 = na każde  w czym problem ? Ja mam jedno i nie zazdroszczę matce 5 dzieci tych 2500 zł .Przecież to sa grosze a obowiązków  i stresu  od cholery . 

 

Strasznie głupia jesteś, skoro nie rozumiesz o co chodzi autorce tego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Poprzednie rządy nauczyły polaków jak psy, ze państwo moze brać , brać  ,pobierać podatki i nie dawać nic od siebie . Teraz jak pojawił sie ktoś ktoś  dal AZ 500 zł na dziecko to większość jest w szoku,  ze tak można . W innych krajach zasiłki na  dziecko sa czymś normalnym  tylko my nie jesteśmy tego nauczeni . 

Na szczęście teraz obojętnie  kto  wygra wybory 500 + nie wycofa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dee
4 minuty temu, Gość gość napisał:

Poprzednie rządy nauczyły polaków jak psy, ze państwo moze brać , brać  ,pobierać podatki i nie dawać nic od siebie . Teraz jak pojawił sie ktoś ktoś  dal AZ 500 zł na dziecko to większość jest w szoku,  ze tak można . W innych krajach zasiłki na  dziecko sa czymś normalnym  tylko my nie jesteśmy tego nauczeni . 

Na szczęście teraz obojętnie  kto  wygra wybory 500 + nie wycofa. 

Wiesz czyim pomysłem było 500+ (tyle, że w kwocie 400 zł, za to na KAŻDE  dziecko) I wiesz kto ten pomysł wówczas przyblokowal? Więc nie pisz głupot 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Spokojnie za kilka lat Polacy  naucza sie,, ze zasiłki na dzieci sa czymś  normalnym jak w innych krajach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kluks

To nie zazdrosc tylko rozzalenie, ze sie pracuje za 2000 zl i nie mozna sobie pozwolic na drugie dziecko, panstwo zabiera z pensji 1/3 i rozdaje tym, co tylko kombinuja jak przezyc z zasilkow czy ewentualnie roboty na czarno. Szkoda, ze nie warto byc uczciwym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
Przed chwilą, Gość Kluks napisał:

To nie zazdrosc tylko rozzalenie, ze sie pracuje za 2000 zl i nie mozna sobie pozwolic na drugie dziecko, panstwo zabiera z pensji 1/3 i rozdaje tym, co tylko kombinuja jak przezyc z zasilkow czy ewentualnie roboty na czarno. Szkoda, ze nie warto byc uczciwym.

Dokladnie. A przez miliony zasilkow i zapomog zwyklego czlowieka nie stac na nic. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hehehehehehehhehheheh

Nooo 2500 zł na 5 dzieci to hohoho miliony hehehe żyć nie umierać hehhe Pewnie za te 2500 zł matki jeszcze do SPA sobie jada hehehehe 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

To po co jej 5 dzieci skoro nie jest stanie ich utrzymac bez pomocy panstwa i obcych ludzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hehehehehehehhehheheh

A co cie to obchodzi po co jej 5 dzieci ? Naleza jej sie 500 zł na każde dziecko to dostaje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia

Ja nie zazdroszcze nikomu 500+ i większość też nie zazdrości, tylko szlag trafia uczciwie pracujących ludzi na rozdawnictwo patologii.

Ja zarabiam kilkukrotnosc tego zasiłku, mąż również. Stać nas na jedno dziecko, na kolejne nie mamy warunków i 500zl tego nie zmieni. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Co to będzie jak inna partia da 1000 + ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

To nie zazdrość. Jesteśmy wkurzeni, że w tak sposób wydaje się nasze pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Nie rozumiem jakie wasze? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mini mini

Tez nie rozumiem jak mozna zazdroscic 500+ ja np zazdroszcze chrzestnej mojego syna ktora ma 3 dzieci(w tym blizniaki) i pracuje z mezem za granica. Mieszkanie kupili juz bez kredytu w Polsce. I nie,nie z samej pracy. Z samej pracy to sobie na wczasy pojezdza,czynsz oplaca,rachunki. Zasiłki odkładają!!!! A u nas cos odlozysz? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Zrozumcie, to nie zazdrość, tylko wkurzenie. Jak ktoś uczciwie pracuje, nie pobiera żadnych zasiłków, nie dostaje 500 na pierwsze dziecko, jego maluch nie dostaje się do żłobka (bo "samotne" matki mają pierwszeństwo), to naprawdę trudno o życzliwość w stosunku do osób, które nie pracują, pobierają zasiłki, dofinansowanie do mieszkania, do ogrzewania, do posiłków na dzieci. Często takie nieuczciwe elementy dostają więcej, niż inni za cały miesiąc pracy.

Do czasu, kiedy nie było 500+, nie było jeszcze tak źle. Od czasu, kiedy je wprowadzono, kombinatorstwo jest straszne. Jestem księgową w biurze rachunkowym i to, co się dzieje od 3 lat wśród pracowników klientów, jest nie do uwierzenia. Sztuczne zaniżanie etatu, żeby tylko się załapać na dodatki, to wierzchołek góry lodowej. Niektórzy potrafią powiedzieć wprost, że jak się zatrudnią, to stracą 500 na pierwsze dziecko, więc pracodawca powinien im to zwrócić [sic!].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

No i bardzo dobrze ze będzie 500 zł na KAŻDE dziecko bo skończy sie kombinowanie i zaniżanie dochodów . Sama mam w pracy koleżanki która pracują  na pol etatu bo przy 2-3 dzieci nie opłaca sie na caly . Teraz jak dostaną  500 zł na pierwsze dziecko to przejdą na cały etat . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

"TYLKO urodziły"

bez komentarza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
4 godziny temu, Gość hehehehehehehhehheheh napisał:

A co cie to obchodzi po co jej 5 dzieci ? Naleza jej sie 500 zł na każde dziecko to dostaje .

Bo ja na nie zarobię i na jej emeryturę tez? Bo nie dołoży do budżetu tylko z niego będzie doić całe życie? Bo mi nikt nie ułatwia życia a dzieciorobom cały czas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

PO i PSL weszły w fazę już tylko konsumowania profitów z władzy...Nie łudźcie się, ci ludzie nic już innego nie potrafią i nic już więcej nie wymyślą. To jest ostatni etap, schyłek każdej prawie partii bez solidnych podstaw i ideologii. Mogło być już tylko gorzej. Dziwię się, że ktoś jeszcze nabiera się na te odgrzewane kotlety ale cóż, może niektórym ładnie pachną 😄

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość


"Bo ja na nie zarobię i na jej emeryturę tez? Bo nie dołoży do budżetu tylko z niego będzie doić całe życie? Bo mi nikt nie ułatwia życia a dzieciorobom cały czas?

Skad pomysł ze kobieta która urodziła  5 dzieci cale życie będzie w domu ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×