Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Alergiczka2

Alergia w ciąży! Czy sa tu jakieś mamy alergiczki

Polecane posty

Gość Alergiczka2

Zwracam sie z pomocą tutaj bo nie wiem co robić. Od urodzenia właściwie choruje na alergie kiedyś również pokarmową teraz tylko wziewną na pylki traw i drzew nie wiem nawet jakich bo jest tego sporo. Od zawsze brałam leki na alergie ktore pozwalaly mi funkcjonować przez te kilka miesięcy kiedy wszystko pyli. Teraz jestem w ciąży 25 tc a więc niedlugo 3 trymestr podobno leki najbardziej niebezpieczne są w 1 trymestrze ale moj lekarz alergolog i tak uznał ze leki odpadają tylko krople do nosa i oczu. A ja nie daje rady o ile jestem w stanie zniesc ciągły katar i napuchnięte oczy tak kilka dni temu doszły duszności. Dzis w nocy obudziłam sie i dosłownie sie dusilam nie potrafiłam wziąć oddechu. Boje sie bo skoro nie potrafię wziąć oddechu czuje sie niedotleniona to boje sie ze to zaszkodzi dziecku czy wtedy ono tez ma tego tlenu za mało? . Nie wiem czy zmienic lekarza czy udac sie do niego znowu i powiedzieć ze po prostu sie duszę i nie wiem co robic. Czy któraś z was przez to przechodziła? Bralyscie leki na alergie w ciąży? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lila

Używałam na dusznościwziewne na bazie budesonidu,zdarzało mi się brać oxis,bo on naprawdę działa,cały czas krople do nosa bo bez tego bym nie spała ale w dawce dla dzieci,u mnie alergia bardzo się nasiliła po pierwszej ciąży i niestety tak juz zostało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Dostałam od alerologa spray wziewny

Z grupy steroidowych leków wziewnych, stosowanych w astmie oskrzelowej oraz w alergicznym zapaleniu błony śluzowej, w grupie B są zawierające jako substancję czynną budesonid np. Budesonid i Pulmicort. 

 

To byl chyba ten pierwszy. Mozna oba w ciazy. 

Ja sie dzisiaj w nocy tez dusiłam. Mozna przeciez nawet dziecko niedotlenic. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lila

Lepiej jakieś inhalatory niż duszenie siebie i dziecka każdy pulmonolog ci to powie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

– W ciąży nie stosujemy żadnego leku z grupy C i szukamy środka o podobnym działaniu w grupie leków z kategorii B – podkreśla dr Janusz Czarski. Leki przeciwhistaminowe w kategorii B, czyli dopuszczone do podawania w ciąży, to Claritine (loratadyna) oraz Zyrtec (cetyryzyna) i jego odpowiedniki: Allertec i Amertil. Preparatem z kategorii C, czyli zabronionym w ciąży, jest np. Telfast (feksofenydyna) – ze względu na wąski margines bezpieczeństwa w porównaniu z poprzednią grupą.

Ludzkie ciało to zagadka. Potrafisz ją rozwiązać?

Rozwiąż quiz anatomiczny i sprawdź, co pamiętasz z lekcji biologii.

ZOBACZ

Z grupy steroidowych leków wziewnych, stosowanych w astmie oskrzelowej oraz w alergicznym zapaleniu błony śluzowej, w grupie B są zawierające jako substancję czynną budesonid np. Budesonid i Pulmicort. Z leków wziewnych rozszerzających oskrzela w ataku astmy, w bezpieczniejszej dla ciąży kategorii B są Atrovent (bromek ipratropium) i Berodual (bromek ipratropium + fenoterol). Inne leki tej grupy mogą hamować akcję porodową. Dopuszczony w ciąży jest lek o nazwie Singulair (montelukast), rekomendowany jako alternatywny dla grupy rozszerzającej oskrzela, do stosowania łącznie ze steroidami wziewnymi, celem zapobiegania zaostrzeniom astmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Idź do innego alergologa po leki wziewne i tabletki, żebyś mogła normalnie funkcjonować. To już "duża" ciąża i wachlarz bezpiecznych leków jest spory, nie ma co się męczyć i czekać, aż będzie gorzej

Mi na szczęście astma oskrzelowa się nie uaktywniła w ciąży, za to dostałam ostry atak problemów skórnych i alergolog bez problemu dobrała mi tabletki i maść, żeby to zaleczyć, w razie pogorszenia stanu dostałam nawet sterydy z dokładną rozpiską, jak to stosować (na szczęście nie musiałam ich brać)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×