Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Jovila4586

Jak to jest z tym zwiekszaniem obciazenia

Polecane posty

Gość Jovila4586

Cwicze od roku w domu, mam jakis tam sprzet tzn sztange do 50 kg, zamierzam dokupic dodatkowe obciazenia. Mam tez hantle, tasmy oporowe, obciazniki na kostki. Wykonuje troche cwiczen na ramiona, hip thrust, przysiady, martwy ciag itd. Nie rozumiem tylko jak mam zwiekszyc obciazenia. Bo np jesli robie przysiad 3x 15,13,10 powtorzen po 20 kg to jesli zwieksze obciazenie zalozmy w nastepnym tygodniu do 30 potem do 40 itd...to co jesli ostatecznie dojde do 100 kg to mam juz przy tym pozostac czy snowy zmniejszyc ciezar? Prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Masz zwiękaszać dalej, tak, aby maksymalna ilość powtórzeń z najwyższym ciężarem wynosiła 6-8 (ostatnie z dużym trudem - oczywiście w każdej serii dodajesz ciężar, nie robisz nigdy kilku serii z tym samym). Nigdy nie zmniejszać (chyba, że chwilowy spadek formy, np. po chorobie czy dłuższym urlopie), bo to po prostu cofanie się, a trening ma być progresem. Żeby zmieniać intensywność możesz np. stosować serie piramidalne, superserie, zmieniać kolejność ćwiczeń, stosować inne ćwiczenia - ogólnie nie powinno się robić tego samego i w tym samym układzie dłużej niż 6-8 tygodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×