Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gabi

Pampersy - postępowanie

Polecane posty

Gość Gabi

Hej, chciałam zapytać co robicie ze zużytymi pampersami, nie można ich wyrzucać do tradycyjnych śmieci - więc gdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Uzywaj pieluch wielorazowych i problem z glowy 😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ggghhy

Kto ci powiedział że nie wolno do normalnych śmieci 🚯

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość śmieciara
23 minuty temu, Gość Gabi napisał:

Hej, chciałam zapytać co robicie ze zużytymi pampersami, nie można ich wyrzucać do tradycyjnych śmieci - więc gdzie?

ale w Polsce nie można wrzucać do śmieci? 😂 😂 😂 

1. śmieci główne (czyli jakie? 😂 😂 😂 )

2. odpadki biodegrodawalne, spożywcze BEZ PLEŚNI, NIE ZEPSUTE 😂 😂 😂 

3. plastiki UMYTE 😂 😂 😂 

4. nakrętki osobno 😂 😂 😂 

5. papier czysty, suchy  😂 😂 😂

6. z kolorowym drukiem osobno 😂 😂 😂 

7. odzież, czysta i niedziurawa  😂 😂 😂

8. baterie  😂 😂 😂

9. leki  😂 😂 😂

10. złom  😂 😂 😂

11. sprzet agd duże  😂 😂 😂

12 agd drobne  😂 😂 😂

13. meble  😂 😂 😂

14. PAMPERSY  😂 😂 😂

uff, chyba smuszę przeznaczyć sypialnię na odpadki i zatrudnić panią do czyszczenia i segregacji śmieci.

A potem to wszystko ląduje w jednym kontenerze    😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂

 

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość śmieciara

No tak, już specjaliści od zarządzania odpadami otrzymali pierwsze dyplomy po pięciu latach studiowania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
11 minut temu, Gość śmieciara napisał:

ale w Polsce nie można wrzucać do śmieci? 😂 😂 😂 

1. śmieci główne (czyli jakie? 😂 😂 😂 )

2. odpadki biodegrodawalne, spożywcze BEZ PLEŚNI, NIE ZEPSUTE 😂 😂 😂 

3. plastiki UMYTE 😂 😂 😂 

4. nakrętki osobno 😂 😂 😂 

5. papier czysty, suchy  😂 😂 😂

6. z kolorowym drukiem osobno 😂 😂 😂 

7. odzież, czysta i niedziurawa  😂 😂 😂

8. baterie  😂 😂 😂

9. leki  😂 😂 😂

10. złom  😂 😂 😂

11. sprzet agd duże  😂 😂 😂

12 agd drobne  😂 😂 😂

13. meble  😂 😂 😂

14. PAMPERSY  😂 😂 😂

uff, chyba smuszę przeznaczyć sypialnię na odpadki i zatrudnić panią do czyszczenia i segregacji śmieci.

A potem to wszystko ląduje w jednym kontenerze    😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂

Cudne 😉

Ja o tak czuję się jak ... jak ze znajomych widzi z jaką pieczołowitością rozdzielam opakowania plastikowo-papierowe 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabi
26 minut temu, Gość Ggghhy napisał:

Kto ci powiedział że nie wolno do normalnych śmieci 🚯

Spółdzielnia dała mi już ostrzeżenie, że tak jak dla obłożnie chorych zużyte pampersy przekazuje się do utylizacji, tak tutaj powinno to zostać przez moją osobę załatwione a nie do ogólnego śmietnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
13 minut temu, Gość Gość napisał:

Cudne 😉

Ja o tak czuję się jak ... jak ze znajomych widzi z jaką pieczołowitością rozdzielam opakowania plastikowo-papierowe 😄

Mieszkałam w UK, bez śmieciowego terroru, dwa kontenery - ogólny i pozostale czyli plastik, papier, puszki BEZ MYCIA  😂 😂 😂 oraz dodatkowy na kompost dla nadgorliwych. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
7 minut temu, Gość Gabi napisał:

Spółdzielnia dała mi już ostrzeżenie, że tak jak dla obłożnie chorych zużyte pampersy przekazuje się do utylizacji, tak tutaj powinno to zostać przez moją osobę załatwione a nie do ogólnego śmietnika.

Proszę powiedz, że żartujesz.... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chodzi o...

Rozumiem sprawy ekologii, ale to już podchodzi pod jakiś terror. Przekazywać pampersy do utylizacji??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabi
54 minuty temu, Gość gość napisał:

Proszę powiedz, że żartujesz.... 

Niestety nie żartuję - bodajże jest to w nowych załącznikach do umowy spółdzielczej - jeszcze nie czytałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
6 minut temu, Gość Gabi napisał:

Niestety nie żartuję - bodajże jest to w nowych załącznikach do umowy spółdzielczej - jeszcze nie czytałam.

podpaski i tampony też w umowie wymienili? plastry po skaleczeniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malina

Powied, że wystarczająco dużo płacisz za wywóz śmieci.ewentualnie niech postawią ci osobny kosz i w ramach twojej opłaty niech to utylizują sobie.ja wrzucam do frakcji mokrej i nie ma tematu,spróbowali by coś kwękać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabi
4 minuty temu, Gość gość napisał:

podpaski i tampony też w umowie wymienili? plastry po skaleczeniu?

(...) Spółdzielca zobowiązuje się do segregowania odpadów wg załącznika w tym odpadów biologicznych (odpady żywnościowe). Każdy inny rodzaj odpadów biologicznych powinien zostać przekazany przez spółdzielcę we własnym zakresie do punktu utylizacji.(...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
7 minut temu, Gość Gabi napisał:

(...) Spółdzielca zobowiązuje się do segregowania odpadów wg załącznika w tym odpadów biologicznych (odpady żywnościowe). Każdy inny rodzaj odpadów biologicznych powinien zostać przekazany przez spółdzielcę we własnym zakresie do punktu utylizacji.(...)

Proponuję coś z tym zrobić społecznie, matek małych dzieci wśród członków spółdzielni na pewno nie brakuje. Jeśli już jest taki kuriozalny wymóg niech sobie to spółdzielnia utylizuje, w końcu z waszych pieniędzy a jak nie zechce - zarząd do wymiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Ja pierdziele.. Co to za spoldzielnia? Ja segreguje tylko plastiki, szklo, papier oddajemy sasiadowi na makulature i nakretki sasiadce (do przedszkola je nosi), i tak uwazam ze to az nadto!!! A jak udowodni spoldzielnia ze to akurat Twoje pampersy? U nas to do kontenera wrzucaja lajzy z pobliskich dzialek smieci i wogole nie segreguja, a caly blok tak... Porazka... Ja bym odpisala spoldzielni, ze dziekuje za wiadomosc i ze dziecko juz nie nosi pampersow. W dupe by mnie mogli pocalowac. Zycze Pani duzo cierpliwosci i powodzenia w walce z chorym systemem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ona

Mieszkam w bloku i jakim cudem spółdzielnia wie, że to akurat od Was pampersy???

U nas są tylko ogólne i odpady wtórne (papier, szkło itp.). Jedyne z czym walczy zarządca to śmieci wielkogabarytowe, bo to już każdy powinien w swoim zakresie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Serio z tymi pampersami????? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Xanaxxx

Ja nic nie segreguje i wrzucam wory do kontenera "odpady pozostałe po segregacji", moja wspólnota mieszkaniowa nie ma zamykanego śmietnika i grzebią także żule więc niech mnie pocałują w doo.pe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×