Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anja

Imiona chłopców 2019 jakie wybrałyscie?

Polecane posty

Gość Anja

Za 2 miesiące poród a my nie mamy imienia, starszy jest Aleksander

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

U nas będzie Mikołaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Boże Boże Boże Bożenko

Mój co prawda z 2018, Konrad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gostka
55 minut temu, Gość Anja napisał:

Za 2 miesiące poród a my nie mamy imienia, starszy jest Aleksander

Aleksander jest reckim imieniem wiec moze drugi syn rowniez zapozyczenie z tego jezyka.  Przyklady: Anatol, Agaton, Arkady, Damazy, Hektor, Hipolit, Hieronim, Ireneusz, Izydor, Miron, Makary, Orestes, Teodor, Teofil.

Kilka innych pasujacych to Sergiusz, Florian, Walerian. Kazimierz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Siksa

Wiktor, Artur, Kacper, Marek, Antoni, Grzegorz, Mikołaj?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Olgierd, Błażej albo Tymon - mamy jeszcze sporo czasu na decyzję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
28 minut temu, Gość gość napisał:

Olgierd, Błażej albo Tymon - mamy jeszcze sporo czasu na decyzję.

Tylko Tymon mi sie nie podoba, ale dwa pierwsze bardzo fajne imiona.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
4 godziny temu, Gość Gostka napisał:

Aleksander jest reckim imieniem wiec moze drugi syn rowniez zapozyczenie z tego jezyka.  Przyklady: Anatol, Agaton, Arkady, Damazy, Hektor, Hipolit, Hieronim, Ireneusz, Izydor, Miron, Makary, Orestes, Teodor, Teofil.

Kilka innych pasujacych to Sergiusz, Florian, Walerian. Kazimierz.

Poleciałaś z tymi imionami, że nic tylko się pochlastać. Jest tyle imion greckich, a ta wyskoczyła z Teofilem. Najprostsze greckie, Marek. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gostka
2 minuty temu, Gość Gość napisał:

Poleciałaś z tymi imionami, że nic tylko się pochlastać. Jest tyle imion greckich, a ta wyskoczyła z Teofilem. Najprostsze greckie, Marek. 

Pewnie, ale o Marku to chyba autorka slyszala, nie uwazasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ramtamtam

I mnie jest Aleksander i Julian 🙂 Juz przy drugim synie był problem bo nic mi się nie podobało. Rozwazalismy jeszcze Kajetan i Jonatan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cdfv

moze Maksymilian ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Robert

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Do Aleksandra fajnie mi pasuje Kazimierz, Florian moze Benedykt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gostka

Jezeli szukasz imion nadawanych w tym roku to spotkalam sie z takimi (oprocz Aleksandra):

Adam, Alan, Antoni, Bartosz, Blazej, Boguslaw, Bruno, Bogusz, Borys, Czeslaw, Cezary, Dawid, Dominik, Fabian, Franciszek, Filip, Florian, Hubert, Ignacy, Igor, Jan, Jakub, Kacper, Kajetan, Kamil, Krzysztof, Kazimierz, Ksawery, Michal, Mikolaj, Mieszko, Maciej, Maksymilian, Milosz, Milan, Marcel, Nikodem, Olaf, Oliwier, Oskar, Oktawiusz, Przemyslaw, Piotr, Pawel, Radoslaw, Tomasz, Tobiasz, Tymon, Tymoteusz, Szymon, Stanislaw, Wojciech, Wiktor

Tyle pamietam w chwili obecnej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bdhdh

Ja dałam Mikołaj 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jeszcze nie wiem

My jeszcze nie wiemy co będzie bo to dopiero 11 tydzień. Dla dziewczynki mamy wybrane jedno jedyne a dla chłopca jest problem bo nie możemy się zdecydować między Adamem, Kajetanem a Antonim 😌 Adaś fajnie, Kajtek też i Antoś też 😂 i co tu zrobic jak sie okaże, ze chłopak 😵 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gostka
25 minut temu, Gość Jeszcze nie wiem napisał:

My jeszcze nie wiemy co będzie bo to dopiero 11 tydzień. Dla dziewczynki mamy wybrane jedno jedyne a dla chłopca jest problem bo nie możemy się zdecydować między Adamem, Kajetanem a Antonim 😌 Adaś fajnie, Kajtek też i Antoś też 😂 i co tu zrobic jak sie okaże, ze chłopak 😵😁

Gratuluje i zycze duzo zdrowka i lekkiej ciazy.  Adam wydaje mi sie imieniem troche bezplciowym wiec nie podoba mi sie.  Antos jest fajny, ale jest chyba na pierwszym miejscu popularnosci.  Kajetan tez jest fajny, kojarzy mi sie bardzo sredniowiecznie (super)- wielu Kajetanow byla na Sejmie pod koniec 18-tego wieku i podpisali nowe ustawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
7 minut temu, Gość Gostka napisał:

Gratuluje i zycze duzo zdrowka i lekkiej ciazy.  Adam wydaje mi sie imieniem troche bezplciowym wiec nie podoba mi sie.  Antos jest fajny, ale jest chyba na pierwszym miejscu popularnosci.  Kajetan tez jest fajny, kojarzy mi sie bardzo sredniowiecznie (super)- wielu Kajetanow byla na Sejmie pod koniec 18-tego wieku i podpisali nowe ustawy.

Dziękuję 😊 no ciążę mam ciężką jeśli o objawy chodzi i z przygodami szpitalnymi także od kilku dni juz odpoczywam. Siła wyższa 😌Wybierając imiona kierowalismy się głównie tym żeby były normalne i pasowały w miarę do naszego 7 letniego Wojciecha 😊 znajomi mają Dawida i Franciszka. No troche mi się gryzą te imiona. Może ja dziwna jestem, ale imiona rodzeństwa dla mnie muszą do siebie pasować 😅 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gostka
2 minuty temu, Gość Gosc napisał:

Dziękuję 😊 no ciążę mam ciężką jeśli o objawy chodzi i z przygodami szpitalnymi także od kilku dni juz odpoczywam. Siła wyższa 😌Wybierając imiona kierowalismy się głównie tym żeby były normalne i pasowały w miarę do naszego 7 letniego Wojciecha 😊 znajomi mają Dawida i Franciszka. No troche mi się gryzą te imiona. Może ja dziwna jestem, ale imiona rodzeństwa dla mnie muszą do siebie pasować 😅 

Przykro mi, ze zle przechodzisz ciaze.  Ja rowniez nie mialam lekko, nudnosci i wymioty przez wiele miesiecy.  Fajnie nie bylo..

Imiona nie musza pasowac, ale jednak dobrze jest jezeli wspolgraja.  A jak Miłosz sie Wam podoba?  Zupelnie inne imiona, ale w podobnym klimacie.  Jednak Miłosz jest troche miekszy.  Wojciech to takie meskie imie.  Zproponuje jeszcze Witolda, obydwa bardzo meskie imiona i z charakterem.  Macie jednak duzo czasu wiec mozecie sie zastanawiac, a w sumie i tak nie wiadomo jeszcze czy bedzie dziewczynka czy chlopak wiec nie ma sie co stresowac niczym.  

Odpoczywaj droga i wpokojnie tworz nowego czlowieczka 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hehehe

was posralo już do końca ...ki, z tymi imionami 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
1 godzinę temu, Gość Gostka napisał:

Przykro mi, ze zle przechodzisz ciaze.  Ja rowniez nie mialam lekko, nudnosci i wymioty przez wiele miesiecy.  Fajnie nie bylo..

Imiona nie musza pasowac, ale jednak dobrze jest jezeli wspolgraja.  A jak Miłosz sie Wam podoba?  Zupelnie inne imiona, ale w podobnym klimacie.  Jednak Miłosz jest troche miekszy.  Wojciech to takie meskie imie.  Zproponuje jeszcze Witolda, obydwa bardzo meskie imiona i z charakterem.  Macie jednak duzo czasu wiec mozecie sie zastanawiac, a w sumie i tak nie wiadomo jeszcze czy bedzie dziewczynka czy chlopak wiec nie ma sie co stresowac niczym.  

Odpoczywaj droga i wpokojnie tworz nowego czlowieczka 🙂

Po cichutku liczę na córeczkę 😊 ale drugi syn tez będzie fajny. Byle będzie zdrowe zwłaszcza, że dwa razy poronilam. Wiec mi te dolegliwosci nawet tak nie przeszkadzaja. Godze sie z nimi bo przynajmniej wiem, ze moja dzidzia żyje. Boję sie podwojnie. Za 10 dni badania prenatalne mam. Nie mogę sie doczekać końca tego 1 trymestru 😌 moze juz sie ciutke uspokoje. No co do imienia masz racje. Mamy czas. Caaale pół roku 😁 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
18 godzin temu, Gość Gość napisał:

Tylko Tymon mi sie nie podoba, ale dwa pierwsze bardzo fajne imiona.  

Tymon nam się też na początku nie do końca podobał, bardziej Tymoteusz. Ale jakoś nam się to imię potem osłuchało i teraz oboje z mężem bardzo je lubimy  (chyba tym bardziej, że Tymoteusz musiał odpaść, bo tak dała na imię synkowi bliska kuzynka).

Jak na razie te trzy idą "łeb w łeb" i chyba będziemy mieć problem, żeby zdecydować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gostka
5 godzin temu, Gość Gosc napisał:

Po cichutku liczę na córeczkę 😊 ale drugi syn tez będzie fajny. Byle będzie zdrowe zwłaszcza, że dwa razy poronilam. Wiec mi te dolegliwosci nawet tak nie przeszkadzaja. Godze sie z nimi bo przynajmniej wiem, ze moja dzidzia żyje. Boję sie podwojnie. Za 10 dni badania prenatalne mam. Nie mogę sie doczekać końca tego 1 trymestru 😌 moze juz sie ciutke uspokoje. No co do imienia masz racje. Mamy czas. Caaale pół roku 😁 

O kurcze to rzeczywiscie jest stres juz sam z siebie.  Na szczescie jeszcze chwila i ten pierwszy trymestr minie i wiadomo troche lepiej.  Fajnie jest miec parke, ale dwoch chlopcow czy dwie dziewczynki moze jest nawet lepiej poniewaz sa bardziej podobni.  Oby zdrowi!  Moje dolegliswosci tez by mi nie przeszkadzaly, a sesje zwrotne mialam tak intensywne, ze rowniez w szpitalu ladowalam pod kroplowka, z naczynkami na twarzy tak popekanymi, ze wygladalo jakbym miala piegi.  Ale to bylo pewnie z powodu konfliktu grupy krwi.

MAsz duzo czasu wiec sobie przegladaj te rozne strony z imionami, jest teg duzo i taki niesamowity wybor.  Zawsze milo jest skoncentrowac sie na czyms przyjemnym 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gostka
5 godzin temu, Gość Gosc napisał:

Po cichutku liczę na córeczkę 😊 ale drugi syn tez będzie fajny. Byle będzie zdrowe zwłaszcza, że dwa razy poronilam. Wiec mi te dolegliwosci nawet tak nie przeszkadzaja. Godze sie z nimi bo przynajmniej wiem, ze moja dzidzia żyje. Boję sie podwojnie. Za 10 dni badania prenatalne mam. Nie mogę sie doczekać końca tego 1 trymestru 😌 moze juz sie ciutke uspokoje. No co do imienia masz racje. Mamy czas. Caaale pół roku 😁 

O kurcze to rzeczywiscie jest stres juz sam z siebie.  Na szczescie jeszcze chwila i ten pierwszy trymestr minie i wiadomo troche lepiej.  Fajnie jest miec parke, ale dwoch chlopcow czy dwie dziewczynki moze jest nawet lepiej poniewaz sa bardziej podobni.  Oby zdrowi!  Moje dolegliswosci tez by mi nie przeszkadzaly, a sesje zwrotne mialam tak intensywne, ze rowniez w szpitalu ladowalam pod kroplowka, z naczynkami na twarzy tak popekanymi, ze wygladalo jakbym miala piegi.  Ale to bylo pewnie z powodu konfliktu grupy krwi.

MAsz duzo czasu wiec sobie przegladaj te rozne strony z imionami, jest teg duzo i taki niesamowity wybor.  Zawsze milo jest skoncentrowac sie na czyms przyjemnym 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
4 godziny temu, Gość gość napisał:

Tymon nam się też na początku nie do końca podobał, bardziej Tymoteusz. Ale jakoś nam się to imię potem osłuchało i teraz oboje z mężem bardzo je lubimy  (chyba tym bardziej, że Tymoteusz musiał odpaść, bo tak dała na imię synkowi bliska kuzynka).

Jak na razie te trzy idą "łeb w łeb" i chyba będziemy mieć problem, żeby zdecydować 🙂

Nie wiadomo co gorzej: nie miec zadnego imienia czy wlasnie miec kilka po rowno lubianych.  A ile jeszcze czasu macie na decyzje? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kakunka

Ja mam Mikołaja Rafała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Anja i jak nazwaliscie synka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

ANTONI - 9329
JAKUB - 8908
JAN - 8457
SZYMON - 8234
ALEKSANDER - 7324
FRANCISZEK - 7094
FILIP - 6407
MIKOŁAJ - 6008
WOJCIECH - 5862
KACPER - 5437
ADAM - 5168
MARCEL - 4661
STANISŁAW - 4649
MICHAŁ - 4586
WIKTOR - 3908
LEON - 3885
PIOTR - 3663
NIKODEM - 3575
IGOR - 3401
IGNACY - 3345
TYMON - 3217

Lista imion nadanych ponad 3 tysiace razy w ubieglym roku.  Do rozwazenia- isc za moda czy omijac te imiona, ktore od lat sa nadawane w tysiacach jak np Jakub i Szymon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

U nas będzie Karol albo Wiktor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×