Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anja

Imiona chłopców 2019 jakie wybrałyscie?

Polecane posty

Gość gosc

Rowniez w czerwcu urodzil sie Gniewko, Gilbert i Gotfryd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dnia 4.07.2019 o 10:58, Gość Gosc napisał:

Syn z tego roku Aleksander Lew, na porodówce w samym moim pokoju było trzech Olków więc chyba popularne w tym roku

Nie zauważyłam w otoczeniu żadnego specjalnego wysypu Olków. A u nas też będzie z tej "Olkowato" bo Olgierd :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
4 minuty temu, Gość gosc napisał:

Rowniez w czerwcu urodzil sie Gniewko, Gilbert i Gotfryd.

... oraz cała masa innych dzieci o przeróżnych imionach. Wszystkie będziesz podawać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
10 minut temu, Gość gość napisał:

... oraz cała masa innych dzieci o przeróżnych imionach. Wszystkie będziesz podawać?

Oczywiscie, ze nie tylko te, ktore setki razy sie nie powtarzaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izul

W 2012 rodzilam syna i padlo na Maksymiliana. Po 7 latach jestem zadowolona z wyboru. Na listopad mam termin i bedzie 2 syn. Choc mialam cicha nadzieje ze bedzie corka. Wtedy wybor imienia bylby prosty Liliana a tak nie mam pomyslu dla nastepnego chlopca. Obstawialam Ksawerego ale teraz mam watpliwosci. Chodzi mi po glowie jeszcze Mikolaj, Tymon i Blazej. A ostatnio zupelnie nie wiem skad uczepil mi sie Oskar. A maz teroryzuje mnie Antosiem ale na pewno sie nie zgodze.W rodzinie mam juz 4 Antkow. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
20 godzin temu, Gość Izul napisał:

W 2012 rodzilam syna i padlo na Maksymiliana. Po 7 latach jestem zadowolona z wyboru. Na listopad mam termin i bedzie 2 syn. Choc mialam cicha nadzieje ze bedzie corka. Wtedy wybor imienia bylby prosty Liliana a tak nie mam pomyslu dla nastepnego chlopca. Obstawialam Ksawerego ale teraz mam watpliwosci. Chodzi mi po glowie jeszcze Mikolaj, Tymon i Blazej. A ostatnio zupelnie nie wiem skad uczepil mi sie Oskar. A maz teroryzuje mnie Antosiem ale na pewno sie nie zgodze.W rodzinie mam juz 4 Antkow. 

No tak, piaty Antek w rodzinie, a kto wie, ktory w szkole chociaz imie bardzo ladne.  Mikolaj rowniez bardzo mi sie podoba, ale tez zbyt popularny.  Tymon, Tymoteusz i Oskar sa bardzo popularne w tym roku.  Takze jezeli chodzi o popularnosc to Blazej chyba jest najlepszym wyborem.  Zamiast Mikolaja moze byc mniej popularny Mieszko.  Zamiast Antosia moze byc Anatol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
20 godzin temu, Gość Izul napisał:

W 2012 rodzilam syna i padlo na Maksymiliana. Po 7 latach jestem zadowolona z wyboru. Na listopad mam termin i bedzie 2 syn. Choc mialam cicha nadzieje ze bedzie corka. Wtedy wybor imienia bylby prosty Liliana a tak nie mam pomyslu dla nastepnego chlopca. Obstawialam Ksawerego ale teraz mam watpliwosci. Chodzi mi po glowie jeszcze Mikolaj, Tymon i Blazej. A ostatnio zupelnie nie wiem skad uczepil mi sie Oskar. A maz teroryzuje mnie Antosiem ale na pewno sie nie zgodze.W rodzinie mam juz 4 Antkow. 

 

 

Wszystkie ładne, ale chyba najbardziej podoba mi się Tymon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
20 godzin temu, Gość Izul napisał:

W 2012 rodzilam syna i padlo na Maksymiliana. Po 7 latach jestem zadowolona z wyboru. Na listopad mam termin i bedzie 2 syn. Choc mialam cicha nadzieje ze bedzie corka. Wtedy wybor imienia bylby prosty Liliana a tak nie mam pomyslu dla nastepnego chlopca. Obstawialam Ksawerego ale teraz mam watpliwosci. Chodzi mi po glowie jeszcze Mikolaj, Tymon i Blazej. A ostatnio zupelnie nie wiem skad uczepil mi sie Oskar. A maz teroryzuje mnie Antosiem ale na pewno sie nie zgodze.W rodzinie mam juz 4 Antkow. 

 

 

Wszystkie ładne, ale chyba najbardziej podoba mi się Tymon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Najmniej nadawane imiona dla chlopcow w tym roku jak narazie to miedzy innymi Alfred, Ariel, Zawisza, Apollo, Aureliusz, Bohdan, Cezar, Dionizy, Goran, Hipolit (czesciej spotykany w latach miedzywojennych), Idris, Jarema, Mateo, Metody, Oktawiusz, Siemowit, Tomir, Tristan i Witosz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
11 godzin temu, Gość gość napisał:

 

 

Wszystkie ładne, ale chyba najbardziej podoba mi się Tymon.

mnie też

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Szymon:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

W 2019 roku imie Tymon stalo sie oklepane.  Oto cytat ze strony internetowej mamdu:

"Najpopularniejsze imiona dla chłopców 2019
W tym zestawieniu również nie ma zaskoczeń, jednak warto dodać, że poza pierwszą dziesiątką mocno pną się do góry Adaś, Staś, Marcel oraz Leon. Fenomenem jest imię Tymon. Gdyby zliczyć wszystkich Tymonów i Tymoteuszów, byłoby ich ponad 2800, więc "Tymek" (zdrobnienie dla obu imion) wskoczyłby do TOP 10."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
20 minut temu, Gość gosc napisał:

W 2019 roku imie Tymon stalo sie oklepane.  Oto cytat ze strony internetowej mamdu:

"Najpopularniejsze imiona dla chłopców 2019
W tym zestawieniu również nie ma zaskoczeń, jednak warto dodać, że poza pierwszą dziesiątką mocno pną się do góry Adaś, Staś, Marcel oraz Leon. Fenomenem jest imię Tymon. Gdyby zliczyć wszystkich Tymonów i Tymoteuszów, byłoby ich ponad 2800, więc "Tymek" (zdrobnienie dla obu imion) wskoczyłby do TOP 10."

No i fajnie, ładne imię to i jest nadawane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
2 godziny temu, Gość gość napisał:

No i fajnie, ładne imię to i jest nadawane.

Tak ladne jak i dziesiatki innych, a nie tak oklepanych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2 minuty temu, Gość gosc napisał:

Tak ladne jak i dziesiatki innych, a nie tak oklepanych.

Widać dla nadających je osób o wiele ładniejsze od nawet i setek innych, a "oklepanie" pewnie mają w poważaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
20 godzin temu, Gość gość napisał:

Widać dla nadających je osób o wiele ładniejsze od nawet i setek innych, a "oklepanie" pewnie mają w poważaniu.

Niestety w wielu przypadkach nadajacy imiona nie maja zielonego pojecia, ze imie jest oklepane i nawet tutaj potrafia nazwac wybrane imie jak np. Blanka orginalnym (Blanka oklepana nie jest, ale do orginalnosci rowniez jej daleko).  Takze czesciej widac, ze ludzie nadaja imiona nie zdajac sobie sprawy z oklepania imienia niz ignorujac jego oklepanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
Dnia 4.07.2019 o 17:00, Gość Kar napisał:

Milan albo Mieszko Niestety mój mąż chce tylko Alana A termin nam za 4 dni 

I jakie imie ostatecznie wybraliscie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Oto najpopularniejsze imiona 10 lat temu czyli w 2009:

1.  Jakub (14 736 nadan)

2.  Kacper (10 346 nadan)

3.  Szymon (8 986 nadan)

4.  Filip

5.  Mateusz

6.  Michał

7.  Bartosz

8.  Wiktor

9.  Piotr

10. Dawid

11. Adam

12. Jan

13. Maciej

14. Igor

15. Patryk

16. Mikołaj

17. Dominik

18. Oskar

19. Paweł

20. Antoni

 

Rok 2019

1. Antoni (4 247 chłopców)
2. Jakub (4 050)
3. Jan (3 979)
4. Szymon (3 584)
5. Aleksander (3 582)
6. Franciszek (3 340)
7. Filip (2 996)
8. Wojciech (2 770)
9. Mikołaj (2 685)
10. Kacper (2 429)

11. ADAM 2385

12.  STANISŁAW 2376

13. MARCEL 2201

14. MICHAŁ 2116

15. LEON 1982

16. NIKODEM 1812

17. IGNACY 1806

18. WIKTOR 1716

19. TYMON 1648

20. IGOR 1581

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Powtarzajace sie imiona na tych listach sa oklepane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bella

Ja rodzę za miesiąc i sama jeszcze nie wiem. Bardzo podoba mi się Maks, Maksymilian ale mój mąż niecierpi tego imienia. Natomiast ja jeszcze jak nie byłam w ciąży myślałam o Tymonie, Mikołaju, Leonie ale teraz to super popularne imiona i trochę mi nie w smak tak iść za masówką. Siostra mnie namawia na Antosia ale tu jest ta sama sytuacja co z Leonem czy Tymonem. A moja mam ubzdurała sobie Kajetana, tu nie mogę się przemóc. Teściowa nie lepsza bo ma pomysł na Eliota dla mnie już zbyt wymyślne. A sam mąż nie ma żadnego pomysłu i całkowicie z braku weny wyszedł mu Jasiek. W lipcu wymyśliłam Daniela i w sumie coraz mocniej myślę, że już tak zostanie. Normalne, międzynarodowe i naprawdę teraz nie słyszę go jakoś często.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
1 godzinę temu, Gość bella napisał:

Ja rodzę za miesiąc i sama jeszcze nie wiem. Bardzo podoba mi się Maks, Maksymilian ale mój mąż niecierpi tego imienia. Natomiast ja jeszcze jak nie byłam w ciąży myślałam o Tymonie, Mikołaju, Leonie ale teraz to super popularne imiona i trochę mi nie w smak tak iść za masówką. Siostra mnie namawia na Antosia ale tu jest ta sama sytuacja co z Leonem czy Tymonem. A moja mam ubzdurała sobie Kajetana, tu nie mogę się przemóc. Teściowa nie lepsza bo ma pomysł na Eliota dla mnie już zbyt wymyślne. A sam mąż nie ma żadnego pomysłu i całkowicie z braku weny wyszedł mu Jasiek. W lipcu wymyśliłam Daniela i w sumie coraz mocniej myślę, że już tak zostanie. Normalne, międzynarodowe i naprawdę teraz nie słyszę go jakoś często.  

Kolejne miejsca na liscie w 2019 to:

21. Piotr

22. Oliwier

23. Maksymilian

24. Miłosz

25. Bartosz

26. Tymoteusz

27. Mateusz

28. Oskar

29. Dawid

30. Julian

31. Krzysztof

32. Tomasz

33. Alan

34. Karol

35. Dominik

36. Gabriel

37. Hubert

38. Maciej

39. Fabian

40. Paweł

41. Bruno

42. Natan

43. Borys

44. Kamil

45. Ksawery

46. Patryk

47. Bartłomiej

48. Kajetan

49. Adrian

50. Artur

Pierwsze 50 miejsc na liscie sklada sie na 90% nadawanych imion takze jezeli chcesz imie troche mniej spotykane to trzeba wyjrzec poza te imiona.  Daniel jest na 61 miejscu takze zalicza sie do tych mniej spotykanych, ale znanych imion.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Tadeusz, Witold, Henryk, Błazej, Mieszko i Jerzy rowniez sa na tych dalszych miejscach.  Na Jerzego jest moda z nowym zdrobnieniem, a mianowicie zamiast Jurek uzywana jest forma Jerzyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gościegoście

Nie wiem czy to takie straszne mieć imie, które się powtarza. Za moich czasów jakoś 3 Kasie nie narzekały, że jest ich tyle w klasie. Za to ja mam baardzo wyjątkowe imie, nie mówię, że brzydkie. Ale nigdy z tym imieniem nie byłam "anonimowa". W szkole jako jedyna zawsze byłam. I to ciągłe słuchanie przy przedstawianiu się "o jakie imię ładne, nie słyszałam o takim". Nie wspomne o plakietce w pracy, taka sensacja, że trzeba skomentować. Także przemyślcie dwa razy waszych Klemensów czy inne takie, mówie z własnego doświadzczenia. Teraz borykam się z imieniem dla synka i nie chce przesadzić, żeby miał co ja. Z drugiej strony oklepane imiona nie podobaja mi się, ciągle mam z kimś skojarzenia...eh 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Oskar zrobil sie bardzo popularny w tym roku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Oskar mi się kojarzy z tym typem z ulicy sezamkowej co siedział w śmietniku 😩

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
4 minuty temu, Gość Gość napisał:

Oskar mi się kojarzy z tym typem z ulicy sezamkowej co siedział w śmietniku 😩

Dobre.  Nie mam dobrych skojarzen rowniez, ale ludziom sie podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heheh

  6 godzin temu, Gość Gość napisał:

Oskar mi się kojarzy z tym typem z ulicy sezamkowej co siedział w śmietniku ..

.

Heheheh, dobre :, a mnie kojarzy się oczywiście ze statuetką Oskara (trochę takim gwiazdorzeniem/ dowartościowywaniem się rodziców na siłę) i trochę z imieniem psa niestety, bo takie się często zdarzają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaMikusia

U nas będzie Mikołaj! 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
2 godziny temu, Gość MamaMikusia napisał:

U nas będzie Mikołaj! 🙂

Ladne imie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Ostatnio Gracjan robi sie popularny.

Widze coraz wiecej Henrykow, Cezarych i Remigiuszy.  Seweryn pojawia sie regularnie.  Oczywiscie znajduja sie tez male Liamy po dzieciach gwiazd.

Kolejny Kasjan i Tobiasz.  Znalazl sie nawet Dezydery.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×