Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Małgosia

Prawidłowy rozwój dziecka

Polecane posty

Gość Małgosia

Witam,

Moj syn za 3 tygodnie skonczy rok. Zauwazyłam u niegi dziwne zachowania ktore moim zdaniem odbiegaja od normy a mianowicie:

Nie zawsze reaguje na swoje imie ,

Nie powtarza prostych gestow typu papa brawo,

Nie reaguje na haslo ze czegos nie wolno,

Praktycznie nic nie mowi sporadycznie mama baba ,

Nie lubi zabaw paluszkowych- przy moich probach zawsze zabiera reke ,

Nie wstakuje nic paluszkiem

Nie nasladuje zwerzatek nie pokazuje np gdzie jest kotek 

Czy ktoras mama miala.podobnie ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

badalas mu słuch? jak zachowuje sie na codzien? jest wesoly, lubi sie przytulac? jak masz wątpliwosci to odwiedz pediatre,ale moj 2 late tez nie lubi zabawy paluszkami, nie zawsze zrobi papa,mowi malo, a w ksiazeczkach pokazuje kiedy mu sie chce.Ze nie wolno moge sobie mowic,zasmieje sie i broi dalej. Kiedys pokazał,ze wie jak robi owieczka i drugi raz nie powtarza. Ale poza tym widze,ze wie o co chodzi.Ty masz roczniaka,wiec nie panikuj, wszystko zalapie w swoim czasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małgosia

Słuch ma dobry byl badany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
2 minuty temu, Gość Małgosia napisał:

Słuch ma dobry byl badany

jak masz watpliiwosci ,to najlepiej umow sie ze specjalista, bo na forum nikt nie widzial twojego dziecka,a pewnie zaraz ktos wystawi diagnoze na podstawie swojego malego geniusza ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mala syrenka

Czy nie przesadzasz autorko? Dziecko rozumie slowo nie od 6 mca, ale bedzie to dlugo ignorowac. Po prostu wszystko je ciekawi, a przy okazji bada granice no i nie rozumie, ze cos moze niesc niebezpieczenstwo. Papa i brawo, coz, moje dziecko brawo zalapalo szybko i lubilo ten gest, ale z papa bylo ciezej;) moze po prostu nie interesowal go ten gest? Tez nie pokazywal, lubil nasladowac tylko hau hau, a jest wszystko w porzadku z nim. Jedyne co mnie zmartwilo, to brak reakcji na imie u Twojego dziecka...wszelkie watpliwosci kieruj do lekarza. Nie ma co szukac diagnozy na forum. Kazde dziecko ma swoje tempo, wez to tez pod uwage.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bubu

Dobrze, że obserwujesz swoje dziecko. Roczniak ma jeszcze prawo niektórych wymienionych rzeczy nie umieć, ale dziecko 1,5 roczne powinno. Są normy rozwojowe, które po coś jednak wymyślono. Jeżeli dziecko max do 16 miesiąca nie pokazuje palcem to dla rodziców powinien być alarm. Pokazywanie palcem to nie głupia sztuczka, to ważny krok w rozwoju poznawczym. Jeżeli masz wątpliwości skontaktuj się z dobrym psychologiem dziecięcym, neurologiem. Mam autystycznego synka, wiele osób mnie uspokajało gdy martwiłam się o jego rozwój, ale na szczęście słuchałam matczynej intuicji i tylko dzięki temu syn funkcjonuje coraz lepiej. Nie daj sobie wmówić, że jesteś wariatką, ja uważam, że lepiej być nadgorliwym, bo za dużo znam takich kwiatków gdzie matka ruszyła tyłek do specjalisty z 4-5 letnim niemówiącym dzieckiem. Nie ma co siać paniki, ale warto obserwować i słuchać dobrych, zaznaczam, dobrych specjalistów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, bardzo dobrze, że obserwujesz systematycznie swoje dziecko, ponieważ zawsze dzięki temu można zauważyć pewne odstępstwa od normy. Dobrze jest jednak podzielić się swoimi wątpliwościami z lekarzem, który zna się po prostu na tego typu sytuacjach. Tak będziesz żyła w nieświadomości, będziesz miała rozmaite wątpliwości, a tak pójdziesz do lekarza i po prostu dowiesz się, czy masz się czym martwić, czy musisz myśleć o jakimś leczeniu czy wszystko jest w jak najlepszym porządku. Ale gdybym ja miała oceniać, to chyba raczej nie ma się czym przejmować, z tego co pamiętam, to moje dziecko też na przykład nie zawsze reagowało na swoje imię, także głowa do góry, ale warto skonsultować się z doktorem :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malgosia

Dziekuje ze wszystkie odpowiedzi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Galka

Super, ze obserwujesz dziecko. U mojej corci bylo podobnie. Jak poszla na nogi ok13m-ca, zaliczyla mega skok rozwojowy.

wtedy zaczela wskazywac, ruszylo nasladownictwo. Stymuluj, stumuluj !!! Wejdz na strone bada bada tam sa wskazowki jak pracowac z dzieckiem. Dzis corka ma 4 latka i jest zdrowa dziewczynka. Miala opizniony rozwoj mowy.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kazde dziecko potrzebuje czasu i inaczej sie rozwija, kazde dorasta w swoim tempie. Warto jest pomyslec nad wizytami z dzieckiem wsród innych dzieci, na przykład na jakieś zajęcia grupowy itp, wtedy dzieci rozwijają się o wiele szybciej, ja ze swojej strony mogę polecić Bajgranie. https://bajgranie.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×