Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Witam Kobiety. 

Czy są tu jakieś Mamusie które swoim córkom nadały imię Irmina? 

Zastanawiamy się nad tym imieniem... Z jednej strony najbardziej do nas przemawia, jest oryginalne, ma dużo zdrobnien Irminka, Irmusia, Inka, Minka...  

A z drugiej strony troszkę ostro się je wymawia i dlatego nie mamy takiej pewności na 100%. 

Doradzcie co sądzicie, czy to imię będzie miało pozytywny odbiór? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

89 letnia ciocia mojego męża ma na imię Irmina. Mówimy do niej Irmina. Szczerze? Okropne imię jak dla mnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Znam kobiete w wieku okolo 40 lat o imieniu Irmina.  Zadnych problemow.  Imie jak kazde inne/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jjj

Chciałam tak nazwać córkę, ale partner się nie zgodził 😄 tak, twardo brzmiące imię, ale piękne, dość nietypowe na tą chwilę... Dla mnie imię Irmina to klasa, jest gustowne. I co z tego, że ma twarde brzmienie? Często imiona gustowne twardo brzmią, jeśli bedzis delikatna kobietka, to to imię nabierze u niej delikatności i tak. A jeśli będzie twarda kobita, to tym lepiej 😄 ja tutaj się wypowiem, że moim największym marzeniem było nazwać córeczkę podobnym imieniem do Irminy, ale też partner się nie zgodził (są osoby, które twierdzą, że z korzyścią dla dziecka, że nie ma tak na imie, no każdy ma swój gust, ale może faktycznie imię, które zaraz napiszę byłoby przesada), Irmina była drugim, też odrzuconym, wyborem. Otóż chciałam dam córce na imię tak, jak miała moja prababcia, czyli Hermina. Uważam, że to przepiękne imię, ale bardzo dyskusyjne, wielu się nie podoba. Wiele osób też sądzi, że na fali Harrego Pottera byłaby nazywana Hermiona, co mi nie przeszkadza, bo to fajna postać 🙂 tymczasem moja córka ma całkiem inne imię, ale Hermine i Irmine polecam jako imiona wg mnie z wielką klasa, przy czym Irmina jest o wiele bezpieczniejsza 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Świetnie imię. Znam bardzo konkretną i mądrą Irminę 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Bardzo ładne i nietypowe, nie wahałabym się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Abc

Znam 4-latke Irmine, fajna dziewczynka. Dla mnie to piekne imię. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Bardzo ładne imię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aka

Podoba mi się! Takie mocne, ale jednocześnie romantyczne. Panna Mina, jak ze starej powieści. Irmina, nastolatka z niebieskimi włosami, ciętym językiem i własnym zdaniem, tak mi się kojarzy. 

Z podobnych imion lubię jeszcze Ritę i Różę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Piko

Znam Irminę, w skrócie nazywamy ją Irma. Zawsze mi się podobało to imię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×