Skocz do zawarto艣ci
Szukaj w
  • Wi臋cej opcji...
Znajd藕 wyniki, kt贸re zawieraj膮...
Szukaj wynik贸w w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie mo偶na dodawa膰 nowych odpowiedzi.

Go艣膰 jagoda

rozczarowanie macierzynstwem

Polecane posty

Go艣膰 jagoda

10miesiecy temu zostala mama wspanialej coreczki.

Kocham ja nad zycie... ale zaluje ze zdecydowalam sie na dziecko 馃槥

Mialam fajne zycie - partner (ktory nie nalegal na dzieci), ciekawa praca, sport, podroze. Dziecko to kompletna zmiana stylu zycia dla mnie.聽

Musze byc zawsze dostepna. Codzienne gotowanie, zeby mala zawsze zjadla cos cieplego i wartosciowego. Nie mam czasu na nic innego - wieczorem jak facet wraca z pracy, mam godzine zeby cos ugotowac i wziac prysznic i musze klasc ja spac (mala zasypia tylko przy mnie), i padam spac.

Wiem ze wiele osob tu po mnie pojedzie... Angazuje sie w bycie matka jak moge, ale zdalam sobie sprawe ze to nie jest dla mnie. Jestem za wygodna, interesuja mnie inne rzeczy niz patrzec jak dziecko uczy sie wszystkiego od nowa.

Pisze to do innych kobiet, zeby zastanowily sie czy naprawde chca miec dzieci - przed zajsciem w ciaze. Ja nigdy nie rozwazylam nawet innej opcji i teraz zaluje.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Aisza4

Hej mam podobna sytuacj臋. Bardzo chcia艂am dziecko, by艂o planowane. Tylko teraz ma ju偶 4 lata i chodzi do przedszkola od niedawna. A ja zabieram si臋 za prac臋 zawodow膮. Te偶 nie wiedzia艂am 偶e b臋dzie tak gorzej ni偶 by艂o. Ale nie oddam c贸reczki bo kocham j膮 nad 偶ycie. Nie 偶a艂uj臋 bo du偶o mnie nauczy艂o przez to 偶ycie. Kocham j膮 i nast臋pnych dzieci nie chce mie膰 bo moja c贸rka jest energiczna i non stop chce si臋 bawi膰 i ju偶 tak wysiadlam przy niej ze odechcialo mi si臋 wi臋cej dzieci聽

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 jagoda

Dzis juz wyspana... i inaczej patrze na to wszystko.

Po prostu musze to lepiej zorganizowac. Mala bedzie miec obiady w przedszkolu, a po pracy moge przeciez czasem ugotowac cos na szybciej, miec gotowe zamrozone lub chlopak moze ugotowac - zebym mogla wrocic do sportu i miec tez czas dla siebie.

I musze pozwolic chlopakowi klasc ja spac, mala sie powoli przyzwyczai, chocby trwalo to kilka miesiecy.

Aisza4 - nie strasz mnie ze z czasem jest coraz gorzej? Mam nadzieje ze jak mala sie nauczy chodzic, sama jesc i do ubikacji to zacznie sie fajnie. Z takim dzieckiem mozna聽juz cod聽sensowniejszego zrobic - zabrac do teatru, narty, zwiedzac... albo i zostawic u babci na kilka dni zeby zlapac oddech.聽

My chcemy drugie - drugie wcale nie musi byc tak energiczne jak pierwsze! Wiadomo ze to bedzie inaczej, bo trzeba sie nauczyc zonglowac czasem. Ale z kolei male beda sie ze soba bawic, wiec jakies korzysci sa...

Mam nadzieje, ze pomimo聽tego zapracowania聽czerpiesz tez duzo radosci z macierzynstwa. Lub moze zastanow sie czy mozesz cos zmienic zeby byc szczesliwsza matka?

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach

×