Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

SewillaAura

16-latek a praca szlifierką kątową

Polecane posty

Proszę pomóżcie mi bo już sama nie wiem czy dobrze myślę.

Mąż chce aby 16-letni syn ciął bloczki betonowe (czy cos podobnego...) szlifierką kątową.

Syn pomaga wokół domu bardzo często, czasem w tygidniu -trochę i całe soboty sumiennie wykonuje polecenia, uważam czasem, że to trochę ciężka praca, ale niech się uczy 🙂 Jestem z niego dumna jak pracuje i pomaga! 
Natomiast mam obawy co do jego młodego wieku i obslugi tego narzedzia, uważam iż dorosłym zdarzają się wypadki jak obciecie palca czy przecięcie nogi itp... Nie wiem czy to akurat odpowiednie narzędzie dla niego.... 😕
Czy mam słuszność? Czy się mylę i powinnam sie zgodzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anna

Nie robcie z dzieci niepelnosprawnych uposledzencow. Owszem, moze uciac paluch szlifiera. W kazdym wieku.

Moj maz jak mial 15 lat poszedl do zawodowki stolarskiej i jak najbardziej cial pila i szlifierka na praktykach. 

Jesli Twoj syn jest normalnym nastolatkiem, nie uposledzonym, powinien dac rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anna

Obejrzyj Master Chefa. W jakim wieku te dzieciaczki gotuja, uzywaja ostrych nozy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nóż w ręce nastolatka jest nieporównywalny do szlifierki i ciecia betonu.. 

Krojenie marchewki czy ziemniaków....przy tym można się skaleczyć.

Przy szlifierce stracić oko; palce, rozciąć twarz czy tętnice udową...itp....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał

ja miałem praktyki kiedys w zakładzie mechanicznym Kazimieruk, pracowałem w wieku 17 lat z szlifierką kątową, nie było źle 😉 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał

ja miałem praktyki kiedys w zakładzie mechanicznym Kazimieruk, pracowałem w wieku 17 lat z szlifierką kątową, nie było źle 😉 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×