Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Czy była tesciowa może mnie z dnia na dzień wyrzucić z mieszkania którego jest włascielka a w którym jestem zameldowana i w ciąży do tego

Polecane posty

Gość gość

Mam pytanie, czy ona może mnie wyrzucić z mieszkania którego jest właścicielką i do którego mnie zameldowała? To jest dom, podzielony notarialnie na 2 mieszkania, ja mieszkam na górze, mamy osobne wejście i wyście. Mieszkam tam z moim nowym partnerem, płace jej tyle ile umówiłyśmy się, jestem na dodatek w ciaży ona powiedziała mi że mam - cytuje - w********ac i macha mi przed twarza orzeczeniem o rozwodzie z mojej winy. Ale ja mam umowe z nia spisana, tej umowy mi nie wypowiedziala - a wypowiedzienie wynosi 6 miesiecy (podpisywalismy jak byłam żoną jej syna). Czy ma prawo mnie wywalac? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
5 minut temu, Gość gość napisał:

Mam pytanie, czy ona może mnie wyrzucić z mieszkania którego jest właścicielką i do którego mnie zameldowała? To jest dom, podzielony notarialnie na 2 mieszkania, ja mieszkam na górze, mamy osobne wejście i wyście. Mieszkam tam z moim nowym partnerem, płace jej tyle ile umówiłyśmy się, jestem na dodatek w ciaży ona powiedziała mi że mam - cytuje - w********ac i macha mi przed twarza orzeczeniem o rozwodzie z mojej winy. Ale ja mam umowe z nia spisana, tej umowy mi nie wypowiedziala - a wypowiedzienie wynosi 6 miesiecy (podpisywalismy jak byłam żoną jej syna). Czy ma prawo mnie wywalac? 

Nie wiem czy ma prawo, ale dziewczyno, honoru nie masz? Mieszkać u byłej teściowej z nowym facetem i nowym dzieckiem???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzka

Nie moze tego zrobic.Moze cie tylko straszyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marawstala

Raczej nie, musiała by nieć jakis nakaz eksmisji a podstaw do niej chyba nie ma... Tym bardziej teraz gdy jestes w takim stanie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Wyrzucić Cię tak łatwo nie wyrzuci ale może Ci tak uprzykrzyć życie, że sama będziesz uciekać w podskokach. Druga sprawa: tak jak ktoś napisał wcześniej, miej honor i sama się wyprowadź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ddd

 

haha o matko i jeszcze sprowadziłaś tam nowego faceta :D :D komedia, że też ludzie nie mają wstydu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marawstala

Ważną kwestie pominelam, myslalam ze jestes wspołaścicielką : )

Dla świętego spokoju lepiej byłoby pójść na swoje... Skoro placisz to możesz wynajac inne mieszkanie, gdzieś dalej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscgosc

Oczywiście, że może. termin wypowiedzenia normalnie 6 mcy ale w ważnych przypadkach można wypowiedzieć natychmiastowo, a ważne przypadki chodzą po ludziach :), więc nie bądź taka "mądra" i pewna, hi, hi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

A co ma ciąża do tego? Tuman z ciebie, wynajmij sobie inne lokum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Wystarczy zwykłe wypowiedzenie umowy najmu. A meldunek nie ma tu nic do rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bomba
1 minutę temu, Gość gość napisał:

Wystarczy zwykłe wypowiedzenie umowy najmu. A meldunek nie ma tu nic do rzeczy.

A ona nie opusci mieszkania i co kto jej zrobi? Czy wy nie wiecie jak dziala polskie prawo? Nikt nie wyrzuci kobiety w ciazy i moze ona nawet nie placic za czynsz. 🙂 Polskie prawo jest tak skonstruowane ze broni bardziej najemce niz wlasciciela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zyrafa
Przed chwilą, Gość gość napisał:

Wystarczy zwykłe wypowiedzenie umowy najmu. A meldunek nie ma tu nic do rzeczy.

Wydaje mi sie, ze jednak ma. Wlasciciel zdaje sie, musi zapewnic osobie najemcy inny lokal, jesli jest zameldowany.. fakt, ze to prowo dla ameb, ale temat ciekawy:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Na chwilę
9 minut temu, Gość Bomba napisał:

A ona nie opusci mieszkania i co kto jej zrobi? Czy wy nie wiecie jak dziala polskie prawo? Nikt nie wyrzuci kobiety w ciazy i moze ona nawet nie placic za czynsz. 🙂 Polskie prawo jest tak skonstruowane ze broni bardziej najemce niz wlasciciela.

Ale właściciel może odciąć prąd, gaz, wodę. Może też jej wprowadzić do mieszkania innych ludzi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bomba
3 minuty temu, Gość Na chwilę napisał:

Ale właściciel może odciąć prąd, gaz, wodę. Może też jej wprowadzić do mieszkania innych ludzi. 

Jesli ma swoje liczniki to nic jej nie odetnie. Po zmianie zamkow tez nikogo nigdzie nie wprowadzi. 🙂a poza tym nie mozna wymeldowac kogos kto przebywa nadal pod tym adresem. Jesli najemca 2 miesiace nie pojawia sie w mieszkaniu wtedy wlasciviel ma prawo do wymelfowania takiej osoby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
10 minut temu, Gość Zyrafa napisał:

Wydaje mi sie, ze jednak ma. Wlasciciel zdaje sie, musi zapewnic osobie najemcy inny lokal, jesli jest zameldowany.. fakt, ze to prowo dla ameb, ale temat ciekawy:D

Mieszkają w JEDNYM domu, a właścicielka jest teściowa, co za problem wyrzucić z najmu niechcianego lokatora, nie macie wyobraźni :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
9 minut temu, Gość Zyrafa napisał:

Wydaje mi sie, ze jednak ma. Wlasciciel zdaje sie, musi zapewnic osobie najemcy inny lokal, jesli jest zameldowany.. fakt, ze to prowo dla ameb, ale temat ciekawy:D

Nie, nie ma. Meldunek to nie jest tytuł prawny do mieszkania, tylko zwykła formalność ewidencyjna. A fakt, że ona jest w ciąży w razie procesu (choć do tego czasu to już zdąży urodzić) będzie jedynie skutkował tym, że będzie to argument do przyznania lokalu socjalnego. Lokal socjalny zapewnia gmina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alka
4 godziny temu, Gość Gość napisał:

Nie wiem czy ma prawo, ale dziewczyno, honoru nie masz? Mieszkać u byłej teściowej z nowym facetem i nowym dzieckiem???

A ja się zastanawiam po co cytujesz główny post autorki? Przecież wiadomo, że jej tutaj odpowiadamy na ten jej właśnie temat. Cytuje się wtedy gdy odpowiadasz jakiemuś użytkownikowi lub nawet autorce ale na inny post, pod postem głównym, ewentualnie gdy frapuje Cię konkretny fragment, zdanie - wtedy cytujesz ten fragment ale całą wypowiedź tytułów! cytować?

Ludzie myślcie czasem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Prosze  nie ocenianie! W tym mieszkaniu mieszka mi się dobrze, nie widze powodu aby się wyprowadzać, zważywszy na to że jej płace na czas, zreszta jak ja jej przeszkadzam to niech sama się wyprowadzi stara wariatka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
20 minut temu, Gość Bomba napisał:

Jesli ma swoje liczniki to nic jej nie odetnie. Po zmianie zamkow tez nikogo nigdzie nie wprowadzi. 🙂a poza tym nie mozna wymeldowac kogos kto przebywa nadal pod tym adresem. Jesli najemca 2 miesiace nie pojawia sie w mieszkaniu wtedy wlasciviel ma prawo do wymelfowania takiej osoby

Czemu wy się powtarzacie z tym meldunkiem? Meldunek nie ma znaczenia prawnego i w żaden sposób nie wpływa na prawo do mieszkania w lokalu, do którego dana osoba nie ma prawa własności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uua

Jakis kit, podpisana umowa na 6 mies, gdy byla jeszce zona. Rozwodu nie dostaje sie z dnia na dzien, a powod musial byc znany tesciowej. Wiec te 6 mies albo uplynely, albo lada dzien uplyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
5 minut temu, Gość gość napisał:

Prosze  nie ocenianie! W tym mieszkaniu mieszka mi się dobrze, nie widze powodu aby się wyprowadzać, zważywszy na to że jej płace na czas, zreszta jak ja jej przeszkadzam to niech sama się wyprowadzi stara wariatka. 

Jak by Ci się tak dobrze mieszkało to ani ten wątek by nie powstał, ani nie wyzywałabyś właścicielki mieszkania od 'starych wariatek'.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zyrafa

Hahahhaha dobre prowo, autorce sie dobrze mieszka:D 

Same slowa, okreslajace, ze to prowokacja

-tesciowa

-mieszkam w jej domu

-po rozwodzie z jej synem, z mojej winy

-Z NOWYM GACHEM I JESTEM W CIAZY

HAHHAHAHAHHAAHAHHA 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
13 minut temu, Gość Zyrafa napisał:

Hahahhaha dobre prowo, autorce sie dobrze mieszka:D 

Same slowa, okreslajace, ze to prowokacja

-tesciowa

-mieszkam w jej domu

-po rozwodzie z jej synem, z mojej winy

-Z NOWYM GACHEM I JESTEM W CIAZY

HAHHAHAHAHHAAHAHHA 

Czy twoja obecność na tym forum polega tylko na wlazeniu w każdy post i pisanie pod nim że prowo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Teściowa nie ma ŻADNEGO pisma zgodnie z którym wręczyła mi wypodzienie, żadnego smsa że wypowiada mi umowę, żadnego listu, nic. Mówi tylko że cyt. mam wypierdalać z jej mieszkania i jej zycia a ja nie zrobie tego. Jak da mi wypowiedzenie to jeżeli będe z dzieckiem to nie mozna minie wyrzucić tak??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
54 minuty temu, Gość alka napisał:

A ja się zastanawiam po co cytujesz główny post autorki? Przecież wiadomo, że jej tutaj odpowiadamy na ten jej właśnie temat. Cytuje się wtedy gdy odpowiadasz jakiemuś użytkownikowi lub nawet autorce ale na inny post, pod postem głównym, ewentualnie gdy frapuje Cię konkretny fragment, zdanie - wtedy cytujesz ten fragment ale całą wypowiedź tytułów! cytować?

Ludzie myślcie czasem!

Haha, to się uczepiłaś :D poprawiłaś mi humor, naprawdę. Oczywiście masz rację, popełniłam błąd, co nie zmienia faktu, że rozśmieszyła mnie i moja pomyłka, i Twoja (przesadzona) reakcja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzka
21 minut temu, Gość gość napisał:

Teściowa nie ma ŻADNEGO pisma zgodnie z którym wręczyła mi wypodzienie, żadnego smsa że wypowiada mi umowę, żadnego listu, nic. Mówi tylko że cyt. mam wypierdalać z jej mieszkania i jej zycia a ja nie zrobie tego. Jak da mi wypowiedzenie to jeżeli będe z dzieckiem to nie mozna minie wyrzucić tak??

Nie ma prawa cie wyrzucic jesli placisz za czynsz i jestes zameldowana. Ma prawo w inny sposob spowodowac ze sama opuscisz mieszkanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1 godzinę temu, Gość Bomba napisał:

A ona nie opusci mieszkania i co kto jej zrobi? Czy wy nie wiecie jak dziala polskie prawo? Nikt nie wyrzuci kobiety w ciazy i moze ona nawet nie placic za czynsz. 🙂 Polskie prawo jest tak skonstruowane ze broni bardziej najemce niz wlasciciela.

Prawo tak, ale że jest nieudolne, to jeśli teściowa po prostu zmieni zamki, to nic jej nie zrobią, policja też nic nie wskóra, bo może tylko grzecznie poprosić o wpuszczenie jej do lokalu. Jeśli teściowa się uprze i nie wpuści, to policjanci pouczą tylko taką dziewuchę, że może złożyć sprawę do sądu - i tyle w temacie. W sądzie ma szansę sprawę wygrać z powodu ...ycznych przepisów, tylko co z tego - to potrwa i parę miesięcy, a w międzyczasie i tak będzie musiała zamieszkać gdzie indziej. A wyegzekwowanie wyroku to osobny rozdział. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hahaha
7 minut temu, Gość gość napisał:

Prawo tak, ale że jest nieudolne, to jeśli teściowa po prostu zmieni zamki, to nic jej nie zrobią, policja też nic nie wskóra, bo może tylko grzecznie poprosić o wpuszczenie jej do lokalu. Jeśli teściowa się uprze i nie wpuści, to policjanci pouczą tylko taką dziewuchę, że może złożyć sprawę do sądu - i tyle w temacie. W sądzie ma szansę sprawę wygrać z powodu ...ycznych przepisów, tylko co z tego - to potrwa i parę miesięcy, a w międzyczasie i tak będzie musiała zamieszkać gdzie indziej. A wyegzekwowanie wyroku to osobny rozdział. 

Zamki moze zmienic autorka. Wtedy bedzie miala pewnosc ze nikogo jej do domu tesciowa nie wprowadzi. Ale pod jej nieobecnosc moze zatrudnic slusarza i znowu wymienic zamki. Wtedy na miejscu autorki zglosilabym sprawe do prawnika poniewaz jest ona tam zameldowana i nie ma prawa jej wyrzucac z mieszkania. Takie jest polskie prawo. Choc sama sie z nim nie zgadzam to tak to wyglada. Nikt nie slyszal o dzikich lokatorach? Polecam przeczytac o takich przypadkach gdzie rodzina wchodzi z torbami do nie swojego mieszkania i zyje w nim jak u siebie i nic na to nie poradzi ani wlasciciel ani policja ani nasze glupie polskie prawo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2 minuty temu, Gość Hahaha napisał:

Zamki moze zmienic autorka. Wtedy bedzie miala pewnosc ze nikogo jej do domu tesciowa nie wprowadzi. Ale pod jej nieobecnosc moze zatrudnic slusarza i znowu wymienic zamki. Wtedy na miejscu autorki zglosilabym sprawe do prawnika poniewaz jest ona tam zameldowana i nie ma prawa jej wyrzucac z mieszkania. Takie jest polskie prawo. Choc sama sie z nim nie zgadzam to tak to wyglada. Nikt nie slyszal o dzikich lokatorach? Polecam przeczytac o takich przypadkach gdzie rodzina wchodzi z torbami do nie swojego mieszkania i zyje w nim jak u siebie i nic na to nie poradzi ani wlasciciel ani policja ani nasze glupie polskie prawo.

Pytanie czy autorka jest tak głupia i zdesperowana żeby się szarpać z byłą teściową. Normalny człowiek by się wyprowadził i tyle. Przecież ona tam nie mieszka za darmo tylko normalnie płaci więc co to za problem znaleźć nowe mieszkanie. Jak ktoś nie zarabia i nie płaci za mieszkanie to wiadomo, że w takiej sytuacji będzie się zębami framugi trzymać żeby go nie wyrzucili na ulicę, ale tutaj?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
39 minut temu, Gość gość napisał:

Teściowa nie ma ŻADNEGO pisma zgodnie z którym wręczyła mi wypodzienie, żadnego smsa że wypowiada mi umowę, żadnego listu, nic. Mówi tylko że cyt. mam wypierdalać z jej mieszkania i jej zycia a ja nie zrobie tego. Jak da mi wypowiedzenie to jeżeli będe z dzieckiem to nie mozna minie wyrzucić tak??

Skończysz w noclegowni:

"Jeśli sąd w wyroku eksmisyjnym nie przyznał  prawa do lokalu socjalnego osobie, wobec której orzeczono eksmisję, a osobie tej nie przysługuje tytuł prawny do innego lokalu, w którym mogłaby zamieszkać  - komornik wstrzyma się z dokonaniem do czasu, gdy gmina właściwa ze względu na miejsce położenia lokalu podlegającego opróżnieniu, na wniosek komornika, wskaże dłużnikowi tymczasowe pomieszczenie, nie dłużej jednak niż przez okres 6 miesięcy. Po upływie tego terminu komornik usunie dłużnika do noclegowni, schroniska lub innej placówki zapewniającej miejsca noclegowe wskazanej przez gminę właściwą ze względu na miejsce położenia lokalu

Komornik nie może natomiast wstrzymać się z dokonaniem eksmisji, jeżeli wierzyciel lub dłużnik albo osoba trzecia wskaże pomieszczenie odpowiadające wymogom tymczasowego pomieszczenia."

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×