Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość izabella

Matka 5 dzieci rok po roku, 6 w drodze, co myslicie?

Polecane posty

Gość Martaaaa
32 minuty temu, Gość Shhshs napisał:

A ja bardzo ją lubię, jest bardzo pozytywną osobą. Myślę że super wychowują dzieciaki, ułożone, mądre i bardzo kreatywne. Właśnie tacy ludzie powinni mieć dużo dzieci, jak im to sprawia ewidentną radość. A wścibskim paniom które uprawiają czarnowidztwo i snują historie z palca że jakby co zostanie z niczym radzę zająć się czymś pozytecznym. Mają bardzo duże mieszkanie, mąż dobrze zarabia, ona też jest mądrą babką, poradzą 

Historie z palca? Nie znasz życia dziewczyno. Życie Ci, żebyś nie poznała. Z resztą tej rodzinie też dobrze zycze. Idę zająć się czyms pożytecznym, dziękuję za radę i pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ajhshs

Troszkę jednak znam, chyba że m.in. niepełnosprawne dziecko to za mało ;-) ale nie widzę sensu do uciekania się do prywatnych wycieczek w moją stronę. Chodziło mi o historie wyssane z palca odnośnie jej życia... Rozumiem że oglądasz ich i wiesz że mają kasę, że ich rodziny są ich dużym wsparciem i już nie raz odnosiła się do pytań co by zrobili gdyby... Pisałam o nich a nie o hipotetycznej rodzinie z 6 dzieci żyjących z jednej pensji i 500+.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martaaaa
16 minut temu, Gość Ajhshs napisał:

Troszkę jednak znam, chyba że m.in. niepełnosprawne dziecko to za mało 😉 ale nie widzę sensu do uciekania się do prywatnych wycieczek w moją stronę. Chodziło mi o historie wyssane z palca odnośnie jej życia... Rozumiem że oglądasz ich i wiesz że mają kasę, że ich rodziny są ich dużym wsparciem i już nie raz odnosiła się do pytań co by zrobili gdyby... Pisałam o nich a nie o hipotetycznej rodzinie z 6 dzieci żyjących z jednej pensji i 500+.

Sama zaczelas osobiste wycieczki o wscibskich paniach  ktore powinny zająć się czyms pożytecznym.... Jeśli wymagasz kultury dyskusji to sama ja zachowaj.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pohe
7 godzin temu, Gość Ajhshs napisał:

Troszkę jednak znam, chyba że m.in. niepełnosprawne dziecko to za mało 😉 ale nie widzę sensu do uciekania się do prywatnych wycieczek w moją stronę. Chodziło mi o historie wyssane z palca odnośnie jej życia... Rozumiem że oglądasz ich i wiesz że mają kasę, że ich rodziny są ich dużym wsparciem i już nie raz odnosiła się do pytań co by zrobili gdyby... Pisałam o nich a nie o hipotetycznej rodzinie z 6 dzieci żyjących z jednej pensji i 500+.

A z czego mają źyc jak nie z jednej pensji i 500 plus?Moze matka ma isc do pracy?Jestes smieszna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Nie obchodzi mnie jak żyją inni ludzie. Będzie chciała to jeszcze 10 sobie zrobi. Nie mój cyrk, nie moje narządy rodne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Obczailam ich na insta. Wydaja sie pozytywni. Ale ja nie wiem jak ona daje rade. Przecież doba to malo. I jeszcze edukacja domowa. Nie ma opcji ze poswiecisz dziecku tyle czasu ile byloby w zerowce. Obowiazki domowe, samo przygotowywanie posilkow, wyjście na spacer, kapiel - nie ogarniam tego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mimis

Po 6 ciazach to ona musi mieć tam niezle wiadro...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

do szczekaczek od 500 plus ja bym bardzo prosiła o taki przykładowy plan na 31 dni dla dziecka 15 letniego, jak wychować za 500 złotych ( i dodam dziecko ma stały aparat proszę doliczyć wizyty / dodatkowe zajęcia matematyka jakieś rozrywki może konie / kino / ubranie i kieszonkowe żeby nie musiała żebrać na bilet podpaski bilet picie ) bo ja np. w tym miesiącu kupiłam jej buty zapłaciłam, ortodontę, opłaciłam wycieczkę i 100 dałam jej na jej potrzeby a żywienie, czynsz i w ogóle 1000000 innych potrzeb ? teraz to wszystko razy 6 🙂 Widać że nie macie pojęcia o tym ile kosztuje wychowanie dziecka 

A co do tej kobiety dla mnie może mieć i 15 jeżeli je kocha dba o nie zaspakaja ich potrzeby to nie moja macica mam wyjeba/ne 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

hej ty od wiadra nie oceniaj wszystkich kobiet po sobie 

to że ciebie ktoś skrzywdził tam na dole bo rodziłaś w rzeźni nie znaczy, że każda tak ma 🙂 ja mam dzieci i na dole ok kochany pan doktor z cudownego szpitala szył mnie po ostatnim porodzie godzinę ból jak cholera efekt cudo a mam piątkę dzieci, a moja kuzynka po jednym ma wypadanie macicy i ropień na pochwie miała operację teraz ma tam taką dziurkę ech … 😞

Tak że ona może mieć i 12, a wcale nie będzie mieć problemów tam na dole bo może trafi na lekarza a nie rzeźnika 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mimis
2 godziny temu, Gość gość napisał:

hej ty od wiadra nie oceniaj wszystkich kobiet po sobie 

to że ciebie ktoś skrzywdził tam na dole bo rodziłaś w rzeźni nie znaczy, że każda tak ma 🙂 ja mam dzieci i na dole ok kochany pan doktor z cudownego szpitala szył mnie po ostatnim porodzie godzinę ból jak cholera efekt cudo a mam piątkę dzieci, a moja kuzynka po jednym ma wypadanie macicy i ropień na pochwie miała operację teraz ma tam taką dziurkę ech … 😞

Tak że ona może mieć i 12, a wcale nie będzie mieć problemów tam na dole bo może trafi na lekarza a nie rzeźnika 🙂

Ha ha nie rozsmieszaj mnie 😂 Ja miałam cesarke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2 godziny temu, Gość gość napisał:

do szczekaczek od 500 plus ja bym bardzo prosiła o taki przykładowy plan na 31 dni dla dziecka 15 letniego, jak wychować za 500 złotych ( i dodam dziecko ma stały aparat proszę doliczyć wizyty / dodatkowe zajęcia matematyka jakieś rozrywki może konie / kino / ubranie i kieszonkowe żeby nie musiała żebrać na bilet podpaski bilet picie ) bo ja np. w tym miesiącu kupiłam jej buty zapłaciłam, ortodontę, opłaciłam wycieczkę i 100 dałam jej na jej potrzeby a żywienie, czynsz i w ogóle 1000000 innych potrzeb ? teraz to wszystko razy 6 🙂 Widać że nie macie pojęcia o tym ile kosztuje wychowanie dziecka 

A co do tej kobiety dla mnie może mieć i 15 jeżeli je kocha dba o nie zaspakaja ich potrzeby to nie moja macica mam wyjeba/ne 

Jakby ci to powiedzieć. W takiej rodzinie, gdzie się płodzi na potęgę jest trochę inne myślenie. Gotuje się też inaczej. No i dostaje się trochę więcej niż 500zł od państwa, oraz z innych źródeł też. Choćby karta dużej rodziny. Kupa zniżek. A ta kobieta z tematu? Dzieci rok po roku? Czyli co? Ledwo po połogu i ona jest w kolejnej ciąży. Bez regeneracji i dzieci tak naprawdę bez odpowiedniej opieki. Jak jesteś ciągle w ciąży, to nie dasz rady oddać się w 100% dzieciom, bo ci na to twój stan nie pozwala. Za dwie ciąże, ta kobieta 8latka zagoni do roboty przy młodszym rodzeństwie, o ile już to dziecko nie jest angażowane w opiekę nad rodzeństwem, skoro nauka indywidualna w domu ma być zamiast zerówki. Dla mnie to po prostu zwykłą kret/ynka. Egoistka, która postawiła sobie za cel wyścig z kimś z rodziny. Ale ja mam pomysł. Kuracja hormonalna i bóg da jej od razu "miot" z czwórki dzieci. Będzie miała szybko i dużo.

Żeby nie było, jestem z wielodzietnej chociaż nie tak dużej rodziny, mój mąż też, a z moją babcią, to ta kobieta może się jak najbardziej ścigać. Powodzenia przy jej przebytej chorobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
25 minut temu, Gość Mimis napisał:

Ha ha nie rozsmieszaj mnie 😂 Ja miałam cesarke.

No i właśnie dlatego myślisz, że każda po sn ma wiadro. Po cc też możesz mieć wiadro, bo to ciąża osłabia mięśnie kegla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goscmm
16 minut temu, Gość gość napisał:

No i właśnie dlatego myślisz, że każda po sn ma wiadro. Po cc też możesz mieć wiadro, bo to ciąża osłabia mięśnie kegla.

Tak ciąża też  ale poród ma tu znaczenie zasadnicze. Nie wyciskasz dziecka, mięśnie nie muszą się rozchodzic itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goscmm
22 minuty temu, Gość gość napisał:

Jakby ci to powiedzieć. W takiej rodzinie, gdzie się płodzi na potęgę jest trochę inne myślenie. Gotuje się też inaczej. No i dostaje się trochę więcej niż 500zł od państwa, oraz z innych źródeł też. Choćby karta dużej rodziny. Kupa zniżek. A ta kobieta z tematu? Dzieci rok po roku? Czyli co? Ledwo po połogu i ona jest w kolejnej ciąży. Bez regeneracji i dzieci tak naprawdę bez odpowiedniej opieki. Jak jesteś ciągle w ciąży, to nie dasz rady oddać się w 100% dzieciom, bo ci na to twój stan nie pozwala. Za dwie ciąże, ta kobieta 8latka zagoni do roboty przy młodszym rodzeństwie, o ile już to dziecko nie jest angażowane w opiekę nad rodzeństwem, skoro nauka indywidualna w domu ma być zamiast zerówki. Dla mnie to po prostu zwykłą kret/ynka. Egoistka, która postawiła sobie za cel wyścig z kimś z rodziny. Ale ja mam pomysł. Kuracja hormonalna i bóg da jej od razu "miot" z czwórki dzieci. Będzie miała szybko i dużo.

Żeby nie było, jestem z wielodzietnej chociaż nie tak dużej rodziny, mój mąż też, a z moją babcią, to ta kobieta może się jak najbardziej ścigać. Powodzenia przy jej przebytej chorobie.

Jedyny rozsadny glos. Ciąża, za ciąża ciekawe jak będzie koło 40-setki wyglądać w takim tempie. Nie mówię już o nietrzymaniu moczu, hemoroidach itd. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ffg

Ja się pytam jak zaopiekować każde dziecko w takim stadzie? Czy da się poświęcić czas indywidualnie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

no i super, że miałaś cesarkę nie zmienia to faktu w jakiem stanie są moje narządy i zdrowie po porodach 🙂 No chyba, że Ty wiesz lepiej jak to u mnie wygląda po tym jak urodziłam pięcioro dzieci 🙂 znam dużo takich właśnie ludzi wiedzą dużo więcej i lepiej o mnie niż ja sama. 

Nie wiem natomiast jak to jest mieć dzieci rok po roku bo ja miałam również cesarkę i musiałam 4 lata czekać żeby mieć kolejne ogólnie miałam przerwy, uważam że poświęciłam dzieciakom jak były małe bardzo dużo czasu i miłości kosztem swojego życia, wygód i zdrowia, ale to moje życie i nie będziecie mi mówić czy powinnam czy nie, tak samo jak nie możecie powiedzieć nic na temat mojego krocza, bo po prostu go nie widziałyście. Ale najbardziej bawi mnie pisanie, że WTAKICH RODZINACH dzieci wychowuje się inaczej hmmm no tak samo jak poród też wygląda inaczej np. 3 /4 /5 dziecko już za przeproszeniem się wysrywa bez bólu kiedyś mi ktoś tak powiedział  jak mówiłam o porodzie ostatniego dziecka 🙂 i to osoba która nigdy nie rodziła. Tak samo można powiedzieć, że dzieci z rodzin wielodzietnych inaczej jedzą, robią kupę i czują ( nie wiem śmiać się czy płakać )

Ale jedno możecie na pewno pisać tu hejterskie bajki do bólu i łez 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Obrzydliwe ..jak króliki . 

Co do 500 + obojętnie kto teraz będzie rządził o ten program zostanie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc d

Rodzina radfordow z uk ma 22 dzieci a matka jest ledwo po 40stce. Dają radę i są szczęśliwi.  Nie biorą tez zasiłków od państwa

Theradfordfamily na insta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 52525

Z mojej obserwacji wynika, że zawsze ilość dzieci przekłada się na jakość opieki nad nimi. To nie znaczy, że matki jedynaków są super, no ale... Ja mam w pobliżu jedną taką z 4 dzieci. Niby nie dużo, niby normalna, niepatologiczna rodzina. No ale... Krzyki, słownictwo jak rynsztok, te dzieci niewychowane, a zdrowotnie bardzoooo zaniedbane. Na zewnątrz udają, ale jak mieszkasz blisko, to aż strach. A to chyba "najporządniejsza" z rodzin wielodzietnych z jakimi zetknęłam się przez całe życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Nie oceniam.  Sama mam jedno i dobrze wychowane i odchowane juz.  Jezeli dzieci sa dobrze wychowywane i zadbane to niech sobie maja ta 6-stke czy wiecej.  Moga sobie na to pozwolic i najwyrazniej kobieta spelnia sie w macierzynstwie to czemu mam jej przeszkadzac w tym.  Niech kazdy robi to co lubi i w czym jest dobry.  Ona z opisu tutaj jest dobra matka i jakos ta gromadke ogarnia plus najwyrazniej z mezem zgadzaja sie i maja taka sama wizje swojego zycia wiec naprawde jak dla mnie to nie ma problemu.  Jedynaki potrafia miec gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ffg

Fajna babka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia

Ogolnie to babka wydaje sie byc pozytywna, dzieci na zdjeciach tez usmiechniete,ale..

w takiej rodzinie wielodzietnej nie ma mowy o poswieceniu wystarczajacej ilosci czasu kazdmeu dziecku i jeszcze ta edukacja domowa, tu juz jest czas podzielony niesprawiedliwie, bo najstarszy chlopiec musi miec poswiecone najwiecej czasu.

Dziwie sie, ze ona nie boi sie o stan zdrowia, przeszla nowotwor, a tu kazda ciaza jest obciazeniem dla organizmu, szczegolnie, ze miedzy nimi nie ma regeneracji, a to jest juz jej 7 ciaza (jedna stracila).

Wy sie martwicie co bedzie jak cos stanie sie ojcu, a moim zdaniem tu matka prezej jest narazona na problemy zdrowotne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gdhdhs

Chcą mieć 12 dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama
22 godziny temu, Gość Gdhdhs napisał:

Chcą mieć 12 dzieci

Ciekawe czy im sie to uda :0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Omg
Dnia 30.03.2019 o 11:43, Gość gość napisał:

do szczekaczek od 500 plus ja bym bardzo prosiła o taki przykładowy plan na 31 dni dla dziecka 15 letniego, jak wychować za 500 złotych ( i dodam dziecko ma stały aparat proszę doliczyć wizyty / dodatkowe zajęcia matematyka jakieś rozrywki może konie / kino / ubranie i kieszonkowe żeby nie musiała żebrać na bilet podpaski bilet picie ) bo ja np. w tym miesiącu kupiłam jej buty zapłaciłam, ortodontę, opłaciłam wycieczkę i 100 dałam jej na jej potrzeby a żywienie, czynsz i w ogóle 1000000 innych potrzeb ? teraz to wszystko razy 6 🙂 Widać że nie macie pojęcia o tym ile kosztuje wychowanie dziecka 

A co do tej kobiety dla mnie może mieć i 15 jeżeli je kocha dba o nie zaspakaja ich potrzeby to nie moja macica mam wyjeba/ne 

A to przepraszam bardzo, państwo daje na utrzymanie dziecka??? Sponsoruje je??? Nie, ten obowiązek nadal spoczywa na rodzicach. 500+ tego nie zmienia. To jest forma wsparcia a nie finansowania w 100%. Są rodziny wyobraź sobie, dla których to duze pieniądze i są nawet tak zdesperowani, ze kombinują aby tylko dostać. Są także rodziny których dzieci maja Krzywe zęby i nikt nie kwapi się aby coś z tym zrobić, chodzą w byle jakich ubraniach etc. Wybacz aby 500+ miało opłacać kazde zachcianki. 

To co dla jednego jest sufitem dla innego jest podłogą. 

Gdyby jednak im zabrać 500+ to obawiam się ze dużo pieniędzy by znikło z ich budżetu domowego.  Rodzice jedynaka czy tam dwójki nie odczują tego 500zl, ale rodziny takie jak ta nie ma opcji żeby nie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga

Dajcie dziewczynie spokój, nikomu krzywdy nie robi. To jak żyje jest bardzo spójne z jej poglądami, poza tym dzieci mają bardzo operatywnego dziadka i dwójka najstarszych już pracuje 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Czytałam jej blog i widac ze spelnia sie w macierzynstwie i daje jej to ogromna radosc bardzo pozytywna kobieta z pozytywna energią 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ojcem

nie wiem czy pamiętacie, kilka lat temu kobieta zmarła po urodzeniu 9 dziecka, oboje z mężem byli bardzo religii i chcieli mieć docelowo 12 dzieci, tylu ilu było apostołów.Były zbierane pieniądze dla pomoc dla samotnego ojca itp itd a później się okazało że facet ma firmę ,mieszkają w pięknym domu i super im się powodzi a ta zmarła kobieta miała dwie opiekunki do dzieci, a sama zajmowała się księgowością w firmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ttuuu

Znam gdzie mają 9 dzieci szczęśliwa fajna rodzina 2 chłopaki i reszta dziewczyny... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×