Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Czt

Czterolatek nie chce sie uczyć

Polecane posty

Gość Czt

Mój syn niedługo skończy 4 lata, ale chyba coś z nim jest nie tak. Jest inteligentny, ma ogromny zasób słownictwa, ale - no właśnie - nauka czytania i pisania idzie fatalnie, on szybko się zniechęca :/. Woli bieganie po dworze, plewienie chwastów, sadzenie kwiatów itd. - to mu się przecież w szkole nie przyda... Miałyście tak? Jak go zmotywować do nauki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katarzyna
2 minuty temu, Gość Czt napisał:

Mój syn niedługo skończy 4 lata, ale chyba coś z nim jest nie tak. Jest inteligentny, ma ogromny zasób słownictwa, ale - no właśnie - nauka czytania i pisania idzie fatalnie, on szybko się zniechęca :/. Woli bieganie po dworze, plewienie chwastów, sadzenie kwiatów itd. - to mu się przecież w szkole nie przyda... Miałyście tak? Jak go zmotywować do nauki?

Może jakoś go zachęć nagrodami. Moja córeczka już sama składa literki i potrafi czytać. Chodzi na angielski i uns Sport Slow. Od września będzie pobierać lekcje pianina. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czt

No właśnie nawet nagrody go nie zachęcają ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kalla008
6 minut temu, Gość Czt napisał:

Mój syn niedługo skończy 4 lata, ale chyba coś z nim jest nie tak. Jest inteligentny, ma ogromny zasób słownictwa, ale - no właśnie - nauka czytania i pisania idzie fatalnie, on szybko się zniechęca :/. Woli bieganie po dworze, plewienie chwastów, sadzenie kwiatów itd. - to mu się przecież w szkole nie przyda... Miałyście tak? Jak go zmotywować do nauki?

Daj spokój dzieciakowi. Ma dopiero  4 lata nic dziwnego, że woli biegać niż uczyć się liter. Pójdzie do zerówki to  co tam nauczą. Powiem więcej znam taki przypadek,  że dziewczynka umiała już czytać i pisać w zerowe i strasznie się nudziła  tam. Stwierdziła,  że nie musi nic robić a potem było jej trudno wdrożyć się w to, że czegoś trzeba się nauczyć, że coś  trzeba robić i był  problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wariatka

Następna rabnieta mamuśka. Idź się lecz a dziecku daj spokój. To nie pora na naukę takich rzeczy. Moj ma 6,5 i do szkoły idzie przygotowany w tym roku. Umie pisac, czytać, dodawać, odejmowac, proste mnożenie też zaczyna ogarniać. Jak miał 4 lata to lepił babki z piasku, figurki z plasteliny i budował zamki z klocków. Bo miał TYLKO CZTERY LATA! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Ja mojego prawie 4 latka nie ucze bo takze nie jest zainteresowany. Wczesniej chlonal jak gabka. W wieku 2 lat nawet plynnie juz rozmawial, znal wszystkie kolory w dwoch jezykach. Od roku mam wrazenie ze stoi w miejscu. Nie potrafi policzyc do 10 a rok temu mu wychodzilo. Do tej pory kredki nie potrafi trzymac. Nie jest glupi bo pamiec ma doskonala ale uczy sie tego co lubi. Zna postacie z bajek i piosenki. Kiedy napisze mu kilka wyrazow i przeczytam to potrafi wskazac ten o ktory go pozniej zapytam. Nie slucha jak mu chce przeczytac bajke. Nie wiem co to bedzie od wrzesnia jak pojdzie do przedszkola..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga

Moja niedlugo konczy 6 i od wrzesnia idzie do zerowki. Dopiero od dwoch miesiecy uczy sie czytac. Starszy syn poszedl do zerowki jako 5 latek bo wtedy miala wejsc reforma i wszystkie dzieci mialy chodzic rok wczesniej. I jako 5 latek byl jedynym plynnie czytajacym dzieckiem. Wcale mu to nic nie ulatwilo i orlem nie jest majac lat 13. Jemu czytanie samo szlo super. Zaczal jako 4 latek. Corka zaczyna jako 6 latek. Kazde dziecko idzie swoim rytmem. Bez paniki. Ma jeszcze ponad 2 lata czasu. Dodam ze corka slabiej czyta za to od dwoch lat jezdzi na wszystkie konkursy recytatorskie, potrafi sie wiersza na podaniowke nauczyc. Tak samo super spiewa.  A syn jest za to orlem w lekkoatletyce, historii i ang. Co dziecko to inna historia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dbs

Autorko. To chyba coś z tobą jest nie tak. Z jakiej paki twój dzieciak ma uczyć die pisać i czytać skoro ma tylko 4 lata? Przecież to nie jest zdecydowanie za wcześnie dla normalnego, zwyczajnego dziecka. Najwcześniej za rok- półtora 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
5 minut temu, Gość Dbs napisał:

Autorko. To chyba coś z tobą jest nie tak.

Nie tylko z autorką. Mamuśki posrało i niszczą dzieciństwo swoim dzieciom tylko po to by brylować w towarzystwie równie im nawiedzonych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TakaSObieMama

nastepne durne prowo... bo nie wierze ze takie ...ki istnieja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czt

Co złego jest w tym, że chcę żeby miał łatwiejszy start w szkole?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inka

Powiedz mi co to da, że nauczy się szybciej? Zobacz ile lat przed nim nauki. To, że nauczy się czytac w wieku 4 lat nie oznacza, że będzie chirurgiem. Daj dzieciakowi odetchnąć, przyjdzie czas to załapie. Czemu nie uczy się 2 miesięcznego dziecka siadać na nocnik? A No dlatego ze ono tego nie skuma, umęczy Ciebie i siebie, ale to nie będzie ani twoja wina ani jego. Tak samo i w tym wypadku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inka

Co mu to da*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inka

Teraz daj mu się bawić, bo dzieci wiele uczą się podczas zabawy, ich mózg się rozwija, działa wyobraźnia, rozwinie wyobraźnie przestrzenną dzięki zabawie. Poczytaj o tym 🙂 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
21 minut temu, Gość TakaSObieMama napisał:

nastepne durne prowo... bo nie wierze ze takie ...ki istnieja.

Też to obstawiam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emi 30

Moze udaj sie z nim do psychologa, moze ma jakies zaburzenia? W tym wieku powinien juz potrafic takie rzeczy.

A na serio- puknij sie w leb. Moj 4 latek biega, skacze i uklada sobie puzzle. Jak mu sie uda uda policzyc bezblednie do 10 to jest z siebie zadowolony. Wiem ze ten post to prowokacja ale co gorsze, zdarzaja sie takie matki. Bratowa jest dumna ze jej 2,5 roczne dziecko umie liczyc do 10 po angielsku, jakos jednak nie przeszkadza jej to ze musi karmic dziecko bo nie nauczyla je jesc samodzielnie, dziecko ruchowo jest zaniedbane, zaden rowerek czy hulajnoga nie wchodzo w gre. Ale pewnie Nobla dostanie bo juz umie liczyc:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Daj spokoj dziecku. Niech rysuje, koloruje, lepi,wycina, klei, ćwicząc w ten sposób rączkę.  Na czytanie i pisanie ma czas. Zadbaj, by prawidlowo trzymal.kredke. najpierw będą szlaczki itp. Skup się na jego koncentracji,  słuchaniu i wykonywaniu prostych poleceń podczas tych ćwiczeń ( np.narysuj niebieskie kółko) . To wszystko zaprocentuje później.

Też płynnie czytałam i umiałam pisać  w wieku 5 lat. I uważam, że nie wyszło mi to w sumie na dobre. Bo bardzo się nudzilam w szkole i " nie nauczyłam się uczyć ". Potem miałam problem,  gdy nagle trzeba było.opanowac jakiś większy materiał. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hdgdg

Ucz to przy zabawie, wykładaj  np. Jakieś narzędzia ogrodnicze i licz, jeden dwa trzy, szybko złapie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Rozumiem że za rok bedziesz uczyła go ułamkow, a za 2 lata całek? I chcesz żeby zaczął studia w wieku 14 lat. Glupia baba i glupia matka. Geniusze się rodzą,  a z normalnego dziecka nie zrobisz geniusza, chociaż byś się zesrała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czt

Ale dlaczego mnie wyzywacie? Widzę po prostu jak inne dzieci łapią takie rzeczy w lot. Miałam go nie wysyłać w tym roku do przedszkola, ale chyba to zrobię, może tam więcej podłapie. Jak na razie to interesuje go ogrodnictwo - ale z tego pożytku nie będzie 😕

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Godc
8 minut temu, Gość Czt napisał:

Ale dlaczego mnie wyzywacie? Widzę po prostu jak inne dzieci łapią takie rzeczy w lot. Miałam go nie wysyłać w tym roku do przedszkola, ale chyba to zrobię, może tam więcej podłapie. Jak na razie to interesuje go ogrodnictwo - ale z tego pożytku nie będzie 😕

No de-Bilka hah w sumie chciałam napisać więcej ale oszczędzę sobie. Nie warto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Mój jest w zerowce, nic go w domu nie uczę, nie musi się dobrze uczyć wystarczy aby przechodził do następnej klasy, z obserwacji znajomych mogę stwierdzić że dobre oceny w szkole noc nie gwarantują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
12 godzin temu, Gość Czt napisał:

Mój syn niedługo skończy 4 lata, ale chyba coś z nim jest nie tak. Jest inteligentny, ma ogromny zasób słownictwa, ale - no właśnie - nauka czytania i pisania idzie fatalnie, on szybko się zniechęca :/. Woli bieganie po dworze, plewienie chwastów, sadzenie kwiatów itd. - to mu się przecież w szkole nie przyda... Miałyście tak? Jak go zmotywować do nauki?

Idź z nim do psychologa i to jak najprędzej, mój ma 3 lata i już od roku czyta płynnie i umie napisać krótkie wypracowania , gorzej z matematyką bo umie tylko wykonywać działania do 100, ale angielski jest ok, gramatyka , wszystkie czasy ma w jednym paluszku. Po tym co piszesz twoje dziecko jest zacofane i najpewniej skończy w szkole specjalnej.... niestety 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Inne dzieci potrafią? A skąd wiesz? Rodzice chwalą się na placu zabaw?  Bo oni lubią odpowiadać,  jakich to geniuszy maja w domu. Sluchajac tego, to polowa od razu do liceum pójdzie.  Bierz poprawkę. Zabawy stolikowe jak najbardziej, ale nie nauka.  A przedszkole dla 4 latka to dobry pomysł.  Nauczy się funkcjonować w grupie.  Tym bardziej, jeśli masz wybór wnioskuję,  że nie będzie musiał tam siedzieć po 10 godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Mój syn za kilka dni kończy 4 lata. Zna większość liter (drukowanych), bo zwyczajnie pyta, a co to, a jaka to literka, mamy też takie literki na magnesy i często się nimi bawi, bardzo lubi książki. Ale uczy się tego wszystkiego niejako przy okazji, a nie, że ma siedzieć przy stole, a ja go uczę jak nauczycielka w szkole. Uważam, że na naukę czytania przyjdzie jeszcze czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Co wy z tym lepszym startem w szkole???? Autorko, przywalilas ostatnio główka w chodnik? Dziecko ma 4 lata i absolutne prawo bawić się, skakać, lepić, malować, grzebać w ziemi; to znaczy,że się rozwija, jest ciekawe świata. Nie zmuszaj go do nauki, bo ty masz jakieś ...ne ambicje i na placu zabaw jakas Karyna rzuci, że jej roczniak już ułamki dodaje i uczy się greckiego po chińsku. Mózgu nie masz? Moja córka nauczyła się pisać i czytać dopiero w szkole, z niczym nie odstawala, dziś ma 10 lat i w szkole idzie jej bardzo dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czt

Nie zrozumcie mnie źle, ja chcę dla niego jak najlepiej. Widzę po prostu, jak na głupim fejsie chwalą się dziećmi, wrzucają foty z napisanymi literami, a ja - co mogę pokazać? Że mój syn kwiatki sobie posadził?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
4 godziny temu, Gość Czt napisał:

Ale dlaczego mnie wyzywacie? Widzę po prostu jak inne dzieci łapią takie rzeczy w lot. Miałam go nie wysyłać w tym roku do przedszkola, ale chyba to zrobię, może tam więcej podłapie. Jak na razie to interesuje go ogrodnictwo - ale z tego pożytku nie będzie 😕

Daj go do przedszkola. Dla jego dobra. Tam jest program dostosowany do wieku. Tylko nie licz na to, że będzie za chwilę czytał bo literek uczą pięciolatków. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Tak,masz pokazać,że twój syn sadzil kwiatki i jesteś z tego dumna,a on miał ogromna frajdę!!!!! Poza tym ty dziecko chcesz zmuszać do nauki ,żeby móc się tym na fb pochwalić??? Daj mu być dzieckiem ,a wszelkie historie o dzieciach geniuszach w wieku 4 lat podziel przez dwa. Mój syn kończy 4 lata w czerwcu i do głowy mi nie przyszło,żeby to katować czymś, na co nie ma ochoty, a ma jeszcze czas. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czt

Robi mi się przykro po prostu, że on na tle innych dzieci jest w tyle. Jakiś czas temu chciał i próbował pisać litery, rozpoznawał, a teraz mu się nie chce nawet spojrzeć 😒

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×