Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Malinaxyy

Zasiłki i inne

Polecane posty

Gość Malinaxyy

Witam wszystkich. Czy jest tu ktoś ogarniety w sprawach papierków zasiłków i innych takich. Za miesiąc mam poród nie mam pojęcia za co mam sie zabrać. To moje pierwsze dziecko do kogo i po co powinnam się zgłosić ? Jakiś sąd czy coś tego typu aby zarejestrować dziecko ? Liczę na pomoc 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Jakie zasiłki???

Wysyłasz ojca dziecka do pracy a ty dostajesz macierzyński!

I tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gramofon

w Urzedzie Stanu Cywilnego rejestrujesz dziecko. Jezeli pracujesz to z aktem urodzenia idziesz do pracodawcy, jezeli nie to do MOPS-u i tyle. 

Do mopsu potrzebujesz jeszcze zaswiadczenie od lekarza,położnej ze byłaś na wizycie przez 10 tc, - do becikowego. Zadzwon do MOPS i spytaj czy zaswiadczenie o dochodach sciagną sobie sami czy muisz pojsc do skarbówki. Zaswiadczenie za rok 2017. Jezli nie miałaś dochodów, zaswiadczeni o ich braku tez jest potrzebne.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Sąd aby zarejestrować dziecko. Ile ty masz lat i gdzie do tej pory zyłaś? Ludzie z głębokiej wsi mają lepsze rozeznanie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Pewnie żyła w dużym mieście kątem u mamusi wiecznie na zasilkach, a lat pewnie ma z 17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GGG

I takie melepety ciągną zasiłki z podatków wykształconych, pracujących. Tfu! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinaxyy

W wieku 29 lat po stracie rodziców nie mam zbyfnio kogo poprosić o pomoc ale oczywiście w internecie można wszystkich poniżyć bo się wie lepiej 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wredna

O kurła to nie wiesz, ze sie rejestruje w usc? Przypuszczam tez, nie pracujesz i pewnie pytasz co dla bezrobotnychpo urodzeniu dziecka.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinaxyy
7 minut temu, Gość GGG napisał:

I takie melepety ciągną zasiłki z podatków wykształconych, pracujących. Tfu! 

Widząc po wypowiedzi jesteś bardzo wykształcony. Jeżeli nie masz nic sensownego do powiedzenia to sie nie wypowiadaj. Jestem osobą pracującą ale prosze o wsparcie ludzi bo nie mam rodzicow. Ale oczywiście w internecie lepiej jest poniżyć nie wiedząc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wredna

Przykro mi z powodu straty, ale co do ma do znaczenia, masz 29 lat i nie wiesz co i jak? Taka wiedza nazywa sie ogolna, a ty masz 29 lat i pytasz czy masz isc do sadu rejestrowac dziecko... ehh ehhh. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GGG

Co mają rodzice do tego. Zaraz urodzisz dziecko, a nie masz pojęcia jak funkcjonować. A tatuś też taki nieogarnięty? Szkoda dziecka, matka z IQ ameby. Tacy są pierwsi w kolejce po zasiłki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinaxyy
1 minutę temu, Gość Wredna napisał:

Przykro mi z powodu straty, ale co do ma do znaczenia, masz 29 lat i nie wiesz co i jak? Taka wiedza nazywa sie ogolna, a ty masz 29 lat i pytasz czy masz isc do sadu rejestrowac dziecko... ehh ehhh. 

Nigdy nie byłam w takich instytucjach nie mam pojęcia niestety. Ale dobrze dzieki za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emi 30

Do szpitala do porodu wez dowod, ksiazeczke ciazy i badania, swoja gr krwi, koniecznie GBS, od tego moze zalezec zycie dziecka- nie podany antybiotyk moze spowodowac powazne zapalenie pluc u dziecka.

U nas w duuuzym miesie w szpitalu wyznaczaja termin do urzedu zeby zarejestrowac dziecko, w mniejszych miejscowosciach chyba samemu sie idzie bez terminu. Na zalatwienie becikowego masz chyba nawet rok (sprawdz sobie w necie) wiec jesli od razu po urodzeniu nie potrzebujesz pieniedzy mozna zaczekac i zajac sie dzieckiem. Jesli bedziesz sie lapac na jakies zasilki to przed urodzeniem przejdz sie do mopsu, wez wszystkie wnioski, pozniej tylko je dostarvzysz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

dobry temat, a co mam zrobić żeby otrzymać kosiniakowe i 500+ na moje pierwsze dziecko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gramofon
7 minut temu, Gość gość napisał:

dobry temat, a co mam zrobić żeby otrzymać kosiniakowe i 500+ na moje pierwsze dziecko?

zeby dostac 500+ na pierwsze dziecko, trzeba miec chłopa fajtłape lub nieroba :x albo zasadzone alimenty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GGG

Up Kosiniakowe- zasiłek dla nierobów. Nie wstyd wam tak ciągnąć kasę za siedzenie na dupie? I rozmnażać się bez zapracowania na godne warunki dla dziecka? Patologia, bez wstydu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 godziny temu, Gość GGG napisał:

Up Kosiniakowe- zasiłek dla nierobów. Nie wstyd wam tak ciągnąć kasę za siedzenie na dupie? I rozmnażać się bez zapracowania na godne warunki dla dziecka? Patologia, bez wstydu.

Nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GGG

Up przez takich prostackich, ograniczonych roszczeniowców okradających innych z ich pieniędzy ten kraj zmierza ku przepaści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×