Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mama

Karmienie.

Polecane posty

Gość Mama

Karmilyscie piersią czy butelka? 

Kiedy przestalyscie karmić piersią? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Karmilam piersia. Starszego 3 msc, no miałam problemy z laktacja, syn nie przybieral na wadze, plakal i przeszlam na butelke. Z młodszym szło nam świetnie wiec karmilam go 19 msc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama
6 minut temu, Gość Gość napisał:

Karmilam piersia. Starszego 3 msc, no miałam problemy z laktacja, syn nie przybieral na wadze, plakal i przeszlam na butelke.

Mlekiem modyfikowanym? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
Przed chwilą, Gość Mama napisał:

Mlekiem modyfikowanym? 

Tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama
1 godzinę temu, Gość Gość napisał:

 

Ja teraz jestem w ciąży i mam już  2 dzieci. Od początku karmilam butelka, moim pokarmem. Teraz też chcę tak robić:) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Pierwsze dwa lata piersia, przy drugim mialam problemy z laktacja, udalo sie z pomoca mm, dociagnac w nocy na piersi 6 miesiecy, az zaczal tracic na wadze i przeszlismy zupelnie na mm. Trzecie nie chce ssac piersi, mam wrazenie ze sie nie najada, karmimy moim mlekiem z butli. Jest jeszcze malutka i wciaz mam nadzieje ze uda sie przejsc na piers, narazie jestesmy na etapie kontrolowania wagi, jezeli bedzoe w porzadku to conajmniej do roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dwutygodniowamama

A ja zastanawiam się nad karmieniem mieszanym:/ dwa tygodnie temu zostałam mamą i zaczęły się problemy:/ z jednej strony słyszę głosy, że muszę karmić piersią, z drugiej, abym sobie odpuściła, bo wygodniejsza jest butelka:/ a co Wy o tym sądzicie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bee
2 minuty temu, Gość dwutygodniowamama napisał:

A ja zastanawiam się nad karmieniem mieszanym:/ dwa tygodnie temu zostałam mamą i zaczęły się problemy:/ z jednej strony słyszę głosy, że muszę karmić piersią, z drugiej, abym sobie odpuściła, bo wygodniejsza jest butelka:/ a co Wy o tym sądzicie??

Moje dziecko miało problemy z wedzidelkiem i pierwsze 2 miesiące karmilam bulelka trochę swoim a w końcu całkiem mm. Po podcięciu przeszliśmy znów na pierś bo ja chciałam karmić piersią. Jeżeli chcesz to walcz o karmienie KP a jeżeli nie to odpuści i też będzie ok 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dwutygodniowamama

dziękuję za poradę:)rozmawiałam dziś z położoną i stwierdziłam, że chcę karmić piersią:)na szczęście z maluchem wszystko jest ok, ale coś mi laktacja nie chce ruszyć:(jak myślicie sama się ureguluje? poczekać, czy też jakoś zacząć działać?:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mysuna

w moim przypadku czekanie przyniosło odwrotny skutek do oczekiwanego:(i tak musiałam sięgnąć po środki na laktację i powiem, że już niewiele brakowało, a przerzuciłabym się na butelkę:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dwutygodniowamama

mysuna a co brałaś na laktację? to już kolejny dzień, a poprawy nie widzę, więc zaczynam się bardzo martwić:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mysuna

dwytugodniowamama brałam prolaktan.... różne środki próbowałam, ale dopiero on mi pomógł. I nie stresuj się tak - przez stres łatwo stracić laktację i mało co Ci wtedy pomoże. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
Dnia 23.04.2019 o 14:52, Gość dwutygodniowamama napisał:

A ja zastanawiam się nad karmieniem mieszanym:/ dwa tygodnie temu zostałam mamą i zaczęły się problemy:/ z jednej strony słyszę głosy, że muszę karmić piersią, z drugiej, abym sobie odpuściła, bo wygodniejsza jest butelka:/ a co Wy o tym sądzicie??

Ja uważam że wygodniejsza jest pierś zwłaszcza wiosna lato, niedługo rodze i chce karmić piersią chociaż do września , nie wyobrażam sobie za to siedzieć przy laktatorze a później karmić z butelki, podwójna robota,  nie mam na to czasu, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dwutygodniowamama

dziękuję za porady:)kupiłam ten prolaktan i zobaczymy, czy zadziała... a jak mam takie pytanie, jak sądzicie, czy jeżeli miałam skazę białkową, to maleństwo też może mieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Pierwsze dziecko kp 19 miesięcy, drugie juz 26 miesięcy i końca nie widać:) 

Przynajmniej wiem, że będą zdrowe i mądre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaPiersiowa
Dnia 23.04.2019 o 14:52, Gość dwutygodniowamama napisał:

A ja zastanawiam się nad karmieniem mieszanym:/ dwa tygodnie temu zostałam mamą i zaczęły się problemy:/ z jednej strony słyszę głosy, że muszę karmić piersią, z drugiej, abym sobie odpuściła, bo wygodniejsza jest butelka:/ a co Wy o tym sądzicie??

Po dwóch lub tygodniach wchodzi się w tzw. kryzys laktacyjny. Dziecko rośnie i wymaga tłustszego mleka. Połóż się z dzieckiem na dwa lub trzy dni do łóżka, wyciągnij piersi i się rozluźnij. Dziecko musi dać organizmowi sygnał, że rośnie i że mama musi produkować tłustsze mleko. Kryzysy laktacyjne pojawiają się średnio co 3-6-9 tygodni i 3-6-9 miesięcy. Powodzenia! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dwutygodniowamama

MamaPiersiowa dziękuję za tak cenne wskazówki! To moje pierwsze dziecko, więc nie wiem jeszcze nic o tych kryzysach laktacyjnych:( dziś już jest troszkę lepiej, ale dziecko jest prawie cały czas przy piersi + piję ten prolaktan, więc mam nadzieję, że powoli kończy się ten kryzys:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mysuna

dwutygodniowamama i jak tam, już lepiej z laktacją???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dwutygodniowamama

mysuna już jest o wiele lepiej, na forach dostałam wiele cennych rad na temat laktacji i także od mojej nieocenionej położnej:)zaczęłam bardzo często przystawiać dziecko do piersi i przy tym popijałam prolaktan polecony przez jedną z mam:)i wreszcie jest dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dwutygodniowamama

mysuna już jest o wiele lepiej, na forach dostałam wiele cennych rad na temat laktacji i także od mojej nieocenionej położnej:)zaczęłam bardzo często przystawiać dziecko do piersi i przy tym popijałam prolaktan polecony przez jedną z mam:)i wreszcie jest dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dwutygodniowamama

mysuna już jest o wiele lepiej, na forach dostałam wiele cennych rad na temat laktacji i także od mojej nieocenionej położnej:)zaczęłam bardzo często przystawiać dziecko do piersi i przy tym popijałam prolaktan polecony przez jedną z mam:)i wreszcie jest dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×