Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość GrayRain

Antykoncepcja IUB

Polecane posty

Gość GrayRain

Witam.

Wczoraj zdecydowałam się na założenie przez ginekologa wkładki IUB Ballerine. 

Pomijając ból i krwawienie przy założeniu dziś ogólnie czuje się dobrze.

Martwi mnie natomiast kwestia "wypadnięcia" tej spirali. Ponoć 1 Tydzień jest kluczowy, 15go ide na kontrole, aby sprawdzic czy wszystko jest ok. Dodam że nigdy nie rodziłam i głównie dlatego zdecydowałam o założeniu tego modelu (nie ma kształtu litery T, bardziej wygląda jak pierścionek z koralikami).  

Zastanawia mnie czy któraś z dziewczyn na forum ma jakieś doświadczenie z tą spiralą? Czy "poczuje" ewentualne wypadnięcie? Ginekolog tłumaczyła mi że gdyby tak się stało to muszę przynieść jej tą starą w celu reklamacji i po 2 miesiącach założymy nową. 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość)

Tylko 1% kobietom wypada spirala. Nie należysz do nich. Nie martw się na zapas i nie panikuj. Czekaj i żyj dalej spokojnie  😋

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mqw

Zwykle nie udzielam się na forach ale myśle ze to ważna informacja dla przyszłych mam i tych które mamami zostać narazie nie chcą :) wkładkę IUB miałam założona w uśpieniu w październiku 2018 r, w czerwcu 2019 na kontroli była prawidłowo zlokalizowana natomiast kilka dni temu dowiedziałam się, że od sierpnia 2019 rośnie w moim brzuszku mała fasolinka :) Wkladka dziś (Ok 2-3 t.c.) została mi usunięta nie mając wpływu na prawidłowo rozwijająca się ciąże, przesunęła się ku ujściu do szyjki macicy wiec łatwo było ja wyjąc :)
Także jako metodę antykoncepcji nie polecam, jak na 5 lat „skuteczności” ten mój niespełna rok to słaby wynik haha ;)
Jeśli jednak któraś z was będzie chciała i tak się zdecydować to użytkowanie jest bezproblemowe, miesiączki znacznie bardziej intensywne niż przed założeniem.
PozdrawiaMY :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lil

Jakos ciężko uwierzyc  mogła się wczesniej już  przesunąć i opuścić? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tekord
Dnia 2.04.2019 o 06:17, Gość GrayRain napisał:

Witam.

Wczoraj zdecydowałam się na założenie przez ginekologa wkładki IUB Ballerine. 

Pomijając ból i krwawienie przy założeniu dziś ogólnie czuje się dobrze.

Martwi mnie natomiast kwestia "wypadnięcia" tej spirali. Ponoć 1 Tydzień jest kluczowy, 15go ide na kontrole, aby sprawdzic czy wszystko jest ok. Dodam że nigdy nie rodziłam i głównie dlatego zdecydowałam o założeniu tego modelu (nie ma kształtu litery T, bardziej wygląda jak pierścionek z koralikami).  

Zastanawia mnie czy któraś z dziewczyn na forum ma jakieś doświadczenie z tą spiralą? Czy "poczuje" ewentualne wypadnięcie? Ginekolog tłumaczyła mi że gdyby tak się stało to muszę przynieść jej tą starą w celu reklamacji i po 2 miesiącach założymy nową. 

 

 

To wynalazki dla puszczających się kur/w. Niestety to gòwno nic ci nie pomoże a jeszcze ci zaszkodzi. Znam ponad 5 par które pomimo spirali i tak mieli ciąże, więc to gòwno nie działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do Gosc Tekord
Dnia 7.09.2019 o 06:08, Gość Tekord napisał:

To wynalazki dla puszczających się kur/w. Niestety to gòwno nic ci nie pomoże a jeszcze ci zaszkodzi. Znam ponad 5 par które pomimo spirali i tak mieli ciąże, więc to gòwno nie działa.

Takie typy sie nie powinny wypowiadac, kto ci czlowieku dal prawo obrazania innych. Zenada, wstydz sie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta

Mam ją od czerwca i polecam. Ból był umiarkowany przy zakładaniu, ale umiejscowiła się na środku macicy, choć na dole też jest skuteczna. Nie czuć nic. Okres z 3 dni wydłużył się do 10, ale jeszcze się normuje poza tym karmię piersią więc nie mogę niczego zwalać na spiralę. Komfort psychiczny... Bezcenne 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ida

Ja stosuje diafragmę caya, skuteczna, nie powoduje uszkodzeń i powikłań, nie truje bo jest niehormonalna no i nie ma szans że wypadnie bo świetnie się dopasowuje a stosuje się ją z żelem więc nawilżenie jest super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie

odradzam to wbrwe Bogu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anna

Wkladkę iub mialam 4 miesiące. Bardzo dlugie i obfite miesiaczki plus  plamienia 2 czasie owulacji. Ostatecznie umiejscowila się w cieśni szyjki macicy i zaczelo sie obfite krwawienie w srodku cykly. Nie mialam pojecia skad to. Ten ksztalt niestety sprzyja jej przesuwaniu i wiecej z tym kłopotow niż ulgi. Lekarz natychmuast wyjął. Jestem 800zł w plecy i w stresie do konca cyklu, czy nie zaszlam w ciążę bo przesunięta nie jest tak skuteczna. Odradzam ten rodzaj wkładki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kalina
Dnia 2.04.2019 o 06:17, Gość GrayRain napisał:

Witam.

Wczoraj zdecydowałam się na założenie przez ginekologa wkładki IUB Ballerine. 

Pomijając ból i krwawienie przy założeniu dziś ogólnie czuje się dobrze.

Martwi mnie natomiast kwestia "wypadnięcia" tej spirali. Ponoć 1 Tydzień jest kluczowy, 15go ide na kontrole, aby sprawdzic czy wszystko jest ok. Dodam że nigdy nie rodziłam i głównie dlatego zdecydowałam o założeniu tego modelu (nie ma kształtu litery T, bardziej wygląda jak pierścionek z koralikami).  

Zastanawia mnie czy któraś z dziewczyn na forum ma jakieś doświadczenie z tą spiralą? Czy "poczuje" ewentualne wypadnięcie? Ginekolog tłumaczyła mi że gdyby tak się stało to muszę przynieść jej tą starą w celu reklamacji i po 2 miesiącach założymy nową. 

 

 

Szansa zajścia w ciąże jest 100%, te broszurki to brednie, znam kilka par które zaszłym z tym w ciąże w ciągu 6 miesięcy. NIE POLECAM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mesaz
Dnia 6.09.2019 o 23:08, Gość Tekord napisał:

To wynalazki dla puszczających się kur/w. Niestety to gòwno nic ci nie pomoże a jeszcze ci zaszkodzi. Znam ponad 5 par które pomimo spirali i tak mieli ciąże, więc to gòwno nie działa.

przekręt firm farmaceutyczych, lepsze już metody naturalne i darmowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Renatte33

Wkładkę Iub mam założoną od stycznia i pojawiły się długie 10 dniowe  bardzo bardzo obfite miesiączki.  Obecnie po 2 dniach przerwy wystąpiło kolejne plamienie- krwawienie. Lekarz stwierdził ze jestem wyjątkiem że jeszcze nie spotkał się z takim przypadkiem przy IUB.  Uważam ze jest to naciągane stwierdzenie .A ja zastanawiam się co dalej bo tak obfite krwawienia wykluczają normalne funkcjonowanie. Kilka lat temu miałam założoną wkładkę kształtu T i nie miałam takich problemów. Kasa niestety spora A hormonów nie mogę brać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agaaaaa

Witam mam wkładkę rok i 5 m.na początku też miałam straszne krwawienia,że nie mogłam wyjść z domu.Po pół roku już było ok .Czasem się jeszcze zdaza olśnienia między okresami i obfite. Ale jestem zadowolona 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agaaaaa

zdazaja plamienia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×