Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ola

Która praca dla matki?

Polecane posty

Gość Ola

Od 2 lat pracuje w pewnej firmie na  recepcji. Zarabiam 2500 brutto. Dostałam propozycję pracy w dziale księgowości za 4000 brutto. Praca od poniedziałku do piątku, wolne weekendy i święta. Praca w biurze z jeszcze jedna dziewczyną. Ogólnie ludzie są w porządku, niestety nie znam kierowniczki działu i nie mam o niej opinii, praca lekka i bezstresowa. Umowa o pracę na czas nieokreślony. W tej firmie wiedzą, że mam dziecko, nie ma problemu z wolnym. Dojadę tam w 15 minut autobusem, mogę szybko odebrać dziecko ze żłobka. Niestety dosyć marne szanse na awans czy wyższe stanowisko, ponieważ nie mam wykształcenia w tym kierunku. 

Dostałam również propozycję pracy w bardzo znanej, międzynarodowej korporacji w księgowości, również 4000 brutto + 2 razy w roku premia o wartości 5% zarobków rocznych oraz benefity. Duże szanse na awans, zazwyczaj po około 2 latach zarabia się 5 000 brutto i po kolejnych 6 000 brutto. Łatwo później znaleźć lepszą pracę w innej korporacji. Firma ma bardzo dobre opinie, byłaby to praca w jednym dużym pokoju komputerowym z około 50 osobami.  Podobno nie ma deadlinów i jest w porządku. NIestety jest to drugi koniec miasta, wymagałoby to dojazdów około 30/40 minut autobusem i przejścia około 700 m z przystanku do biura. Dodatkowo nie wiedzą, że mam dziecko. Umowa 3/6 miesięcy na okres próbny, kolejna umowa o pracę na rok i później na czas nieokreślony.  Tutaj pojawia się również problem z odbieraniem dziecka ze żłobka i musiałoby to spaść na mojego męża bo ja przez dojazdy już bym nie zdążyła. Niestety co miesiąc musi jeździć na dwudniowe delegacje i wtedy musiałabym kombinować. 

Sama nie wiem którą opcję wybrać, czy wyjść ze strefy komfortu i po jakimś czasie zarabiać więcej, czy się nie przemęczać bez szans na lepsze stanowisko. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

A masz wykształcenie związane z księgowością ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja bym wybrala prace nr 1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×