Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość autorka

Czy chcielibyście żeby eutanazja była w Polsce legalna?

Polecane posty

Gość autorka

Mam z mężem uzbierane pieniądze na eutanazje. Gdyby któreś z nas nagle miało wypadek i bylibyśmy niepełnosprawni to wiemy co robić... jedziemy za granice 🙂  bo w Polsce oczywiście eutanazja nie jest legalna.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Wiesz co, wydaje mi sie ze takim kozakiem mozna byc jak nic Ci nie dolega..A człowiek po wypadku jednak walczy o życie, chce żyć. To samo osoby chore. Więc myślę,że to nie taka prosta sprawa uśpić kochana osobę jak piszesz, ani nie jest łatwe zdecydowac tak za siebie. Ale cieszę się, że masz plan na każdą ewentualność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

ta? to skąd tak duży odsetek samobójstw wśród polskich niepełnosprawnych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
5 minut temu, Gość gość napisał:

ta? to skąd tak duży odsetek samobójstw wśród polskich niepełnosprawnych?

Nie wiem nic o odsetku samobójstw wśród niepełnosprawnych, znałam osoby ktore popelnily samobójstwo z powodu depresji, dlugow itd

 Wg mnie nie miały pomocy specjalisty i baly sie lub wstydziły o nią poprosić. Moze zostały olene. Tak czy inaczej zabicie sie to wg mnie bardzo ostateczne i skrajne rozwiązanie i nie refundowalabym tego z własnych podatków. Oglądałaś Sklep dla samobójców? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość autorka
2 godziny temu, Gość Gość napisał:

Wiesz co, wydaje mi sie ze takim kozakiem mozna byc jak nic Ci nie dolega..A człowiek po wypadku jednak walczy o życie, chce żyć. To samo osoby chore. Więc myślę,że to nie taka prosta sprawa uśpić kochana osobę jak piszesz, ani nie jest łatwe zdecydowac tak za siebie. Ale cieszę się, że masz plan na każdą ewentualność

Mam na myśli całkowity parali, ze ruszyć bym się nie mogła ani nawet powiedzieć słowa... i jeśli lekarze nie będę dawali szansy na powrót do zdrowia to eutanazja jest pewna w naszym przypadku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to będzie niepopularne

Ja również jestem za eutanazją na życzenie osoby zainteresowanej. Nie wyobrażam sobie, żebym miała być obciążeniem dla dzieci i wnuków na starość i oczekiwać od nich czegokolwiek. Dopóki będę w pełni sił, będę pomagać rodzinie, a kiedy zaniemogę, wykonam eutanazję tam, gdzie będzie dostępna. Nie rozumiem, dlaczego starsi niby tacy schorowani, cierpiący i wiecznie niezadowoleni emeryci, a wymagają żeby rodzina koło nich skakała. Narzekają, że leczenie drogie a nieskuteczne, więc po co to ciągną? To czysty egoizm i roszczeniowość z ich strony. Jakoś dawniej starzy ludzie przyjmowali z godnością to, że są bezużyteczni i sami odchodzili z domu "na wycug" (to w wersji wiejskiej) albo z pałacu czy dworu do samotni czy domu wdów (wersja "pańska") i potrafili honorowo usunąć się w cień z godnością, a dzisiaj nagle wszyscy starzy tacy hedoniści i trzymają się tego życia pazurami za wszelką cenę, krzycząc "dajcie mi! pomóżcie mi!". Nie potrafię tego zrozumieć, skoro życie nie daje im zadowolenia bo wiecznie zrzędzą i narzekają na młodych to po co tak robią? Ja to co innego. Całe życie z sercem na dłoni do innych i niczego nie oczekuję od nikogo. Umrę kiedy sama o tym zdecyduję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sliski kocyk
1 godzinę temu, Gość to będzie niepopularne napisał:

Ja również jestem za eutanazją na życzenie osoby zainteresowanej. Nie wyobrażam sobie, żebym miała być obciążeniem dla dzieci i wnuków na starość i oczekiwać od nich czegokolwiek. Dopóki będę w pełni sił, będę pomagać rodzinie, a kiedy zaniemogę, wykonam eutanazję tam, gdzie będzie dostępna. Nie rozumiem, dlaczego starsi niby tacy schorowani, cierpiący i wiecznie niezadowoleni emeryci, a wymagają żeby rodzina koło nich skakała. Narzekają, że leczenie drogie a nieskuteczne, więc po co to ciągną? To czysty egoizm i roszczeniowość z ich strony. Jakoś dawniej starzy ludzie przyjmowali z godnością to, że są bezużyteczni i sami odchodzili z domu "na wycug" (to w wersji wiejskiej) albo z pałacu czy dworu do samotni czy domu wdów (wersja "pańska") i potrafili honorowo usunąć się w cień z godnością, a dzisiaj nagle wszyscy starzy tacy hedoniści i trzymają się tego życia pazurami za wszelką cenę, krzycząc "dajcie mi! pomóżcie mi!". Nie potrafię tego zrozumieć, skoro życie nie daje im zadowolenia bo wiecznie zrzędzą i narzekają na młodych to po co tak robią? Ja to co innego. Całe życie z sercem na dłoni do innych i niczego nie oczekuję od nikogo. Umrę kiedy sama o tym zdecyduję.

Zwłaszcza jak będziesz na tyle niedołężna żeby majtki do srania ściągnąć. Tak, wówczas wyjedziesz bankowo tam gdzie eutanazja jest możliwa i legalna....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
4 minuty temu, Gość Sliski kocyk napisał:

Zwłaszcza jak będziesz na tyle niedołężna żeby majtki do srania ściągnąć. Tak, wówczas wyjedziesz bankowo tam gdzie eutanazja jest możliwa i legalna....

Powinno być jakieś pismo dla rodziny żeby wiadomo było co maja z tb zrobić gdy staniesz się niedołężna 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
4 godziny temu, Gość Gość napisał:

Wiesz co, wydaje mi sie ze takim kozakiem mozna byc jak nic Ci nie dolega..A człowiek po wypadku jednak walczy o życie, chce żyć. To samo osoby chore. Więc myślę,że to nie taka prosta sprawa uśpić kochana osobę jak piszesz, ani nie jest łatwe zdecydowac tak za siebie. Ale cieszę się, że masz plan na każdą ewentualność 

Co innego jak masz szanse na wyleczenie, a co innego jak już wiesz, że zostaniesz warzywem do końca życia (jeżeli jesteś jeszcze świadom co się dzieje i kim jesteś).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Chyba cię pogięło z tą eutanazją. Puknij się, albo rzeczywiscie wyjedźcie oboje np.do Holandii. Zrobią ją wam już teraz, prewencyjnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Igan

Myśle ze zdrowy ciężko chorego nie zrozumie wiec nie powinno się ani oceniać ani tym bardziej decydować za kogoś. A odpowiadając na pytanie to tak, powinna być legalna. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
23 minuty temu, Gość Gość napisał:

Chyba cię pogięło z tą eutanazją. Puknij się, albo rzeczywiscie wyjedźcie oboje np.do Holandii. Zrobią ją wam już teraz, prewencyjnie.

No tak, bo decyzja o godnym zakończeniu życia jest taka straszna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosx
31 minut temu, Gość Gość napisał:

Chyba cię pogięło z tą eutanazją. Puknij się, albo rzeczywiscie wyjedźcie oboje np.do Holandii. Zrobią ją wam już teraz, prewencyjnie.

😮 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
4 godziny temu, Gość Igan napisał:

Myśle ze zdrowy ciężko chorego nie zrozumie wiec nie powinno się ani oceniać ani tym bardziej decydować za kogoś. A odpowiadając na pytanie to tak, powinna być legalna. 

Zgadzam sie.  Niestety jest wiele przypadkow kiedy nie ma szans na wyleczenie czy to po wypadkach czy tez w koncowym stadium raka.  Szczegolnie boli mnie te powolne, ale nieuchronne umieranie w cierpieniach.  Sa osoby, ktore chca walczyc do konca, ale dlaczego zmuszac kogos do zycia kilka tygodni czy miesiecy dluzej jezeli cierpia i sa gotowi na odejscie.  Eutanazja powinna byc legalna w specyficznych przypadkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aaa

Jestem za eutanazja. Tak jak pisal ktos wyzej, w przypadku powolnej bolesnej smierci ludzie powinni miec wybor.

Kiedys moja kolezanka stwierdzila ze ona by sie nie poddala eutanazji bo moze sie okazac ze nagle pojawi sie jakis lek, ktory ja uratuje. Niestety tak to nie dziala. Od wynalezienia lekow do testow na ludziach czesto mija z 20 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Zwolennicy eutanazji, idźcie do hospicjum dla dzieci, i zaproponujcie ich rodzicom eutanazję dziecka. No bo przecież "godnie" umrze, a rodzicom skończy się "problem". Dokąd zmierza ten świat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

na bank na kafe, ile wtedy mieszkań by szybciej przeszło na kafeterianki od dziadków :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×