Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Er123

Jak nauczyciele nie dostaną kasy za ten miesiąc to strajk się skończy

Polecane posty

Gość Er123

Mam nadzieję, że nawet wcześniej np. w następnym tygodniu. Wypłaty za dni strajkowe nie dostaną (są nawet na to art.  w prawie, że strajkującym nie należy się wypłata).

Jest tyle osób (głównie kobiet), które będą miały problemy w pracy przez brak opieki dla dzieci- mogą je nawet zwolnić za l4 i nieobecności...a tu na horyzoncie wakacje i kolejne zwolnienia.

Ja jestem zdziwiona, że jest tyle nauczycieli co są w stanie ryzykować brak wypłaty do czasu zakończenia strajku a nie wiadomo kiedy to będzie. Podobno tak mało zarabiają a jednak pieniądze na przeżycie będą mieć (dziany mąż? oszczędności? korki?). Ja rozumiem , że nie zarabiają zbyt wiele na warunki w np. wielkim mieście i dlatego walczą bo są zdesperowani. Ale jakim kosztem?

Pełno kobiet wywalą z roboty a nauczyciele bez środków do życia. 

Ogólnie to uważam , że rząd ich bierze na przetrzymanie. Im się nie śpieszy a nauczyciele bez pieniędzy zaczną się wykruszać. Przypomina mi to oblężenie dobrze zaopatrzonej twierdzy w zimie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Nie bój się cebulaczku, nauczyciele dostaną kasę 😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sarsa

Tiri tiri tiri boń niech ich rucka w dvupę słoń!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Er123
16 minut temu, Gość Gość napisał:

Nie bój się cebulaczku, nauczyciele dostaną kasę 😊

Niby jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
16 minut temu, Gość Er123 napisał:

Niby jak?

A wiesz skad nauczyciele dostaja wyplaty? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Er123

Kwestię tę reguluje art. 23 ust. 2 z dnia 23 maja 1991 r. o rozwiązywaniu sporów zbiorowych (Dz.U. 1991 nr 55 poz. 236) zgodnie z którym „w okresie strajku zorganizowanego zgodnie z przepisami ustawy pracownik zachowuje prawo do świadczeń z ubezpieczenia społecznego oraz uprawnień ze stosunku pracy, z wyjątkiem prawa do wynagrodzenia. Okres przerwy w wykonywaniu pracy wlicza się do okresu zatrudnienia w zakładzie pracy”.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ...

ER123, sama sobie zaprzeczasz... Przecież w tym artykule jest napisane wprost, że nie dostaną wynagrodzenia. Mają prawo do świadczeń z ubezpieczenia, czyli gdyby któryś ze strajkujących teraz zachorował, to dostanie zasiłek. Ale tak to nie dostaną nic za czas strajku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Er123

zary.naszemiasto.pl/artykul/nauczyciele-strajkuja-ale-czy-dostana-wyplate-za-protest,5076005,artwid,t,id,tm.html

Wyplata kasy za strajkowanie jest niezgodna z prawem. Nauczyciele moga sobie szczekac Ile chca ale fige dostana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ...

Przepraszam Er, za szybko czytałam. Ty właśnie im tłumaczysz, na jakiej podstawie nie dostaną pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Poczekajmy miesiąc. Jak zobaczą 0 na kocie to zaraz rusza dupska do pracy . Jeden jest pewne ...beda mieli teraz przesrane . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×