Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Joanna80

Gorszy sort

Polecane posty

Witam, jestem matką samotnie wychowująca dziecko- czytaj "gorszy sort" 

Polityka naszego państwa polegająca na rozdawnictwie ( damy bogatym, biedni niech się zjedzą nawzajem) nieraz budziła już skrajne emocje. Samotne matki uczciwie pracujące straciły fundusz alimentacyjny a 500+ je nie objął, bo...zarabiały za dużo. 

I tak oto matka i ojciec w jednym musi się dwoić i troić by jej dzieci miały w miarę godne życie. 

Strajk nauczycieli dołożył nam kolejne wyzwanie...zajęcia się dzieckiem w czasie, gdy powinno być w szkole. 

Właściwie cały czas podcinane skrzydła i cisza rządu w naszej sprawie...bo jesteśmy niewygodne a strajkować przecież nie będziemy bo mamy dzieci pod skrzydłami, więc jesteśmy skazane na niepowodzenie. 

Czy są tu samotne matki? Matki, które potrafią o tym mówić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Ja akurat nie jestem samotna ale mamy z mężem niepełnosprawne dziecko i uwierz że tak samo się czujemy jak ty. Pracujemy z mężem żeby dziecku zapewnić terapię i rehabilitację, nie pójdę na zasiłek, bo więcej zarabiam w pracy. Nie jest lekko i szlag mnie trafia kiedy moja sąsiadka bierze 2000 zł z 500+ do tego 1600 alimentów z funduszu alimentacyjnego, do tego jakieś zapomogi, mieszkanie komunalnre, darmowe obiady w szkole dla dzieci, darmowy Internet i ja na to wszystko płacę, bo ja mam, mnie można okraść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ważne, że macie siebie, że możecie się wspierać w tej sytuacji. To najważniejsze, choć życia praktycznego nie ułatwia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Wy naprawdę myślicie, że jest kraj na świecie, gdzie każdy ma super i sprawiedliwie i nie ma nonsensów różnego rodzaju?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xyz
43 minuty temu, Joanna80 napisał:

Witam, jestem matką samotnie wychowująca dziecko- czytaj "gorszy sort" 

Polityka naszego państwa polegająca na rozdawnictwie ( damy bogatym, biedni niech się zjedzą nawzajem) nieraz budziła już skrajne emocje. Samotne matki uczciwie pracujące straciły fundusz alimentacyjny a 500+ je nie objął, bo...zarabiały za dużo. 

I tak oto matka i ojciec w jednym musi się dwoić i troić by jej dzieci miały w miarę godne życie. 

Strajk nauczycieli dołożył nam kolejne wyzwanie...zajęcia się dzieckiem w czasie, gdy powinno być w szkole. 

Właściwie cały czas podcinane skrzydła i cisza rządu w naszej sprawie...bo jesteśmy niewygodne a strajkować przecież nie będziemy bo mamy dzieci pod skrzydłami, więc jesteśmy skazane na niepowodzenie. 

Czy są tu samotne matki? Matki, które potrafią o tym mówić?

Ojeju, jak ci źle. Idź na skargę do tego, który ci zmajstrował to źródło nieszczęścia i mordęgi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gośćgosc
39 minut temu, Gość xyz napisał:

Ojeju, jak ci źle. Idź na skargę do tego, który ci zmajstrował to źródło nieszczęścia i mordęgi.

Odezwał  się pierwszy pis...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość waza
20 minut temu, Gość Gośćgosc napisał:

Odezwał  się pierwszy pis...

Jaki znowu pis ? Ty normalna jesteś ? Co kogo obchodzi jej bachor, którego sobie zrobiła i teraz nie może go utrzymać ? Niech idzie do tego, której jej to nieszczęście zmajstrował. Łapy precz od publicznych pieniędzy !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość co
1 minutę temu, Gość waza napisał:

Jaki znowu pis ? Ty normalna jesteś ? Co kogo obchodzi jej bachor, którego sobie zrobiła i teraz nie może go utrzymać ? Niech idzie do tego, której jej to nieszczęście zmajstrował. Łapy precz od publicznych pieniędzy !

Powiedz to patologii, która rozmnaza się na potęgę i ciągnie wszelkie możliwe zasiłki.  Powiedz "precz od publicznych pieniedzy" tym, którzy je tak chętnie rozdają!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Gość waza napisał:

Jaki znowu pis ? Ty normalna jesteś ? Co kogo obchodzi jej bachor, którego sobie zrobiła i teraz nie może go utrzymać ? Niech idzie do tego, której jej to nieszczęście zmajstrował. Łapy precz od publicznych pieniędzy !

Pieniędzy od ciebie nie wyciągam, a jak nie jesteś wątkiem zainteresowany to po prostu nie wchodzi i nie komentuj, bo do ciebie nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaia

Nie narzekaj, od lipca dostaniesz zouzouniu 500+ to ci się polepszy, a jak nie to znajdź sobie bogatego chłopa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc gosciu

Co wy ciągle z tym 500+! Skoro ktoś dostaje 2k to znaczy, że ma czworo dzieci, a to oznacza wydatków w ..., wy myślicie że z czego te dzieci żyją? Z powietrza? Nie widzicie jak ceny poszły w górę? Poza tym np. w Niemczech świadczenie jest na każde dziecko i w kwocie wyższej niż to zasrane 500 zł tylko tam to nikogo nie dziwi że ludzie dostają pieniądze na dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ddr
7 minut temu, Gość Gosc gosciu napisał:

Co wy ciągle z tym 500+! Skoro ktoś dostaje 2k to znaczy, że ma czworo dzieci, a to oznacza wydatków w ..., wy myślicie że z czego te dzieci żyją? Z powietrza? Nie widzicie jak ceny poszły w górę? Poza tym np. w Niemczech świadczenie jest na każde dziecko i w kwocie wyższej niż to zasrane 500 zł tylko tam to nikogo nie dziwi że ludzie dostają pieniądze na dzieci.

W Niemczech to kwota 160 EUR/dziecko, co przy tamtejszych zarobkach nie jest wcale zawrotną sumą. Dużo lepszą sprawą są wszelkiego rodzaju ulgi podatkowe, dostęp do placówek typu przedszkole, tego 500+ nie rozwiązuje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc gosciu
7 minut temu, Gość Ddr napisał:

W Niemczech to kwota 160 EUR/dziecko, co przy tamtejszych zarobkach nie jest wcale zawrotną sumą. Dużo lepszą sprawą są wszelkiego rodzaju ulgi podatkowe, dostęp do placówek typu przedszkole, tego 500+ nie rozwiązuje. 

Nie chodzi mi czy to jest dużo czy mało. Bardziej chodziło mi o tę polską zawiść, patrzenie sobie nawzajem w portfel i gadki typu "ta czwórkę zmajstrowała, dostaje 2 tys." Żałosne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość waza
5 godzin temu, Gość Gość co napisał:

Powiedz to patologii, która rozmnaza się na potęgę i ciągnie wszelkie możliwe zasiłki.  Powiedz "precz od publicznych pieniedzy" tym, którzy je tak chętnie rozdają!

Mówię to do tych, którzy rozdają i do tych, którzy wyciągają po to łapę, bo im się należy. Dzieci to jest prywatna sprawa tych, którzy je robią, upaństowiacie je jak w totalitaryźmie i robicie z tego sprawę publiczą. To wstyd dla was i upokorzenie dla dzieci. Nie masz kasy, idź do ojca dziecka i wspólnie się tym zajmijcie, a nie pretensje, że podatnicy ci nie dadzą !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×