Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gość

Gdzie na wakacje w Europie? Gdzie jest bezpiecznie? Bo się boję.

Polecane posty

Gość Gość

Chcielibyśmy pojechać na wakacje do jakiegoś bliskiego europejskiego miasta, ale powiem Wam, że wszędzie strach. Marzeniem jest Paryż, ale tam podobno jest strasznie. Nie można czuć się bezpiecznie nawet w metrze. Rozmawiałam z koleżanką, która lata do Francji od kilkunastu lat i powiedziała, że w ostatnim czasie bardzo na minus się tam zmieniło i sama zastanawia się czy jeszcze doważy się odwiedzić Paryż. Potem wybór padł na Szwecję, ale tutaj pogadałam z polakami mieszkającymi w Szwecji i podobno też jest tam mega niebezpiecznie. Rozboje w biały dzień, wyrywanie torebek, ataki, a policja ma to gdzieś. Trzeba uważać, żeby w złą uliczkę nie skręcić. Myśleliśmy też o Włoszech, ale tu identyczna sytuacja... naczytałam się relacji turystów i mieszkańców, że Rzym i Mediolan nie są już bezpieczne. Że wszędzie koczują... można się domyśleć kto. Że zaczepiają w parkach. To samo w Grecji. Trochę mnie to przerażą, bo nie chcę się pakować w takie coś z dziećmi. Więc gdzie dobrze i spokojnie spędzimy czas? Węgry? Szwajcaria? Portugalia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Jedz do wenezueli, polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ze Szkocji

Ja byłam w Mediolanie we wrześniu 2018. było zupełnie, całkowicie bezpiecznie. tak się czułam.

Byłam też na począktu ubiegłego roku w  Goteborg, Szwecja - i czulam się OK.  uprzedzam ,drogo.

We Frncji też byłam, 2 lata temu w Tuluzie na 3 dni tylko (ale zawsze) - wszystko OK.

mieszkam w Aberdeen, Szkocja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gghug

Masz paranoje. To się leczy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

W Warszawie dwie osoby ostatnio zginęły,  więc z Polski też radzę zmykać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iga

Dobrze ktoś napisał. Masz paranoje!!! A ta paranoje wymyśla polska tv żeby siać propagandę i zeby Polacy myśleli ze wszędzie jest złe i niebezpiecznie tylko w Polsce cudownie, spokojnie i najlepiej na świecie. Widać udało im się wyprać ci mózg. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Więcej tv proponuje 😂 w Mediolanie byłam rok temu w marcu, niczego niepokojącego nie zauwazylam. W Paryżu we wrześniu i byłam pod ogromnym wrażeniem. Miał być brud, smród i ubóstwo. A było pięknie. Uchodźców spotkać możesz pod np. Wieżą Eiffla - sprzedających breloczki i pamiątki. W ciągu ostatniego roku byliśmy w Austrii, Szwajcarii, Włoszech, Francji i Belgii. Wielokrotnie przekraczaliśmy granicę różnych państw. Wszędzie gdzie do tej pory byliśmy było spokojnie. Sami mieszkamy w Niemczech, z uchodzcami mamy do czynienia każdego dnia i nie wierzę w propagandę polskich mediów. I tak szczerze to najbardziej stresuje mnie pobyt w Polsce bo nie wiem czy rano nasze auto wciąż będzie stało pod domem 😂 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga

Austria ok ale drogo, wlochy ok ale drogo i brudno wegry ok, tanio ale nic ciekawego, goteborg ok, chorwacjs, sielsko, tanio, bezpiecznie nawet noca, to samo bulgaria, grecja ok,. Francja drogo, czy bezpiecznie, roznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Wyspy Kanaryjskie lub Madera :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

W zeszłym roku byliśmy w Strasburgu i okolicach, prawie 2 tygodnie (bardzo polecam!). Weekend w Berlinie i drugi w Kopenhadze. Wszędzie się czułam normalnie, jak na wielu wcześniejszych wyjazdach. W tym roku planujemy na pewno Wiedeń i może południe Francji, normalnie, bez obaw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
11 minut temu, Gość gość napisał:

Wyspy Kanaryjskie lub Madera 🙂

Trzeba lubić taką formę wypoczynku. Jak dziewczyna marzy o Paryżu to leżenie plackiem na plaży jej go nie zastąpi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1 minutę temu, Gość gość napisał:

Trzeba lubić taką formę wypoczynku. Jak dziewczyna marzy o Paryżu to leżenie plackiem na plaży jej go nie zastąpi.

nie trzeba leżeć ;) na Fuercie można codziennie co innego robić - pojechać terenówką na wydmy na południu i się ścigać, wstąpić do Oasis Park, popłynąć na Lanzarote, Fuerteventura słynie z promenad przy klifach gdzie można spacerować lub biegać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2 minuty temu, Gość gość napisał:

nie trzeba leżeć 😉 na Fuercie można codziennie co innego robić - pojechać terenówką na wydmy na południu i się ścigać, wstąpić do Oasis Park, popłynąć na Lanzarote, Fuerteventura słynie z promenad przy klifach gdzie można spacerować lub biegać

Nie zmienia to faktu, że autorka szuka raczej miejskich pomysłów gdzie może wybrać się z dziećmi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jan

SŁOWACJA ma do zaoferowania smaczne knedliki,  przyjazny język  i mega baseny-kąpieliska. Dla mnie jest to najlepsza kuchnia Świata, zaraz po polskiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewusssss2222

Tylko Hiszpania!!!💕 
W zeszlym roku Minorka a w tym Gran Canaria. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Rabka zdrój. Polecam. W Europie i bezpiecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1 godzinę temu, Gość Jan napisał:

SŁOWACJA ma do zaoferowania smaczne knedliki,  przyjazny język  i mega baseny-kąpieliska. Dla mnie jest to najlepsza kuchnia Świata, zaraz po polskiej.

To malutko tych kuchni poznałaś, bardzo malutko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
31 minut temu, Gość gość napisał:

To malutko tych kuchni poznałaś, bardzo malutko.

A Ty po czym to poznajesz? 😂😂😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
17 minut temu, Gość Gość napisał:

A Ty po czym to poznajesz? 😂😂😂

Zgadnij :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
30 minut temu, Gość gość napisał:

Zgadnij 😄😄😄

Dalej nie wiem. Laska pisze o swoim upodobaniu kulinarnym a Ty juz wiesz co ona w życiu jadła 😂 dobra jesteś 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nadia

Jak dla mnie ostatnim odkryciem jest Madera, na którą wyciągnęła mnie przyjaciółka. Z przewodniczką z madeira dreams poznałyśmy zakątki wyspy, kulturę, smaki - szczerze polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pani ala

Garda we Włoszech. Z dziećmi strona wschodnia np okolice bardolino

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Cała Chorwacja, Włochy jezioro Garda, jezioro Como, Słowenia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka

Super bezpiecznie, bajkowo i naprawdę magicznie jest na Maderze. Polecam wybrać się na zwiedzanie wyspy z przewodniczkąz madeira dreams - jest niesamowita!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eh no bez przesady. Jakbym ja patrzyła tak jak ty i to co ją czytałam to nigdzie bym nie jeździła. 

Polecam Austrię. Chorwację, Włochy! A jeszcze bardziej to Maltę! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bogna

Madera to mój faworyt, byłam tam na wiosnę i jestem oczarowana. Polecam przewodniczkę Sonię z madeira dreams - pokaże zakątki o jakich nie śniliście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bogna

Madera to mój faworyt, byłam tam na wiosnę i jestem oczarowana. Polecam przewodniczkę Sonię z madeira dreams - pokaże zakątki o jakich nie śniliście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bogna

Madera to mój faworyt, byłam tam na wiosnę i jestem oczarowana. Polecam przewodniczkę Sonię z madeira dreams - pokaże zakątki o jakich nie śniliście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Ktos tu niezle reklame robi madeira dreams 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
1 godzinę temu, Gość Gosc napisał:

Ktos tu niezle reklame robi madeira dreams 😂

Raczej wyjątkowo ch..jowo i nieudolnie :D. Spamić tyż trza umić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×