Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Basia66

Poronienie a PCOS

Polecane posty

Gość Basia66

Cześć. Dwa miesiące temu straciłam ciążę (obumarcie płodu w 8 tygodniu, bez wykrytej przyczyny). Niestety leki poronne na mnie nie działały,więc miałam zabieg łyżeczkowania. Będąc na wizycie kontrolnej ginekolog wykrył u mnie PCO. Dodam,że towarzyszą mi też takie objawy jak trądzik, nadmierne owłosienie oraz okropnie wypadają mi włosy. Stwierdził jednak, że skoro zaszłam w ciążę i przed nią miałam regularne krwawienia to wyklucza PCOS i mam się nie martwić. Przepisał antykoncepcje, by "poprawić nadmiar owłosienia i cerę". Gdy spytałam o badania hormonalne powiedział,że zbytnio nie mają sensu, bo testosteron wyjdzie w górnych granicach lub lekko przekroczony. Czy to jednak może byc PCOS i powinnam skonsultować się z innym ginekologiem? Mam dopiero 21 lat, ale zawsze marzyłam o dzieciach, więc wolałabym wiedzieć o ewentualnym schorzeniu, by je odpowiednio leczyć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Moim zdaniem powinnaś się wybrać do innego ginekologa żeby to skonsultować. Ja w wieku 19lat tez miałam przez jedną panią ginekolog stwierdzone PCOS ale później dwaj inni lekarze zaprzeczyli tej diagnozie. Wszelkie wątpliwości jeśli masz to powinnaś je wyjaśnić dla swojego zdrowia. A badania hormonalne jak najbardziej mają sens, zwłaszcza przed zastosowaniem tabletek anty. Oprócz podstawowych hormonów sprawdź również poziom TSH (chora tarczyca również może powodować problemy z donoszeniem ciąży). Lekarz najlepiej Ci powie jakie badania powinnas zrobić i odpowiednio pokieruje leczenie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Basia66

Robiłam badania na tarczyce i były w normie. Po prostu nie wiem już co o tym myśleć. Dziękuję za radę 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Dodam tylko, że przed rozpoczęciem brania tabletek hormonalnych powinno się wykonać badania krwi w celu zbadania wątroby oraz w kierunku zakrzepicy. Jeśli twój lekarz nawet nie pytał czy takie robiłaś lub czy miałaś w rodzinie problemy z krążeniem, to radzę iść do innego lekarza. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Dodam tylko, że przed rozpoczęciem brania tabletek hormonalnych powinno się wykonać badania krwi w celu zbadania wątroby oraz w kierunku zakrzepicy. Jeśli twój lekarz nawet nie pytał czy takie robiłaś lub czy miałaś w rodzinie problemy z krążeniem, to radzę iść do innego lekarza. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Basia66

Badania krwi miałam w normie. Jedynie ALT trochę powyżej normy, ale to wynik przyjmowania antybiotyku w bliskim czasie od badania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×