Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Tttt

Czy praca w recepcji w hotelu jest trudna?

Polecane posty

Gość Tttt

Jak w temacie 🙂 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Nie, pod warunkiem że znasz przynajmniej angielski,  ale i dodatkowy język się przydaje (zwlaszcza francuski czy włoski). Warto znać atrakcje w miescie, dojazd do nich. Wiadomo, goście są różni i prędzej czy pozniej trafisz na roszczeniowe marudy, ale ja większość gości mialam naprawdę sympatycznych i miło tą pracę wspominam. Pensja kiepska ale trochę  nadrabialam to prowizją od wycieczek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tttt
15 minut temu, Gość gość napisał:

Nie, pod warunkiem że znasz przynajmniej angielski,  ale i dodatkowy język się przydaje (zwlaszcza francuski czy włoski). Warto znać atrakcje w miescie, dojazd do nich. Wiadomo, goście są różni i prędzej czy pozniej trafisz na roszczeniowe marudy, ale ja większość gości mialam naprawdę sympatycznych i miło tą pracę wspominam. Pensja kiepska ale trochę  nadrabialam to prowizją od wycieczek.

Wymagają języka angielskiego albo niemieckiego a ja znam angielski 🙂  A zameldowania i wymeldowania? Ogólnie obsługa komputera czy było to trudne do ogarnięcia? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eee

Wysyłaj śmiało CV. Na pewno na rozmowie sprawdzą Twój angielski także powtórz go sobie pod kątem właśnie takiej pracy, obsługi, rezerwacji, udzielania przydatnych informacji dla klientów itp. Program do rezerwacji? Na pewno przeszkolą:)

No i zapewne wysoka kultura osobista jest w ogłoszeniu... według mnie oznacza nie tylko obycie, ale też wygląd. Niestety takie realia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bubu

Pracowałam na recepcji w różnych miejscach ale nigdy w hotelu. Nie nadaję się do pracy w nocy, 12 godzinnych zmian, a to w tej pracy jest najgorsze. Praca świątek piątek i niedziela. Inni mają wigilię i sylwestra,majówkę wolną, a ty masz wtedy najwięcej roboty. praca dobra dla młodych, bez zobowiązań rodzinnych, najlepiej zaraz po studiach. Potem praca w takim trybie już koliduje z życiem rodzinnym. Mając 23 lata pracowałam na recepcji w systemie zmianowym, drugą zmianę kończyłam o 23, przed północą byłam w domu. Dziś, mając dziecko, o tej porze padałabym już na twarz ze zmęczenia. Praca z komputerem jak wszędzie,ludzie różni, jak to z klientami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Meh, ja widywałam całkiem szpetnych recepcjonistów nawet w luksusowych hotelach wiec nie ma się co napinać ze trzeba być jakoś bardzo piękna osoba. Najważniejsze to być przyjaznym i profesjonalnym. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bubu

 Dodam jeszcze, że w wielu hotelach bez przerwy kogoś szukają do pracy na recepcji, bo rotacja duża. Młoda osoba dziś pracuje, a po miesiącu nawet nie raczy powiadomić, że nie przyjdzie, po prostu się znudzi, pójdzie gdzie indziej. Widzieliście kiedyś recepcjonistkę, która ma około 60 lat? To praca dla młodych, najczęściej kiepsko płatna, często umowa zlecenie. Jako pierwsza praca ok, byle się nie zasiedzieć, Byłam na wielu rozmowach w wielu hotelach, nie dajcie się wkręcić w "darmowy dzień próbny", bo to frajerstwo Dziś rynek pracy jest inny niż za moich czasów, ludzi do pracy brak to może warunki lepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tttt

Mam 20 lat i to będzie moja pierwsza praca wiec się bardzo boje a w dodatku jestem niesmiala ale zawsze uśmiechnięta i podobno bardzo miła 🙂 Dziękuje wam za odpowiedzi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Praca w hotelu nie należy do najłatwiejszych ale daje wiele satysfakcji. Jeżeli nie lubisz monotonii w pracy, lubisz kontakt z ludźmi, jesteś cierpliwa i empatyczna to praca jest dla Ciebie. 

Minusem jest praca zmianowa - chociaż spotkałam się ludźmi, dla których taki system jest lepszy o typowych zmian dziennych. Zazwyczaj masz 12 godzinną zmianę dzienną, kolejnego dnia 12 godzinną zmianę nocną, schodzisz rano z nocki i masz dwa dni wolnego. 
Znajomość języka przydaje się i to bardzo. Warto poznać typowo hotelarskie zwroty. 
Przed rozpoczęciem samodzielnej pracy zostaniesz przeszkolona przez doświadczonego recepcjonistę z całego cyklu obsługi gości hotelowych oraz programu rezerwacyjnego.  Czasem takie szkolenia przeprowadza firma zewnętrzna.
Z czasem nabierzesz doświadczenia. Trzymam kciuki 🙂 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×