Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gosc

Mam pomysł jak zakończyc strajk nauczycieli

Polecane posty

Gość Gość
6 minut temu, Gość gość napisał:

Niby tak krzycza januszki "łopodatkować nałuczycieli od korepetycyji, łopodatkować!" nie potrafiąc powiązać związku przyczynowo-skutkowego, że oto opodatkowanie będzie oznaczało, że usługa dla ich dzieci będzie jeszcze droższa. Tak to będzie działać, no świadczący usługę wliczy w cenę podatki.

a 90% korepetycji wynika z popytu generowanego przez samych rodziców, którzy dla swoich księżniczek i książąt widzą rolę przyszłych geniuszy i na siłę starają się ciągnąć ku górze w dziedzinach gdzie dzieciak nie ma predyspozycji. Wcześniej jak dziaciak był głąbem w danej materii to nikt nie był napiętnowany, że za mało "inwestował" w dziecko i z lekką pomocą rzekomo czekała na niego prezesura w spółce skarbu państwa tylko się przyjmowało po prostu, że czeka go prosta, powtarzalna praca na tirach albo przy taśmie montażowej. Nikt dramatu z tego nie robił.

Także trochę refleksji na kim odbije się opodatkowanie usług w niektórych sektorach.

Grażyna nauczycielka udzielająca korepetycji się odzywa :-)  Rodzice chcą zrobić ze swojego dziecka geniusza? Raczej nasi nauczyciele są takimi cwaniakami i geniuszami którzy nie potrafią należycie na lekcji przekazać wiedzy dziecku bo wtedy by nie mieli lewej kasy z korepetycji. Ja prowadząc prywatną działalność muszę płacić podatek więc korepetycje są też prywatną działalnością od której powinno płacić się podatek. A jak ceny za korki zostaną podniesione to będziecie mieć mniej pracy, ponieważ więcej rodziców znajdzie czas aby popracować ze swoim dzieckiem. Także trochę refleksji bo na nauczycielach też to się odbije.😂😂😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2 godziny temu, Gość Gość napisał:

Ja po studiach, bank, podstawa 2250 brutto plus ewentualna premia. Jak mam 2200 netto to się cieszę.  Za to mnóstwo szkoleń,  mobbing, codziennie mnóstwo  raportów  i praca z klientami, często chamskimi. Urlop 26 dni, dopiero odebrałam jeszcze za 2018 rok!  

Zmień pracę - na przykładzie nauczycieli ta rada jest uniwersalna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Co się stało z tymi polaczkami, nienawiść, zawiść, tępota, oto pokolenie zero, matki wychowujące dzieci, co z nich wyrosnie- strach myśleć. Wasz poziom mniej niż zero, zebrała się masa g...a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Co się stało z tymi polaczkami, nienawiść, zawiść, tępota, oto pokolenie zero, matki wychowujące dzieci, co z nich wyrosnie- strach myśleć. Wasz poziom mniej niż zero, zebrała się masa .... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
9 godzin temu, Gość gość napisał:

"

Kto nadrobi z uczniami materiał z czasów strajku

No właśnie, kto? Kto nadrabia Podpowiem: rodzice. Jak dziecko jest chore, to kto nadrabia materiał? Jak z innych ważnych powodów (np. pogrzeb) nie może uczestniczyć w lekcjach, to kto nadrabia stracony materiał? Być może jeszcze nie zauważyliście, drodzy rodzice, ale to od Was w dużej mierze zależy, czy dziecko będzie dopilnowane z lekcjami. Może pora mniej czasu spędzać na twitterze, fejsbuku i zając się dziećmi? Tak, wiem, twittujecie i fejsujecie w czasie pracy, bo Wasza praca jest tak straaaasznie trudna, że aż można cały dzień na twitterze przesiedzieć. Co innego, ta łatwa praca nauczyciela. No, ale jak już wrócicie do domu, to może warto się zając własnymi dziećmi, nieprawdaż? Zamist hurr durr w TVP/TVN pokazali hurr durr. Ba, może nawet warto wziąć urlop i zamiast na kaca po weselu przeznaczyć go na spędzenie z dziećmi całego dnia i przerobienie z nim materiału. Powinno to być łatwe i przyjemne, przecież praca nauczyciela jest łatwa, a Wy tak bardzo kochacie dzieci, że nie chcecie ich skrzywdzić, prawda?"

A pracę zawsze możesz zmienić 🙂

Aż wierzyć się nie chce. To chyba jakiś troll. 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2 minuty temu, Gość gość napisał:

Zmień pracę - na przykładzie nauczycieli ta rada jest uniwersalna 🙂

Ty też zmień pracę i wszyscy będą zadowoleni. 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
8 godzin temu, Gość Gość napisał:

Ale piep/rzysz, to NIE ze swojej winy dzieci nie chodzą teraz do szkoły, mój siostrzeniec jest zdrowy a jednal jutro do szkoły nie idzie, hm, z jakiego powodu, pomyślmy 😉 nauczyciele to cudowna grupa społeczna, zawsze mają najlepsze rady dla innych ludzi, ba! Wszyscy są winni, winny rząd, pierwszy, drugi, piąty, winne dzieci - bo głupie, winni rodzice - bo leniwi, winny wszechświat, wszystko nie sprzyja a ci biedni nauczyciele tak zasuwają od rana do nocy w pocie czoła, zeby społeczeństwo całkiem nie s...iało, ochhh, bijmy pokłony.

Owszem, dzieci sie same uczą, młodzież się sama uczy, bop taki mamy system edukacji, że nauczyciel jak Pan, wykładowca na studiach (coraz częściej myślą szkołę ze studiami) wykłada łaskawie swoją wiedzę zdobytą w pocie czoła, po czym ten uczeń, z tego podręcznika wkuwa na pamięć wszystkie regułki, ile się nauczy to jego. jaki jest wkład nauczyciela? Często mierny.

Nie mam dzieci, jeszcze nie mam, ale boję się w jakim świecie będzie żyło. Nauczyciel to coraz większa święta krowa, a poziom reprezentują ostatnio gorszy niż te krowy, bo krowa wstydu nie odczuwa, ale nauczyciel już powinien, podczas oglądania filmików ze strajków sama paliłam buraka patrząc na wyczyny pedagogów.

A tekst o zmianie pracy godny pozałowania. Sama sobie zmień. Moze niech nauczyciele zmienią pracę? Niech zmieniają! Wtedy rząd moze zatrudni od nowa, da podwyżki, kto wie, jeśli faktycznie zabraknie nauczycieli. Co, nie ma na tyle odwagi, prawda? Hehehe, nie chce się zostawić dobrych posadek, lepiej strajkować w czasie matur, to takie bohaterskie. A strajkujcie po roku szkolnym, zwolnijcie się ze szkół, zeby od września nie uczyć i czekajcie co sie stanie, może wtedy wam spełnią żądania bo nie bedzie miał kto uczyć, no dalej. Nie macie jaj na to, ale zeby przebrać się za krowę i muczeć pod budynkiem to pierwsi albo wyć grafomańskie teksty do znanej muzyki 😉 uczniowie mają więcej godności od was, inteligencja, o nie mogę.

Nauczyciele są od tego żeby tak nauczyć aby dzieciaka nie musiała uczyć w domu matka. Po jaką cholerę ta szkoła skoro wiele dzieci jest niedouczonych? To psi obowiązek nauczyciela by dziecko opanowalo materiał w zakresie podstawowym. Pomijam już fakt że system nauczania to jedno wielkie gòwno bo zabija wszelkie przejawy kreatywności i odmienności w myśleniu. Wystarczy spojrzeć na klucz do odpowiedzi w maturach...Przecież rząd obiecał podwyżkę więc o co ten szum? Są zawody w których nikt nie dostaje podwyżki i jakoś żyć musi a tym dają a jeszcze chcą więcej. Dziwi mnie fakt że nauczyciele uważający się za wielce swiatlych i niosących kaganek oświaty dają się tak oglupiac opozycji która manipuluje nimi jak chce do własnych celów. I taki ktoś uczy dzieci. Zgroza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
11 minut temu, Gość Gość napisał:

Grażyna nauczycielka udzielająca korepetycji się odzywa :-)  Rodzice chcą zrobić ze swojego dziecka geniusza? Raczej nasi nauczyciele są takimi cwaniakami i geniuszami którzy nie potrafią należycie na lekcji przekazać wiedzy dziecku bo wtedy by nie mieli lewej kasy z korepetycji. Ja prowadząc prywatną działalność muszę płacić podatek więc korepetycje są też prywatną działalnością od której powinno płacić się podatek. A jak ceny za korki zostaną podniesione to będziecie mieć mniej pracy, ponieważ więcej rodziców znajdzie czas aby popracować ze swoim dzieckiem. Także trochę refleksji bo na nauczycielach też to się odbije.😂😂😂

2 godziny temu, Gość Gość napisał:

 

Chciałabyś abym była nauczycielką, nie miałabyś wówczas spięć pod kopułą, że solidaryzuje się w słusznej sprawie z jedną z najbardziej pokrzywdzonych grup zawodowych :D

A tymczasem: ło ta już widzę jak ekspedientki z biedronki, kierowcy tirów, korpo szczury będą cierpieć na nadmiar czasu i energii by zrobić małych geniuszy ze swego potomstwa :D Już widać ich zaangażowanie w momencie kryzysowej sytuacji aktualnie gdy nie chcą się zająć opieką nad WŁASNYMI dziećmi. To już ich przerasta, także pomarzyć fajna rzecz, że wrócą z roboty i z pasją będą wykładać przedmioty ścisłe dziecku :D

Nie znam przypadku by nauczyciel udzielał korepetycji swojemu uczniowi. Co najwyżej na WYRAŹNĄ PROŚBĘ może zarekomendować innego nauczyciela z branży. Tak było w przypadku syna, którego posyłałam na korki z j.niemieckiego gdy był w okresie przygotowawczym do matury. Doświadczenia innych rodziców z klas maturalnych są podobne :)

Jak założyłaś sobie jdg to tak masz, nikt Ci również nie kazał. Zostałać pracownikiem kontraktowym aby najpewniej zarobić więce, wrzucić sobie w koszta, słowem dla swojego komofrtu i wygody. Nauczycielowi się to nie opłaca, zresztą mając etat to i tak zwiększyłoby tylko biurokracje, gdyż składki byłyby minimalne. Społeczeństwu nie opłaca się taki paraliż instytucjonalny :) Państwu nie opłaca się ponosić kosztów w imie satysfakcji zawistnych pieniaczy skandujących "łopodatkować korepetecyje" bo zaraz będziecie się drzeć, że w imię rejestracji tychże jdg państwo zwiększa zatrudnienie w urzędach, a to pewnie też w waszej ograniczonej percepcji pierdzistołki co? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
12 minut temu, Gość gość napisał:

Ty też zmień pracę i wszyscy będą zadowoleni. 🙂

A po co? Ja sobie wywalczyłam podwyżkę, lepsze warunki pracy zdalnej a nie kładłam uszy po sobie "ło jeny ja biedna, ja pokrzywdzona, ja 2200 W BANKU (!), który obraca miliardami, ale boje się szczeknąć głośniej, więc odreagowuje swoje marne położenie obszczekując tych, którym chce się chociaż powalczyć o swoje w życiu"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
12 minut temu, Gość Gosc napisał:

Co się stało z tymi polaczkami, nienawiść, zawiść, tępota, oto pokolenie zero, matki wychowujące dzieci, co z nich wyrosnie- strach myśleć. Wasz poziom mniej niż zero, zebrała się masa g...a

Strach myśleć jak ty wychowałaś albo wychowasz swoje dzieci skoro taki poziom (co widać po twoim poście) reprezentujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
8 minut temu, Gość Gość napisał:

Strach myśleć jak ty wychowałaś albo wychowasz swoje dzieci skoro taki poziom (co widać po twoim poście) reprezentujesz

Co ty możesz wiedzieć o poziomie amebo, przynosisz wstyd temu krajowi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

No strach pomyśleć co z tymi Polaczkami skoro za żądania o podwyższenie pensji o UWAGA: nieco ponad 200 euro są skłonni wydrapać innym oczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
9 minut temu, Gość gość napisał:

No strach pomyśleć co z tymi Polaczkami skoro za żądania o podwyższenie pensji o UWAGA: nieco ponad 200 euro są skłonni wydrapać innym oczy 🙂

Nie jesteśmy w strefie euro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
6 minut temu, Gość gość napisał:

No strach pomyśleć co z tymi Polaczkami skoro za żądania o podwyższenie pensji o UWAGA: nieco ponad 200 euro są skłonni wydrapać innym oczy 🙂

Tak, lepiej dać 800+ niż nauczycielom, mondre mogłyby więcej siedzieć na kafeterii, żenada 😞

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
1 minutę temu, Gość Gość napisał:

Nie jesteśmy w strefie euro.

Ceny mamy jak w strefie euro, nie wiesz, żenada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
29 minut temu, Gość gość napisał:

A po co? Ja sobie wywalczyłam podwyżkę, lepsze warunki pracy zdalnej a nie kładłam uszy po sobie "ło jeny ja biedna, ja pokrzywdzona, ja 2200 W BANKU (!), który obraca miliardami, ale boje się szczeknąć głośniej, więc odreagowuje swoje marne położenie obszczekując tych, którym chce się chociaż powalczyć o swoje w życiu"

Póki  co to Ty szczekasz i warczysz. Z tego co widać ludzie po prostu piszą jak im się żyje.  Masz agresywną postawę,  widocznie żyjesz w takim stresie,  że odreagowujesz to na forum dla matek  🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jan
7 godzin temu, Gość gość napisał:

ja te wszystkie kursy i szkolenia obowiązkowe robię w wolnym czasie i nikt mi za to nie płaci

Tu się nie zgodzę.

Skoro robisz szkolenie w wolnym czasie za swoje pieniążki to NIE JEST obowiązkowe.

Gdyby było obowiązkowe dostałabyś skierowanie i zwrot ze szkoły na delegacji.

Proszę nie rozmijać się z rzeczywistością! MEN wymaga samokształcenia i MEN płaci za szkolenia do samokształcenia. Pani jedynie nie występuje o zwrot, a ma Pani taki obowiązek, którego nie przestrzega.

1 godzinę temu, Gość gość napisał:

Niby tak krzycza januszki "łopodatkować nałuczycieli od korepetycyji, łopodatkować!" nie potrafiąc powiązać związku przyczynowo-skutkowego

Dobrze bo Skarb też powinien sobie zarobić, niech płacą 70 zamiast 40 za godzinę. Co niektórzy szybciej pędzą jak 70.

2 godziny temu, Gość gość napisał:

Najgorsze jest jednak pytanie, drogi rodzicu: dlaczego nie wybrałeś pracy, dzięki której możesz jednocześnie i opiekować się dzieckiem, i je edukować, i zarabiać duże pieniądze?

Na pół etatu informatyka? 45zl/h 4godziny dziennie? Wkuwać C+, Java, HTML i jechać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
19 minut temu, Gość Gość napisał:

Nie jesteśmy w strefie euro.

Ale zarobki w Euro są punktem odniesienia dla siły nabywczej danego kraju w strukturach UE :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
10 minut temu, Gość gość napisał:

Póki  co to Ty szczekasz i warczysz. Z tego co widać ludzie po prostu piszą jak im się żyje.  Masz agresywną postawę,  widocznie żyjesz w takim stresie,  że odreagowujesz to na forum dla matek  🙂

To niech coś z tym swoim  życiem zrobią, podobnie jak nauczyciele skrzykną się i w wyniku działań zbiorowych wywalczą podwyżkę. Kafe tego za nich nie zrobi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
14 minut temu, Gość gość napisał:

Póki  co to Ty szczekasz i warczysz. Z tego co widać ludzie po prostu piszą jak im się żyje.  Masz agresywną postawę,  widocznie żyjesz w takim stresie,  że odreagowujesz to na forum dla matek  🙂

Masz na myśli ludzie wegetujacych? Gdyby poprzednie pokolenie było takie jak ty, komuna, komuna i jeszcze raz komuna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abc

hmm, a po co strajkowac ? , po co o cos walczyc , toc inni maja gorzej , zarabiaja marne grosze , blagaja pracodawcow o urlopy , pracuja po godzinach za darmoche i nie biadola - no czyli jest dobrze , tak powinno byc w takim kraju powinnismy zyc.

W sumie jak kiedys kobiety wyszly walczyc o rowne prawa czy prawo do glosowania to im sie w d* poprzewracalo , przeciez mogly siedziec  w domach i sluchac swoich panow, czego im brakowalo ?,albo jakies platne urlopy ? co to mialo byc ? ...

dziwne to bardzo dziwne ze jeszcze sa ludzie ktorzy tego nie rozumieja , strajki przeszkadzaja innym ! , solidarnosc ? jaka solidarnosc ?, ktos ma miec lepiej niz ja phi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
4 minuty temu, Gość gość napisał:

To niech coś z tym swoim  życiem zrobią, podobnie jak nauczyciele skrzykną się i w wyniku działań zbiorowych wywalczą podwyżkę. Kafe tego za nich nie zrobi 🙂

Nauczyciele to budżetówka. Niech przejdą do sektora prywatnego, gdzie nie ma tylu przywilejów i wtedy niech  strajkują i doradzają to innym. 🙂 Ech, syty głośnego nigdy nie zrozumie  🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
3 minuty temu, Gość Gosc napisał:

Masz na myśli ludzie wegetujacych? Gdyby poprzednie pokolenie było takie jak ty, komuna, komuna i jeszcze raz komuna

Dlaczego jesteś taka agresywna? 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
33 minuty temu, Gość Gosc napisał:

żenada.

Nie musisz się podpisywać 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2 minuty temu, Gość gość napisał:

Nauczyciele to budżetówka. Niech przejdą do sektora prywatnego, gdzie nie ma tylu przywilejów i wtedy niech  strajkują i doradzają to innym. 🙂 Ech, syty głośnego nigdy nie zrozumie  🙂

Modelowanie życia innym w myśl zasady: niech zmieni pracę i weżmie kredyt to domena ex prezydenta, któremu pokazano, że podobna arogancja nie jest tolerowana w naszym społeczeństwie :) Tymczasem człowiek ma wybór, w tym także do strajku, wyrażenia niezadowolenia i buntu. Gdyby pracownicy zatrudnieni - o zgrozo - w budżetówce, konkretniej Stoczni im. Lenina w roku 1980 przyjęło Waszą chorą optykę to żadnych zmian by nie było i miałabyś Polskę rodem z filmu 1983 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
14 minut temu, Gość gość napisał:

To niech coś z tym swoim  życiem zrobią, podobnie jak nauczyciele skrzykną się i w wyniku działań zbiorowych wywalczą podwyżkę. Kafe tego za nich nie zrobi :)

Ta z banku nie zrobi, pewnie nabrała kredytów jak to młoda i ma zobowiązania wobec swego pracodawcy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Takie są realia polskie. 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
9 minut temu, Gość gość napisał:

Dlaczego jesteś taka agresywna? 🙂

Ja, agresywna, poczytaj i pomysl, poznać g...po śmiechu jego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1 minutę temu, Gość gość napisał:

Takie są realia polskie. 🙂

A no tak, więc problem jest w tych, którzy pragną wyrwać się ze strefy beznadziejności bo burzą iluzję "normalności". :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
18 minut temu, Gość abc napisał:

hmm, a po co strajkowac ? , po co o cos walczyc , toc inni maja gorzej , zarabiaja marne grosze , blagaja pracodawcow o urlopy , pracuja po godzinach za darmoche i nie biadola - no czyli jest dobrze , tak powinno byc w takim kraju powinnismy zyc.

W sumie jak kiedys kobiety wyszly walczyc o rowne prawa czy prawo do glosowania to im sie w d* poprzewracalo , przeciez mogly siedziec  w domach i sluchac swoich panow, czego im brakowalo ?,albo jakies platne urlopy ? co to mialo byc ? ...

dziwne to bardzo dziwne ze jeszcze sa ludzie ktorzy tego nie rozumieja , strajki przeszkadzaja innym ! , solidarnosc ? jaka solidarnosc ?, ktos ma miec lepiej niz ja phi 🙂

W sedno!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×