Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gosc

Mam pomysł jak zakończyc strajk nauczycieli

Polecane posty

Gość patologia nauczycielska

za to jakie podejście mieli do mnie nauczyciele i za to jakie mają teraz dalej do uczniów , a teraz mają ich jeszcze głębiej w dupie , radził bym im zmianę zawodu , tym dobrym uczenie w prywatnych szkołach , szkolnictwo oczywiście bym sprywatyzował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiki
4 godziny temu, Gość gość napisał:

A ja akurat jestem z Wrocławia i śmiem twierdzić że te praktyki tłustych prezentów to raczej na prowincji podobnie jak tu ktoś napisał z prezentami za komunię dla księży, ludzie z małych miejscowości właśnie raczej lubią takie pokazówki o ile to w ogóle prawda z tymi nauczycielami. My się składamy co roku na prezent dla wychowawcy po 10 zł i to jest bukiet kwiatów oraz drobny upominek. Pierwsze słyszę o fachowym sprzęcie fotograficznym albo o karnecie do spa. Dziwne to, a jeżeli prawdziwe to nie wiem dlaczego macie o to pretensje albo to wypominacie skoro sami to kupujecie? Sami dajecie a potem wytykacie to po forach. 

To tu się mylisz, panie pisał , że w małych miasteczkach tego się nie praktykuje. Tam wszyscy się znają więc wyszło by szybko co się dzieje to są przykłady z dużych miast.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 minutę temu, Gość Wiki napisał:

To tu się mylisz, panie pisał , że w małych miasteczkach tego się nie praktykuje. Tam wszyscy się znają więc wyszło by szybko co się dzieje to są przykłady z dużych miast.

Ja jestem z małego miasteczka na Pomorzu i też dawanie prezentów jest praktykowane u nas niestety. To samo z księdzem podczas komunii. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Nauczyciele znacie takie przysłowie "kto pod kim dołki kopie ..." to jest o was. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
6 godzin temu, Gość gość napisał:
9 minut temu, Gość Gość napisał:

Ja jestem z małego miasteczka na Pomorzu i też dawanie prezentów jest praktykowane u nas niestety. To samo z księdzem podczas komunii. 

 

To widocznie nie ma znaczenia czy duże miasto czy małe. Są szkoły gdzie prezenty są praktykowane i szkoły gdzie się oprócz kwiatów i czekoladek nic więcej nie dostaje. U mojego dziecka w szkole podstawowej prezenty nauczyciele dostawali  drogie też. Natomiast w średniej szkole na koniec roku były tylko kwiaty i słodycze, a jestem z dużego miasta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
12 minut temu, Gość gość napisał:

Nauczyciele znacie takie przysłowie "kto pod kim dołki kopie ..." to jest o was. 

 

W punkt:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość belferka lat 34
8 minut temu, Gość patologia nauczycielska napisał:

za to jakie podejście mieli do mnie nauczyciele i za to jakie mają teraz dalej do uczniów , a teraz mają ich jeszcze głębiej w dupie , radził bym im zmianę zawodu , tym dobrym uczenie w prywatnych szkołach , szkolnictwo oczywiście bym sprywatyzował

ależ oczywiście jestem za 😄

Moi uczniowie wygrywają liczne festiwale teatralne, przeglądy piosenki, konkursy recytatorskie, mam najlepszą zdawalność matur w szkole ale  od zawsze borykałam się także z roszczeniowymi rodzicami i uczniami co utrudniało mi pracę z normalnymi dziećmi i fajnymi rodzicami. Myślicie, że po tej drugiej stronie jest tak słodko? Dzieci też bywają różne tak jak rodzice i jak nauczyciele? nie wypieram się. Chętnie wyeliminowałabym niepożądane czynniki, a o siebie bym się wtedy nie bała. Mam takie kwalifikacje i osiągnięcia, że prywatyzacja mi nie straszna. Może wreszcie dostalabym też jakieś wynagrodzenie za prowadzenie zajęć dodatkowych, bo odkąd powołałam chór i teatr szkolny, robię to po godzinach charytatywnie no ale przecież to nie jest żadna praca. Dbanie o kulturę i dawanie szans młodym ludziom na coś ciekawszego niż wysiadywanie pod blokiem to jest nic dla niektórych ludzi z tego forum. Kocham to co robię i dalej będę prowadzić dodatkowe zajęcia, bo uważam, że to jest ta część pracy, która jest tak samo ważna jak przepisowe lekcje ale nie ukrywam, że byłoby dobrze to uststematyzować jak nie przymierzając w dobrym korpo.  Tylko jestem ciekawa czy większości rodziców się to opłaci, bo każdy medal ma dwie strony.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Mnie  dziwi jedno ..niby nauczyciele uwazaja  sie za inteligencje (hehe ) a jak stado baranów poszli za gościem (Broniarz ) który zrobił z  nich osłów . 

Przecież to jest wszystko ustawione politycznie  a wy robicie z siebie pośmiewisko .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
4 minuty temu, Gość belferka lat 34 napisał:

ależ oczywiście jestem za 😄

Moi uczniowie wygrywają liczne festiwale teatralne, przeglądy piosenki, konkursy recytatorskie, mam najlepszą zdawalność matur w szkole ale  od zawsze borykałam się także z roszczeniowymi rodzicami i uczniami co utrudniało mi pracę z normalnymi dziećmi i fajnymi rodzicami. Myślicie, że po tej drugiej stronie jest tak słodko? Dzieci też bywają różne tak jak rodzice i jak nauczyciele? nie wypieram się. Chętnie wyeliminowałabym niepożądane czynniki, a o siebie bym się wtedy nie bała. Mam takie kwalifikacje i osiągnięcia, że prywatyzacja mi nie straszna. Może wreszcie dostalabym też jakieś wynagrodzenie za prowadzenie zajęć dodatkowych, bo odkąd powołałam chór i teatr szkolny, robię to po godzinach charytatywnie no ale przecież to nie jest żadna praca. Dbanie o kulturę i dawanie szans młodym ludziom na coś ciekawszego niż wysiadywanie pod blokiem to jest nic dla niektórych ludzi z tego forum. Kocham to co robię i dalej będę prowadzić dodatkowe zajęcia, bo uważam, że to jest ta część pracy, która jest tak samo ważna jak przepisowe lekcje ale nie ukrywam, że byłoby dobrze to uststematyzować jak nie przymierzając w dobrym korpo.  Tylko jestem ciekawa czy większości rodziców się to opłaci, bo każdy medal ma dwie strony.

 

Oczywiście masz rację. Myślę, że do tak wspaniałych i z pasją nauczycieli jak ty nikt nic nie ma, i powinni być  oni odpowiednio  wynagradzani. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takataka
5 minut temu, Gość belferka lat 34 napisał:

ależ oczywiście jestem za 😄

Moi uczniowie wygrywają liczne festiwale teatralne, przeglądy piosenki, konkursy recytatorskie, mam najlepszą zdawalność matur w szkole ale  od zawsze borykałam się także z roszczeniowymi rodzicami i uczniami co utrudniało mi pracę z normalnymi dziećmi i fajnymi rodzicami. Myślicie, że po tej drugiej stronie jest tak słodko? Dzieci też bywają różne tak jak rodzice i jak nauczyciele? nie wypieram się. Chętnie wyeliminowałabym niepożądane czynniki, a o siebie bym się wtedy nie bała. Mam takie kwalifikacje i osiągnięcia, że prywatyzacja mi nie straszna. Może wreszcie dostalabym też jakieś wynagrodzenie za prowadzenie zajęć dodatkowych, bo odkąd powołałam chór i teatr szkolny, robię to po godzinach charytatywnie no ale przecież to nie jest żadna praca. Dbanie o kulturę i dawanie szans młodym ludziom na coś ciekawszego niż wysiadywanie pod blokiem to jest nic dla niektórych ludzi z tego forum. Kocham to co robię i dalej będę prowadzić dodatkowe zajęcia, bo uważam, że to jest ta część pracy, która jest tak samo ważna jak przepisowe lekcje ale nie ukrywam, że byłoby dobrze to uststematyzować jak nie przymierzając w dobrym korpo.  Tylko jestem ciekawa czy większości rodziców się to opłaci, bo każdy medal ma dwie strony.

 

hahaha chór i teatrzyk wielka mi misja bo pojadą do wojewódzkiego miasta na konkursik i dyplom dostaną. Już wolę żeby moje dzieci siedziały w domu z tabletem niż narazały się na pośmiewisko. Wiesz co robiliśmy w szkole z naszą paczką z tymi od chórków i innymi artystami? wyśmiewalismy ich i gnębiliśmy!! Gdyby moje dziecko chciało być w szkolnym chórze to chyba załamałabym się jako matka że nie poradziłam sobie z wychowaniem, byłabym zażenowana skłonnościami mojego dziecka na szczęście dobrze się sprawiłam. Szkoła to ma być szkoła a nie jakieś kółka zainteresowań dla ofiar losu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
8 minut temu, Gość gość napisał:

Mnie  dziwi jedno ..niby nauczyciele uwazaja  sie za inteligencje (hehe ) a jak stado baranów poszli za gościem (Broniarz ) który zrobił z  nich osłów . 

Przecież to jest wszystko ustawione politycznie  a wy robicie z siebie pośmiewisko .

Myślę, że ta część, która na strajk się zdecydowała o tym wie, ale tu górę wzięła jeszcze inna niechlubna cecha - pazerność...nadzieja, że przy okazji politycznej kopaniny, uda im się coś ugrać dla siebie. Nie odzyskają już szacunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
4 minuty temu, Gość takataka napisał:

hahaha chór i teatrzyk wielka mi misja bo pojadą do wojewódzkiego miasta na konkursik i dyplom dostaną. Już wolę żeby moje dzieci siedziały w domu z tabletem niż narazały się na pośmiewisko. Wiesz co robiliśmy w szkole z naszą paczką z tymi od chórków i innymi artystami? wyśmiewalismy ich i gnębiliśmy!! Gdyby moje dziecko chciało być w szkolnym chórze to chyba załamałabym się jako matka że nie poradziłam sobie z wychowaniem, byłabym zażenowana skłonnościami mojego dziecka na szczęście dobrze się sprawiłam. Szkoła to ma być szkoła a nie jakieś kółka zainteresowań dla ofiar losu. 

Ale głupoty wypisujesz, aż przykro to czytać.Albo masz coś z główką albo to prowokacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Niech mi ktoś zorientowany wytłumaczy system przepływu pieniędzy panstwowych, poprzez samorządy do nauczycieli. Bo samorządy dostają określoną pulę pieniędzy na szkolnictwo np.w mieście wojewódzkim czy powiecie. Czy dobrze gospodarują tą kasą? Czy nie ma wycieków jak w słuzbie zdrowia? Dlaczego za wychowawstwo w Warszawie nauczyciel dostaje 300zł, a w Krakowie 60zł? Chodzi mi o to, że dosypywanie kasy przez rząd nic nie da, skoro to samorządy rozdzielają tę kasę. Jak? Uznaniowo? Po znajomości? Po uważaniu? Słusznie padają postulaty, by nauczyciele zostali urzędnikami państwowymi, i mieli odgórnie wypłacane wynagrodzenia. Bo skoro wszystko jest winą rządu, to niech rząd najpierw podejmuje wszelkie decyzje dotyczące szkolnictwa, finansowania, by potem można było go obarczać całą winą. Jest wiele niegospodarnych samorządów, to są państwa w panstwie, z autonomicznymi decyzjami. Czy władza centralna jest tylko po to, by sypać  kasę z naszych podatków, nie mając wpływu na cokolwiek? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takataka
6 minut temu, Gość Gość napisał:

Ale głupoty wypisujesz, aż przykro to czytać.Albo masz coś z główką albo to prowokacja

Ty masz coś z głową 

teraz same święte ale przypomnijcie sobie co szkolne gwiazdy robiły z tymi memłolami? serio dla was chór to nie jest siara? matko kto tu siedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
17 minut temu, Gość takataka napisał:

hahaha chór i teatrzyk wielka mi misja bo pojadą do wojewódzkiego miasta na konkursik i dyplom dostaną. Już wolę żeby moje dzieci siedziały w domu z tabletem niż narazały się na pośmiewisko. Wiesz co robiliśmy w szkole z naszą paczką z tymi od chórków i innymi artystami? wyśmiewalismy ich i gnębiliśmy!! Gdyby moje dziecko chciało być w szkolnym chórze to chyba załamałabym się jako matka że nie poradziłam sobie z wychowaniem, byłabym zażenowana skłonnościami mojego dziecka na szczęście dobrze się sprawiłam. Szkoła to ma być szkoła a nie jakieś kółka zainteresowań dla ofiar losu. 

Provo trolla. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2 minuty temu, Gość takataka napisał:

Ty masz coś z głową 

teraz same święte ale przypomnijcie sobie co szkolne gwiazdy robiły z tymi memłolami? serio dla was chór to nie jest siara? matko kto tu siedzi.

Śpiewała w szkolnym chórze  i miałam duże powodzenie u chłopaków.  Super czasy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
32 minuty temu, Gość gość napisał:

Mnie  dziwi jedno ..niby nauczyciele uwazaja  sie za inteligencje (hehe ) a jak stado baranów poszli za gościem (Broniarz ) który zrobił z  nich osłów . 

Przecież to jest wszystko ustawione politycznie  a wy robicie z siebie pośmiewisko .

Niektórzy nawet w WC widzą....politykę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
4 minuty temu, Gość Gosc napisał:

Niektórzy nawet w WC widzą....politykę. 

Akurat porównanie wcale nie jest niefortunne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
35 minut temu, Gość Gość napisał:

Myślę, że ta część, która na strajk się zdecydowała o tym wie, ale tu górę wzięła jeszcze inna niechlubna cecha - pazerność...nadzieja, że przy okazji politycznej kopaniny, uda im się coś ugrać dla siebie. Nie odzyskają już szacunku.

A to wredne, pazerne świnie - zarabiają 2 tyś na rękę po dwóch kierunkach studiów!

Taki szmal!!!

No kto to widział zarabiać więcej!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
32 minuty temu, Gość Gość napisał:

Myślę, że ta część, która na strajk się zdecydowała o tym wie, ale tu górę wzięła jeszcze inna niechlubna cecha - pazerność...nadzieja, że przy okazji politycznej kopaniny, uda im się coś ugrać dla siebie. Nie odzyskają już szacunku.

Tak element pazerki jest duży. Strajkujący nauczyciele zażądali w swoich postulatach 40% (!) dodatku stażowego do pensji. Od wysługi 5 lat zaczyna się dla nich dodatek stażowy 5%, i tak co rok procent więcej. Jak na razie mają maksymalnie 20%. To są dodatki z czasów prl-u, które mają tylko nauczyciele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
8 minut temu, Gość Gość napisał:

A to wredne, pazerne świnie

Aż tak bym się o nich nie wyraziła, ale skoro masz takie zdanie... 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
7 minut temu, Gość Gość napisał:

Tak element pazerki jest duży. Strajkujący nauczyciele zażądali w swoich postulatach 40% (!) dodatku stażowego do pensji. Od wysługi 5 lat zaczyna się dla nich dodatek stażowy 5%, i tak co rok procent więcej. Jak na razie mają maksymalnie 20%. To są dodatki z czasów prl-u, które mają tylko nauczyciele.

To są w ogóle nieprawdopodobności XXIw., żeby o wynagrodzeniu decydował staż pracy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
14 minut temu, Gość Gość napisał:

A to wredne, pazerne świnie - zarabiają 2 tyś na rękę po dwóch kierunkach studiów!

Taki szmal!!!

No kto to widział zarabiać więcej!!!

Nic nowego, w komunie najwięcej mieli zarabiać ci bez studiów i rządzić na dodatek 😞

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
27 minut temu, Gość Gość napisał:

A to wredne, pazerne świnie - zarabiają 2 tyś na rękę po dwóch kierunkach studiów!

Taki szmal!!!

No kto to widział zarabiać więcej!!!

Skoro tak siebie określasz..Zyczę ci większych zarobków, ale nie za cenę rozwalenia budżetu panstwa. Ja też jestem z budżetówki, i zarabiam skromnie. I tak, czekam, aż wreszcie Polska będzie bogata, bo przez ostatnie 30 lat tylko nas okradano, jako obywateli i jako panstwo. Polska przez lata była źródłem taniej siły roboczej, po co było dobrze kształcic przyszłych pracowników fizycznych? System szkolnictwa był tak ukierunkowany, za wiedzą i zgodą nauczycieli. Chciałabym lepszego szkolnictwa w Polsce,  kreatywnego, zwracajacego uwagę na indywidualne talenty i predyspozycje uczniów. Właśnie nauczyciele powinni kibicować temu rządowi, który  daje. Mniej lub więcej ale daje. Za 8 letnich rządów PO nie było podwyżek. Czemu nauczyciele nie strajkowali? Bo wiedzieli, że dostaną przysłowiową figę. Ten rząd taki podły, taki wredny...ale daje, ale podwyższa zarobki, ale podwyzsza minimalne pensje, stawki godzinowe. Może nie tyle, może nie od razu, lecz sukcesywnie. I nie zamierzam nikogo namawiać do popierania swojej opinii- nieprzekonanego nic nie przekona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
11 minut temu, Gość Gość napisał:

nieprzekonanego

W tym przypadku raczej bardziej pasuje "nieprzejednanego".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Wy serio nie widzie ze to wszystko jest juz polityczne ? nauczyciele  zrobili z siebie głupków i taka jest prawda. Siedzą za darmo w  domu a inni ciągna z tego strajku kase . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
26 minut temu, Gość gość napisał:

Wy serio nie widzie ze to wszystko jest juz polityczne ? nauczyciele  zrobili z siebie głupków i taka jest prawda. Siedzą za darmo w  domu a inni ciągna z tego strajku kase . 

Serio? Nie interesuje się polityką, ale mam wrażenie, że ciągle wmawia mi się, że wszystko jest polityczne, strach się bać, już wszyscy jesteśmy głupkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iła
Dnia 14.04.2019 o 20:58, Gość gosc napisał:

Za kazdy kolejny tydzien strajku powinno sie im obnizac wynagrodzenia o 5 %. Do tego zlikwidowac 13  pensje i wprowadzic zakaz zatrudniania własnej rodziny w szkole przez dyrektora. Co wy na to??

Co? Zakaz? Chcesz żeby cały personel zwolnili?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Takdlastrajku

Rozbraja mnie wasze podejście. 

Nauczyciel matematyki, chemii, fizyki etc. jest słabo inteligentny? 

Wam się nauczyciel kojarzy z ludziami po studiach licencjackich na pedagogice ogólnej? 

Wezcie koło walnijcie se w czolo

Nauczcie w domu swoje dzieci wszystkiego skoro tam sami ...e siedzą a Wy znacie się na wszystkim. 

Nie ma przymusu korzystania ze żłobków (gdzie tez siedzą z mgr przed nazwiskiem) ani z przedszkoli/ dlaczego zostawiacie swoje dzieci z nierobami głupimi? Siedzieć ze swoimi kaszojadami. Wasze dzieci wasz problem. Jak zamknęli przedszkola to trwoga nagle. A takie bezwartościowe osoby tam siedzą. 

Wy często gęsto siedzicie na ciąży i w domu z drugim dzieckiem a starsze wypychacie do placówki bo nawet kreatywności wam brak żeby temu dziecku zorganizować czas. 

Was te dzieci nie obchodzą a maja obchodzić obce osoby???? Bez jaj 😂 

Elektrownia nie chce zapłaty powołaniem a w sklepie nie kupi się produktów za misje i zaangażowanie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Takdlastrajku
Przed chwilą, Gość Takdlastrajku napisał:

Rozbraja mnie wasze podejście. 

Nauczyciel matematyki, chemii, fizyki etc. jest słabo inteligentny? 

Wam się nauczyciel kojarzy z ludziami po studiach licencjackich na pedagogice ogólnej? 

Wezcie koło walnijcie se w czolo

Nauczcie w domu swoje dzieci wszystkiego skoro tam sami ...e siedzą a Wy znacie się na wszystkim. 

Nie ma przymusu korzystania ze żłobków (gdzie tez siedzą z mgr przed nazwiskiem) ani z przedszkoli/ dlaczego zostawiacie swoje dzieci z nierobami głupimi? Siedzieć ze swoimi kaszojadami. Wasze dzieci wasz problem. Jak zamknęli przedszkola to trwoga nagle. A takie bezwartościowe osoby tam siedzą. 

Wy często gęsto siedzicie na ciąży i w domu z drugim dzieckiem a starsze wypychacie do placówki bo nawet kreatywności wam brak żeby temu dziecku zorganizować czas. 

Was te dzieci nie obchodzą a maja obchodzić obce osoby???? Bez jaj 😂 

Elektrownia nie chce zapłaty powołaniem a w sklepie nie kupi się produktów za misje i zaangażowanie. 

Rozbraja mnie wasze podejście. 

Nauczyciel matematyki, chemii, fizyki etc. jest słabo inteligentny? 

Wam się nauczyciel kojarzy z ludźmi*** po studiach licencjackich na pedagogice ogólnej? 

Wezcie koło walnijcie se w czolo

Nauczcie w domu swoje dzieci wszystkiego skoro tam sami ...e siedzą a Wy znacie się na wszystkim. 

Nie ma przymusu korzystania ze żłobków (gdzie tez siedzą z mgr przed nazwiskiem) ani z przedszkoli/ dlaczego zostawiacie swoje dzieci z nierobami głupimi? Siedzieć ze swoimi kaszojadami. Wasze dzieci wasz problem. Jak zamknęli przedszkola to trwoga nagle. A takie bezwartościowe osoby tam siedzą. 

Wy często gęsto siedzicie na ciąży i w domu z drugim dzieckiem a starsze wypychacie do placówki bo nawet kreatywności wam brak żeby temu dziecku zorganizować czas. 

Was te dzieci nie obchodzą a maja obchodzić obce osoby???? Bez jaj 😂 

Elektrownia nie chce zapłaty powołaniem a w sklepie nie kupi się produktów za misje i zaangażowanie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×