Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Monikaaa

Tak wyleczylismy dziecko z AZS

Polecane posty

Gość Monikaaa

Witajcie mamy, jesli wasze dzieci - niewaznwe, polroczne czy 10 letnie - maja problem z atopowym zapaleniem skory, przeczytajcie, mzoe I wam to pomoze. (nie bede tu nic reklamowac)

Moja corka miala problem z AZS jako maluszek, tak od 4 miesiaca do roczku. kremy, masci od lekarza pomagaly - powiedzmy. wtedy miala azs glownie na ramionach I udach.

Potem wszystko bylo OK ... teraz ma 8 lat. I od listopada byl nagly okropny nawrot.  lekarz od razu dawal silne masci sterydowe I kremy z pochodnymi ropy, a ja juz teraz na szczescie mam wiedze jakiej wtedy nie mialam. owszem na zainfekowane czesci skoy smarowalsimy corke mascia, ale poza tym  duzo sie naszukalam dodatkowych informacji I tez wypytywlam znajomych ktorzy maja dzieci z podobnymi probmelami, niewazne czy mieszkaja w Polsce czy nie. ja mieskzam w POlsce, mojej odbrej kolezanki z czasow LO dziecko mialo ogromne problem z AZS rok temu, oni sa w Holandii.

No I tak, zarowno jej dziecku jak I mojemu, bardzo duzo daja kapiel w owsiance. gotuje taka raczej rzadka owisanke kilka minut I wlewam z platkami do wanny. corka sie w tym moczy BEZ MYDLA ZADNEGO 15 minut. potem myje sie tym, oplukujemy ja I wychodzi I od razu krem. kremu reklamowac nie chce, ale jest to polski krem I bardzo ma naturalny sklad. nie jest tani ale super drogi takze nie. Poza tym corka myje sie  ... zelem do higieny intymnej, a nie zadnym zelem pod prysznic itd.  raz na jakis czas moczy sie tez w kapieli z mocnym naparem z nagietka.  dziekcu kolezanki pomagalo smarowanie skory odrobina dobrej jakoci miodu, mojej to nie pomoglo. ale mzoe komus pomoze...?

 obserwacja jej diety takze wskazuje na alergie na jajka , neistety- zamierzam ja przebadac. jajaka weliminowane,  jest roznica.

nie trzeba sterydow itd, natura moze pomoc.

pozdrawiam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monikaaa

* corka myje sie zelem w te dni gdy nie myje sie owsianka. owsianke ma w wannie 2-3 razy w tygodniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Weź zamiast owsianki krochmal. Wydaje mi się, że skrobia ziemniaczana jest lepsza. I odtruj córkę z metali ciężkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monikaaa
35 minut temu, Gość gość napisał:

Weź zamiast owsianki krochmal. Wydaje mi się, że skrobia ziemniaczana jest lepsza. I odtruj córkę z metali ciężkich.

czesc, dizeki zap orade, ale co do krochmalu - to kolega meza jest lekarzem dermatologiem i on nam wlasnie podczas prywatnej niezawodowej pogawedki, byl u nas na kolacji kiedys po prostu, polecil owsianke a odradzil krochmal. bo krochmal kmoze podraznic wyjatkowo delikatna skore. a corke  lekko szczypalo w paru miejscach po maczce ziemniaczanej, a po owsiance nigdy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ToJaMamaMa

Możesz podać nazwę tego kremu? I jak robiłaś owsiankę?

Moja 6-mc córeczka też ma AZS i nic się nie poprawia mimo zmiany mojej diety (karmię piersią), zmian proszków, rezygnacji z kołdry z pierzem itp itd. Kąpiemy ją w otrębach (zalewam pół szklanki otrębów wrzątkiem i parzę przez 15 minut), ale niewiele to pomaga, no może tyle, że nie ma strasznie suchej skóry. Ale zmiany są :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

A ja jestem dorosła i miałam jako dziecko AZS. Co jakiś czas miałam nawroty na dłoniach i stopach, czasami na twarzy. Od roku nie mogę wygoic dłoni, a przestałam się dotykać jakiejkolwiek chemii w domu, ręce myje bardzo delikatnym mydłem tylko kiedy wracam do domu. Od tygodnia na nogach mam tak chropowata skórę, sucha, swedzaca, z ranami, że szału dostaje. Jak ktoś ma jeszcze problem z egzema to polecam olejek migdałowy! Odkrylam to przypadkiem, przy smarowaniu główki z ciemieniucha dziecka nagle opuszki palców mi się wygoily. Niestety przestało na mnie działać :( wypróbuje kąpiel w owsiance!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Miałam na myśli olej ze słodkich migdałów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Abc.

Napiszcie prosze jak wyglada azs na dloniach. Moja 4 letnia corka od 2 tygodni ma luszczaca skore na dloniach i stopach. O ile na stopach to niewielkie zmiany za to dlonie, zwlaszcza opuszki palcow az popękane. Dodam ,ze wczesniej nie zauwazylam nic co mogloby wskazywac na azs. Ktos wyzej napisal o jajkach w diecie, faktycznie ostatnio jadla sporo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
6 godzin temu, Gość gość napisał:

Weź zamiast owsianki krochmal. Wydaje mi się, że skrobia ziemniaczana jest lepsza. I odtruj córkę z metali ciężkich.

Takich rzeczy nie podpowiadaj. Krochmal ma właściwości ściągające. Przy AZS płacze się z bólu po takiej kuracji!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×