Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Dumnamama

Miesiączka po odstawieniu dziecka od piersi

Polecane posty

Gość Dumnamama

Cześć dziewczyny. Mam do was takie pytanie :classic_smile: kiedy dostałyście pierwszą @ po odstawieniu malucha od piersi ? Ja karmiłam tylko 6 tyg ze względu na słaby pokarm i maluch wcale się nie najadał :classic_unsure: dzisiaj mijają równe 2 tyg od odstawienia szkraba od piersi i nie wiem kiedy powinnam spodziewać się @ :classic_huh: jak to u was wyglądało ? 😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Ja karmiłam 7 miesięcy a okres miałam 2 msc później ( bardzo krótki i lekki) a następny  już normalnie miesiąc później 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dee

Po miesiącu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

półtora miesiąca później ale raczej większe plamienie, następny opóźniony kilka dni (nie pamiętam ile, z 5 chyba), i potem już normalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja karmilam prawie 2 lata a okres zaczal się w miesiącu następnym po zakończeniu połogu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kola

Karmiłaś 6 tygodni bo podjęła decyzję o przerwaniu karmienia, ale to dlaczego to zrobiłaś to twoja brocha. Po co się głupio tlumaczysz? Ja po 6 tygodniach też mialam mało pokarmu i maly się nie najadal, więc karmiłam co 1-1,5 h, w nocy co 1,5 - 2 h. Dzieci karmione piersią przestają się najadac w czasie kryzysów laktacyjnych, które są naturalne, częste, trudne, uciążliwe ale mijają. Jeden z tych kryzysów przypada właśnie na 6 tydz, kiedy to dziecko programuje swoim ciągłym głodem piersi na większą produkcję. Natomiast zakończenie karmienia dziecka piersią jest tylko i wyłącznie decyzją, twoją decyzja (rzadko dziecka, gdy samo się odstawia). Przy kolejnym dziecku weź pod uwagę karmienie mieszane jeśli nie chce ci się walczyć o wyłączne KP (włącz mm, ale karm piersią nadal do oporu), a nie się głupio tlumaczysz. Moje KP stabilizowalo się PO 1,5 mca w obu przypadkach, a potem regularnie kryzysy laktacyjne i powtórka z przeplakanych i wyjetych z życia dni. Córkę odstawilam w 8 mcu (bo tak), a syna planuje w maju, w 10 mcu życia (bo tak). Przy córce okres wrócił po 2 mcach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kola

A i pamiętaj, że najpierw wraca owulacja, a dopiero potem okres (a czasem nie wraca :D) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dumnamama

"Przy córce okres wrócił po 2 mcach." I o taką odpowiedź mi chodziło a nie o Twoje głupie wywody 🙂 ale skoro Ci lepiej to okej 🙂 a to że owulacja wraca najpierw to wiem  .. ale ja pytałam o powrót okresu a nie owulacji 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goscmm
22 godziny temu, Gość Dumnamama napisał:

Cześć dziewczyny. Mam do was takie pytanie :classic_smile: kiedy dostałyście pierwszą @ po odstawieniu malucha od piersi ? Ja karmiłam tylko 6 tyg ze względu na słaby pokarm i maluch wcale się nie najadał :classic_unsure: dzisiaj mijają równe 2 tyg od odstawienia szkraba od piersi i nie wiem kiedy powinnam spodziewać się @ :classic_huh: jak to u was wyglądało ? 😊

Leniwa jestes i tyle. Nie ma czegos takiego jak słaby  pokarm. Dobrze Ci napisala pani powyzej, ze sie glupio tlumaczysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goosc

Ja zrezygnowałam tylko z jednego karmienia - przed snem i okres od razu dostałam 😕

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×