Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość oszczedna

Ile powinien dać chrzestny na komunię

Polecane posty

Gość oszczedna

Mój mąż chce dać chrześniakowi na komunię 2 tys. To mało czy dużo, czy normalnie? Ile wy dajecie/dawaliście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ludzie dają tyle na ile ich stać. Ciebie  nie stać. Już wymyśliłaś jak dorobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kika

wiecie co, wydaje mi się że ludzie to już całkiem oszaleli, 2 tysi na komunię, a mówią że w Polsce jest bieda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Chce dać - jak może planować dawanie kasy której nie ma? Dajesz tyle ile masz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja jako chrzestna dała 800 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gfng

Chrzestny dal mojej corce 300 zl. Chrzestna kupila rolki i dala do tego 150 zl. Moi rodzice dali 100, moj brat tez 100.  Szwagierka kupila bransoletke z Apart i do tego 100 zl dala, tesciowie dali 700 zl i babcia meza 100 zl. My rodzice kupilismy jej rower w prezencie za 1000 zl. Wychodzimy z zalozenia, ze od drozszych podarkow jestesmy my.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

ja rok temu dalam 500 zł 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Na komunię daje się laptop, quada i 5tyś w kopercie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ykhymmmm

A na 18 tke to chyba auto kupicie skoro na komunie 2 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Ja daję chrześniakowi złoty łańcuszek z medalikiem + 500 zł w kopercie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alka

Wytłumaczcie mi proszę jaka jest różnica między zwykłym gościem, a chrzestnym jeżeli chodzi o wartości prezentów? Jak chrzestny to obowiązuje inna taryfa? Nie rozumiem.... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chrzestna

Ogólnie podobno dać mniej niż 1500 to wstyd na komunię jako chrzestny

Rodzina też inaczej patrzy jako "ma kasę" a nie "dziad"

Albo "o dali 500 pewnie jedzą chleb z barszczem taka bida u nich"

I tak jest i w mojej rodzinie i w mojego męża i moich koleżanek i znajomych, że jest taka mentalność że jak ktoś daje poniżej 1000 zł to biedny jest i wyśmiewany po cichu ( jako chrzestny) dziecku też się mówi " no, od tego chrzestnego nie dostałeś za dużo 1000 zł a od chrzestnej 2 tys"

Później też rodzice inaczej podchodzą do chrzestnego dzwoni się w urodziny kiedy chrzestny ma, przyjeżdża się na imprezy i od dziecka wymaga się szacunku " przywitaj się to Twój chrzestny" itp

Niejako oczekuje się że chrzestny będzie kochał to dziecko jak swoje własne - podświadomie, że mu pomoże w życiu.

Wiekszość chrzestnych nie ma kontaktu z dziećmi, nie przyjeżdżaja na urodziny, a gdy jest jakaś okazja poboczna np inna komunia to żal im wydać 30 zł na byle zabawkę, albo nawet tą czekoladę, i przychodzi taka komunia chrześniaka a chrzestny daje 500 zł ... a chrzestna ( np siostra matki) stoi obok i wręcza kopertę i mówi"piękne przyjęcie, Marysiu to dla Ciebie niech Ci rodzice kupią coś fajnego i daje 1500 zł" no to kto w oczach calej rodziny jest tym lepszym a kto "dziaduje"

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
18 godzin temu, Gość alka napisał:

Wytłumaczcie mi proszę jaka jest różnica między zwykłym gościem, a chrzestnym jeżeli chodzi o wartości prezentów? Jak chrzestny to obowiązuje inna taryfa? Nie rozumiem.... 

Na tzw. prowincji to standard.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
5 godzin temu, Gość chrzestna napisał:

Ogólnie podobno dać mniej niż 1500 to wstyd na komunię jako chrzestny

Rodzina też inaczej patrzy jako "ma kasę" a nie "dziad"

Albo "o dali 500 pewnie jedzą chleb z barszczem taka bida u nich"

I tak jest i w mojej rodzinie i w mojego męża i moich koleżanek i znajomych, że jest taka mentalność że jak ktoś daje poniżej 1000 zł to biedny jest i wyśmiewany po cichu ( jako chrzestny) dziecku też się mówi " no, od tego chrzestnego nie dostałeś za dużo 1000 zł a od chrzestnej 2 tys"

Później też rodzice inaczej podchodzą do chrzestnego dzwoni się w urodziny kiedy chrzestny ma, przyjeżdża się na imprezy i od dziecka wymaga się szacunku " przywitaj się to Twój chrzestny" itp

Niejako oczekuje się że chrzestny będzie kochał to dziecko jak swoje własne - podświadomie, że mu pomoże w życiu.

Wiekszość chrzestnych nie ma kontaktu z dziećmi, nie przyjeżdżaja na urodziny, a gdy jest jakaś okazja poboczna np inna komunia to żal im wydać 30 zł na byle zabawkę, albo nawet tą czekoladę, i przychodzi taka komunia chrześniaka a chrzestny daje 500 zł ... a chrzestna ( np siostra matki) stoi obok i wręcza kopertę i mówi"piękne przyjęcie, Marysiu to dla Ciebie niech Ci rodzice kupią coś fajnego i daje 1500 zł" no to kto w oczach calej rodziny jest tym lepszym a kto "dziaduje"

 

Wieś polska tańczy i śpiewa. Cepelia w tandetnym wydaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
5 godzin temu, Gość chrzestna napisał:

Wiekszość chrzestnych nie ma kontaktu z dziećmi, nie przyjeżdżaja na urodziny,

Gdzie tak jest? W Polsce D czy E? Jakieś wsie popegeerowskie na Podlasiu? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
4 minuty temu, Gość gość napisał:

przychodzi taka komunia chrześniaka a chrzestny daje 500 zł ... a chrzestna ( np siostra matki) stoi obok i wręcza kopertę i mówi"piękne przyjęcie, Marysiu to dla Ciebie niech Ci rodzice kupią coś fajnego i daje 1500 zł" no to kto w oczach calej rodziny jest tym lepszym a kto "dziaduje"

Burak wygłaszający takie komentarze, nawet na przaśnej kafe dla kucharek. Gwoli ścisłości: dziaduje umysłowo, ciasnota poglądów aż bije po oczach. Powinni takich wykluczać z kk, bo dla nich komunia dziecka to okazja do obgadania darczyńców, nie uroczystość sakramentalna. Słoma z butów i nawozem czuć na kilometr, dezodorant i "perfum", 'którym' się zleją na okolicznost' nie pomoże. 

Cham ze wsi owszem, wyjdzie, a wieś z chama nigdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

"Nie daj Boh z Iwana pana" 😛 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Złoty medalik w typie celebrytki, ozdobne Pismo Święte zamawiane ze specjalną dedykacją, 500 zł w kopercie, okolicznościową wiązankę kwiatów, okolicznościowe personalizowane słodycze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Pozłacaną ikonę Matki Boskiej z dedykacją. Jako chrzestny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chrzestna

Nerkę i litr krwi 0 rh- 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Babka się zapytała ile kto daje. Otrzymała odpowiedzi. Wiec, napiszcie jaki jest u was zwyczaj, a nie komentujcie ze ktoś daje 2 tysiące, i ze przesada. Skoro tyle daje- to na tyle mnie stać i nie uważam, ze to za wysoka kwota w dzisiejszych czasach. Dobrze zarabiam, wiec nie uderzy mnie to po kieszeni. Tym bardziej jeżeli chrześnica czy chrześniak to dziecko siostry / brata. I tak dla niektórych to śmiesznie niska kwota. Co z wami? Czy tu ktoś komentuje, ze 500 zł na komunie to żałośnie mało? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×