Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość GOŚĆ

JAK WEJŚĆ NA RYNEK PRACY W WIEKU 35 LAT?

Polecane posty

Gość GOŚĆ

Mam 35 lat, jestem z  wykształcenia i pasji historykiem po studiach magisterskich. Odkąd ukończyłam 18 lat pracowałam w rodzinnym biznesie- czyli sprzedawałam w sklepie, którego właścicielami byli moi rodzice. Niestety, trzeba było sklepik zlikwidować, ponieważ po sąsiedzku powstał hipermarket i po prostu traciliśmy na tym. Od 2 miesięcy jestem więc bez pracy i jest to dla mnie nie lada zmartwienie, bo  zastanawiam się, jak w tym wieku wejść na rynek pracy mając doświadczenie jedynie w tym rodzinnym biznesie przy sprzedaży. Sama nie wiem, czego się spodziewać? Czy w tym wieku bez doświadczenia zawodowego mam jakiekolwiek szanse na zatrudnienie się i zdobywanie nowych kompetencji w pracy? Wiem, że w byle markecie kazdy by mnie przyjął, ale to, ze pracowałam w sklepie związane było jedynie z decyzją, że miałam ten sklep dosłownie dwa kroki od domu oraz, że było to miejsce pracy rodzinne, przyjazne i nie musiałam się niczego obawiać- bo zatrudniali mnie rodzice.  Historykiem jestem z zamiłowania i pasji, wątpię, czy znalazłabym w tym zawodzie pracę mimo, zę masz studia wyższe w tym kierunku.  Nie wiem, czego się spodziewać na rynku pracy... Wysłałam już kilkanaście CV do różnych firm i korporacji, ale póki co cisza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

popracuj jako prostytutka kochanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Shadow

Nie masz szans na prace w zawodzie, chyba, ze znajdziesz sobie jakas nisze. Nie mam pomyslu jaka. Masz duze szanse na prace w handlu. Oraz w innych zawodach, po poswieceniu kilku miesiecy lub lat na zdobycie kompetencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Shadow

Co do CV, powinnas wysylac albo oferty nie do odrzucenia do nie szukajacych pracodawcow, albo wysylac co najmniej kilkanascie CV DZIENNIE. Przy czym Twoje CV musi byc odpowiednio napisane. Przykladowo, na jakie oferty odpowiadasz i jak sugerujesz rekruterowi, ze Twoja kandydatura jest najlepsza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

A co jest złego w pracy w markecie? Masz już doświadczenie i tego się właśnie trzymaj! Co druga kasjerka jest w markecie po studiach i to nie ma znaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Magister z historii to teraz nic- kazdy moze zrobić taki dyplom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
1 godzinę temu, Gość Shadow napisał:

Co do CV, powinnas wysylac albo oferty nie do odrzucenia do nie szukajacych pracodawcow, albo wysylac co najmniej kilkanascie CV DZIENNIE. Przy czym Twoje CV musi byc odpowiednio napisane. Przykladowo, na jakie oferty odpowiadasz i jak sugerujesz rekruterowi, ze Twoja kandydatura jest najlepsza?

W pracy fizycznej czy jakiś kasjer przyjmują jak leci nie musi byc jakiegoś super xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

A pani nie ma kwalifikacji do lepszej pracy niż fizyczna, bo  tylko w sklepie pracowała, w tym wieku już nikt jej nie zatrudni do pracy umysłowej bez kwalifikacji i doświadczenia zawodowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Ja tam mam zawodowe wykształcenie jako cukiernik i wszędzie znajdę pracę no ale ja myslałam nim do szkoły poszłam, by wybrac dobry zawód, a nie stracić kilka lat na studiach i nic z nich nie mieć prócz głupiego papierka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×