Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gosc

Emerytura na starość dla matek wielodzietnych, które nie pracowały zawodowo. Co o tym myślicie

Polecane posty

Gość Gosc

Własnie wchodzi emerytura dla kobiet po 60-tce, które urodziły minimum czwórke dzieci. Czy nie uważacie, że została przegięta pała , że państwo takim kobetom teraz przydziela emeryturę? Dlaczego te kobiety nie pracowały przez większość życia ? Przecież ich dzieci nie były wymagające opieki przez 40 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosciowka2019

Ale wychować dziecko, zająć się nim do 18 rz to już masz ile lat. Ja jestem za, ale wtedy wyrównać trzeba by też matkom które pracowały na pół etatu albo dorywczo. 

Moja teściowa wychowala 4 dzieci i starała się jednak pracować. Emerytura wychodzi jej 600zl. W uważam że jednak więcej się w życiu starała i nalatala niż ta, która tylko w domu z dziećmi była. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gda

to już weszło 2 miesiące temu ,pokazywali w telewizji że zgłosiła się 94 letnia kobieta która przed kamerami płakała że wreszcie doczekała się własnego grosza że nie będzie musiała prosić dzieci o każdą złotówkę.płakalam razem z nią. Poświęciła życie na wychowanie 7 dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta
20 minut temu, Gość Gosc napisał:

Własnie wchodzi emerytura dla kobiet po 60-tce, które urodziły minimum czwórke dzieci. Czy nie uważacie, że została przegięta pała , że państwo takim kobetom teraz przydziela emeryturę? Dlaczego te kobiety nie pracowały przez większość życia ? Przecież ich dzieci nie były wymagające opieki przez 40 lat

chcesz wywołać gównoburzę ?to nie ma znaczenia co ty o tym myślisz, co ja o tym myślę i inni ludzie .to już po prostu weszło w życie i nasze zdania są gowno warte.Nie ma znaczenia co kto o tym myśli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Poświęciła życie na siedzenie na dupie. Nawet jeżeli to przedszkoli nie chodziły te dzieci to do szkoły już tak. Rozumiem, że przeżyła wojnę, komune. Ale czemu jest emerytura dla kobiet, które najzwyczajniej w świecie siedziały w domu, a nie ma zapewnionego 1000 zł emerytury dla osób, które jednak pracowały, ale nie wyszla im taka kwota emerytury? Jeszcze jestem w stanie jakoś zrozumieć kobietę z 7 dzieci (jednak nadal uważam, że czas na pracę miała), ale przy mniejszej ilości dzieci? No błagam, mogły iść do pracy, ale wolały w domu siedzieć!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pola

Ja jestem na nie. Rząd mnie wk... Tym, że rozdaje moje ciężko zarobione pieniądze w PRACY i oddaje innym tylko za to, że się rozmnożyli. Powinno się wspierać młode ambitne osoby które chcą się uczyć, a tymczasem czego uczy rząd? Idź na studia to będziemy mieli cię gdzieś. Zrób sobie 3 dzieci to będziesz dostawać kasę. Żałosne. Ale to jest właśnie większość wyborców w Polsce i rząd się właśnie zorientował, że za kilka stówek można sobie kupić głosy. Kończę studia i uciekam z tego żartu zwanego naszym państwem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaja

Mamy niz demograficzny więc zachęcają do rodzenia dzieci. Fajnie ze będzie dużo młodych wykształconych oosb. Tylko wtedy przyjedzie Mohamad z Fatima narobia 20 dzieci. Zobacz co się dzieje w Europie. Niemcy zaczęli ściągać Turków przez brak ludzi do pracy. W społeczeństwie potrzeba też ludzi wykonujących proste pracę, a nie samych profesorów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dupabiskupa
52 minuty temu, Gość Gda napisał:

to już weszło 2 miesiące temu ,pokazywali w telewizji że zgłosiła się 94 letnia kobieta która przed kamerami płakała że wreszcie doczekała się własnego grosza że nie będzie musiała prosić dzieci o każdą złotówkę.płakalam razem z nią. Poświęciła życie na wychowanie 7 dzieci.

Chyba manopauzę przechodzisz skoro sie tak egzaltujesz byle czym. Więcej tej pisiurskiej propagandy oglądaj, to sie zapłakusiasz na śmierć.

A ta kobieta nie ma emerytury po mężu albo renty rodzinnej ? Niech nie pieprzy, że bez grosza jest, bo w jej wieku przysługuje jej chociażby zasiłek pielęgnacyjny i inne zasiłki socjalne. Może każde z innym chłopem klepała bez ślubu i teraz płacze, bo emrytury nie odziedziczyła. I jak te dzieci wychowała skoro teraz musi je prosić o każdy grosz ? Czemu nie myślała wcześniej jak te dzieci robiła. Jej problem i jej rodziny. Łapy precz od pieniędzy ciężko pracujących ludzi.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
7 minut temu, Gość Kaja napisał:

Mamy niz demograficzny więc zachęcają do rodzenia dzieci. Fajnie ze będzie dużo młodych wykształconych oosb. Tylko wtedy przyjedzie Mohamad z Fatima narobia 20 dzieci. Zobacz co się dzieje w Europie. Niemcy zaczęli ściągać Turków przez brak ludzi do pracy. W społeczeństwie potrzeba też ludzi wykonujących proste pracę, a nie samych profesorów. 

Tylko zauważ, że to nie jest kwestia dzietności, tylko tego, że można dostać tyle samo, albo więcej z zasiłków, co z tych prostych prac, więc ludzie mają pracę w dupie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Skoro tak się poświęciły dla rodziny, to niech teraz im bachory płacą alimenty. Powinno się wspierać bezdzietne, samotne osoby, które pracowały całe życie i nie ma im kto pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nfd
1 godzinę temu, Gość Pola napisał:

Ja jestem na nie. Rząd mnie wk... Tym, że rozdaje moje ciężko zarobione pieniądze w PRACY i oddaje innym tylko za to, że się rozmnożyli. Powinno się wspierać młode ambitne osoby które chcą się uczyć, a tymczasem czego uczy rząd? Idź na studia to będziemy mieli cię gdzieś. Zrób sobie 3 dzieci to będziesz dostawać kasę. Żałosne. Ale to jest właśnie większość wyborców w Polsce i rząd się właśnie zorientował, że za kilka stówek można sobie kupić głosy. Kończę studia i uciekam z tego żartu zwanego naszym państwem. 

przestańcie bzdury gadac że to są wasze ciężko zarobione pieniądze czy byłoby 500 plus czy mama 4 plus to i tak byś  zarabiała tyle samo co teraz zarabiacie, nikt ci nic z pieniędzy nie zabiera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pola
1 minutę temu, Gość Nfd napisał:

przestańcie bzdury gadac że to są wasze ciężko zarobione pieniądze czy byłoby 500 plus czy mama 4 plus to i tak byś  zarabiała tyle samo co teraz zarabiacie, nikt ci nic z pieniędzy nie zabiera.

Chyba jesteś śmieszna albo nie znasz podstaw ekonomii. Oddaję masę kasy w podatkach które muszę płacić jako osoba pracująca. I nie mam kontroli nad tym gdzie idzie kasa którą muszę oddać. Gdyby to ode mnie zależało to wolałabym żeby cała moja kasa szła na ochronę zdrowia i na wspieranie takich organizacji jak szkoły wyższe, szkoły średnie itd a nie na cudze bachory. Robisz sobie dzieciaka to miej świadomość, że masz mieć go za co utrzymać. Od pewnego czasu nieziemsko mnie WKU... to, że jedna z drugim ledwo umie się wysławiać i pisać po polsku z błędami a bierze się za robienie dzieci. Ja się nie zgadzam z tym żeby tak potężne pieniądze szły na cudze dzieci, to nie ja je robiłam i sprowadzalam na ten świat żebym miała na nie łożyć ze swoich podatków. Dochodzi jeszcze kwestia inflacji, co z tego że dostajecie tę kasę jak wszystko drożeje. To wasze 500+ już jest warte 475 zł po 3 latach tego absurdalnego programu. Poczytajcie sobie cokolwiek w przerwie między robieniem kolejnych bombelków. Po skończeniu studiów jadę zagranicę i tyle będziecie widzieć pieniądze wykształconych ludzi, coraz więcej osób tak robi, ciekawe z czego rząd będzie rozdawał jak będzie coraz mniej osób które robią na to rozdawnictwo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Żart
7 minut temu, Gość Nfd napisał:

przestańcie bzdury gadac że to są wasze ciężko zarobione pieniądze czy byłoby 500 plus czy mama 4 plus to i tak byś  zarabiała tyle samo co teraz zarabiacie, nikt ci nic z pieniędzy nie zabiera.

Chyba jesteś śmieszna albo nie znasz podstaw ekonomii. Oddaję masę kasy w podatkach które muszę płacić jako osoba pracująca. I nie mam kontroli nad tym gdzie idzie kasa którą muszę oddać. Gdyby to ode mnie zależało to wolałabym żeby cała moja kasa szła na ochronę zdrowia i na wspieranie takich organizacji jak szkoły wyższe, szkoły średnie itd a nie na cudze bachory. Robisz sobie dzieciaka to miej świadomość, że masz mieć go za co utrzymać. Od pewnego czasu nieziemsko mnie WKU... to, że jedna z drugim ledwo umie się wysławiać i pisać po polsku z błędami a bierze się za robienie dzieci. Ja się nie zgadzam z tym żeby tak potężne pieniądze szły na cudze dzieci, to nie ja je robiłam i sprowadzalam na ten świat żebym miała na nie łożyć ze swoich podatków. Dochodzi jeszcze kwestia inflacji, co z tego że dostajecie tę kasę jak wszystko drożeje. To wasze 500+ już jest warte 475 zł po 3 latach tego absurdalnego programu. Poczytajcie sobie cokolwiek w przerwie między robieniem kolejnych bombelków. Po skończeniu studiów jadę zagranicę i tyle będziecie widzieć pieniądze wykształconych ludzi, coraz więcej osób tak robi, ciekawe z czego rząd będzie rozdawał jak będzie coraz mniej osób które robią na to rozdawnictwo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Żart

Już widzę że cenzura weszła na forum i nie mogę dodać komentarza, TAKI OBRAZ WASZ WŁAŚNIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Żart

Chyba jesteś śmieszna albo nie znasz podstaw ekonomii. Oddaję masę kasy w podatkach które muszę płacić jako osoba pracująca. I nie mam kontroli nad tym gdzie idzie kasa którą muszę oddać. Gdyby to ode mnie zależało to wolałabym żeby cała moja kasa szła na ochronę zdrowia i na wspieranie takich organizacji jak szkoły wyższe, szkoły średnie itd a nie na cudze owoce upojnych nocy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
8 minut temu, Gość Nfd napisał:

przestańcie bzdury gadac że to są wasze ciężko zarobione pieniądze czy byłoby 500 plus czy mama 4 plus to i tak byś  zarabiała tyle samo co teraz zarabiacie, nikt ci nic z pieniędzy nie zabiera.

Zarabiałaby tyle samo, ale ceny byłyby niższe. PiSdzielce dowalają wciąż nowe podatki i producenci prądu, żywności i tym podobnych muszą sobie jakoś to odbić. Dlatego tak, te wszystkie "plusy" zabierają pieniądze każdemu. A najbardziej odczują to ci, którzy nie korzystają z tego lewackiego rozdawnictwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oczywiście
6 minut temu, Iibed napisał:

niech je na starośc utrzymują ci ktorzy im w robieniu tych dzieci pomagali albo same dzieci. jak ktos ma 4 dzieci to chyba nie problem zeby te dzieci zrzucily sie po 2 stowy od leba i juz maja minimalna emeryture.

problem w tym ze te 4 dzieci czesto maja patusy ktore nigdy nigdzie nie pracoway i dzieci kontunuja tradycje dlatego panstwo postanowilo sobie kupic ich glosy bo to tani elektorat i bardzo wiery jak w przypadku innych programow z plusem.

 

Oczywiście że tak będzie. Jeśli ktoś myśli, że te dzieci będą potem pracować, kształcić się itd to jest naprawdę naiwny żeby nie powiedzieć, że głupi. Jak dziecko które widzi jak całe życie rodzice żyją na koszt państwa potem będzie miało iść do pracy, kończyć studia itd? Zobaczycie wspomnicie moje słowa, już coraz więcej ludzi pracujących ucieka znowu zagranicę, ciekawe co zrobicie jak zabraknie ludzi robiących na wasze bombelki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oczywiście
3 minuty temu, Gość gość napisał:

Zarabiałaby tyle samo, ale ceny byłyby niższe. PiSdzielce dowalają wciąż nowe podatki i producenci prądu, żywności i tym podobnych muszą sobie jakoś to odbić. Dlatego tak, te wszystkie "plusy" zabierają pieniądze każdemu. A najbardziej odczują to ci, którzy nie korzystają z tego lewackiego rozdawnictwa.

Dokładnie. Już w 3 lata inflacja zeżarła z tych 500 złotych część i teraz 500 zł jest warte 475 zł przez inflację. Naprawdę nie zdziwię się jak za 50 lat będziemy drugą Wenezuelą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1 minutę temu, Slawek71 napisał:

Jest za emerytura dla matek wielodzietnych które nie pracowały zawodowo,nalezy im się.

Goowno się należy. Po wysłaniu najmłodszego dziecka do szkoły, mogła taka ruszyć doopę do pracy zamiast głupieć w domu przed telewizorem. Znam nauczycielki i pielęgniarki, które miały czworo lub pięcioro dzieci i łączyły pracę zawodową z macierzyństwem. I teraz mają dostawać tyle samo albo niewiele więcej emerytury, niż jakieś leniwce pospolite? Skoro tak się "poświęciły dzieciom" to niech teraz dzieci składają się po parę stówek na mamusię "bohaterkę".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oczywiście
8 minut temu, Slawek71 napisał:

Jest za emerytura dla matek wielodzietnych które nie pracowały zawodowo,nalezy im się.

Wszystkim się wszystko należy, ciekawe kto będzie na to pracował jak więcej ludzi się zorientuje, że nie opłaca się pracować tylko można brać kasę od państwa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oczywiście
2 minuty temu, Gość gość napisał:

Goowno się należy. Po wysłaniu najmłodszego dziecka do szkoły, mogła taka ruszyć doopę do pracy zamiast głupieć w domu przed telewizorem. Znam nauczycielki i pielęgniarki, które miały czworo lub pięcioro dzieci i łączyły pracę zawodową z macierzyństwem. I teraz mają dostawać tyle samo albo niewiele więcej emerytury, niż jakieś leniwce pospolite? Skoro tak się "poświęciły dzieciom" to niech teraz dzieci składają się po parę stówek na mamusię "bohaterkę".

Dokładnie, w punkt. Robi się z robienia sobie dzieci jakieś nie wiadomo jakie osiągnięcie. Szkoda że kiedyś kobiety pracowaly, rodziły dzieci, wszystko ogarniały i teraz mają dostać prawie tyle samo ile leniwe babsztyle siedzące na zadzie w domu. Mam wrażenie, że to są jakieś żarty. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ufufuf

To jest niesprawiedliwe. Znam matki które wychowały 4 i więcej dzieci i pracowały, nie widywały dzieci. Musiały wszystko ogarnąć kosztem zdrowia a teraz te które całe życie siedziały w domu dostaną tyle ile te pierwsze. Na PiS głosują ludzie prości którym się pracować nie chce, chcą żyć na koszt innych. Najgorsze jest to że właśnie oni mają najwięcej dzieci względem wykształconych i zaradnych i kiedyś twoich ludzi będzie większość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Ja lubie PIS i tak będę na nich glosować aleee ten pomysł  osobiście nie podoba mi sie . 

To jest niesprawiedliwe w stosunku do kobiet ktore urodziły 4 dzieci i przepracowały 20-30 lat .. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dupabiskupa
2 godziny temu, Gość Nfd napisał:

przestańcie bzdury gadac że to są wasze ciężko zarobione pieniądze czy byłoby 500 plus czy mama 4 plus to i tak byś  zarabiała tyle samo co teraz zarabiacie, nikt ci nic z pieniędzy nie zabiera.

Zamknij się ...ko patentowana, pelikanie, który łyka każdą psiurską bzdurę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dupabiskupa
1 godzinę temu, Gość gość napisał:

Ja lubie PIS i tak będę na nich glosować aleee ten pomysł  osobiście nie podoba mi sie . 

To jest niesprawiedliwe w stosunku do kobiet ktore urodziły 4 dzieci i przepracowały 20-30 lat .. 

Jak jesteś głupia to głosuj na nich. Ty na stare lata grosza nie zobaczysz, bo leniwe qrwy przeżrą twoją emeryturę. Już ci podpeyrdolili resztę kasy z OFE (poprawili po PO), to popieraj ich dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Wydaje mi się, że te wszystkie pisowskie plusy to nie tylko kupowanie głosów, ale także zatrzymywanie kobiet w domu. Wiele kobiet pracujących za najniższą krajową zrobi sobie jeszcze jedno lub dwoje dzieci i zrezygnuje z pracy, bo finansowo wyjdzie na tym lepiej niż pracując. A na ich miejsce rząd ściągnie Ukrainki. Zresztą już tak się dzieje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dupabiskupa
1 minutę temu, Gość gość napisał:

Wydaje mi się, że te wszystkie pisowskie plusy to nie tylko kupowanie głosów, ale także zatrzymywanie kobiet w domu. Wiele kobiet pracujących za najniższą krajową zrobi sobie jeszcze jedno lub dwoje dzieci i zrezygnuje z pracy, bo finansowo wyjdzie na tym lepiej niż pracując. A na ich miejsce rząd ściągnie Ukrainki. Zresztą już tak się dzieje. 

Dla mnie to niepojęte, że baby tak po prostu pozwalają robić ze swojej doopy sprawę publiczną i dobro narodu. To jest dopiero przedmiotowe traktowanie kobiety. Określanie przez polityków ich przydatności po ilości płodów jakie z trzewii wypchnęły. Jak wypchnęła troje, to kiepska z niej obywatelka, dostanie wielkie gie, ale jak czworo - to już cacy, dobra sunia. A te i d iotki jeszcze zachwycone jak to dobry pan polityk o nie dba. Żałosne.

Trzeba by jeszcze weryfikować na kogo te dzieci wychowały. Bo jak na patolę, kryminalistów, nierobów i mopsiarzy to chyba kiepska robota, nie ? Jakość mojej pracy weryfikuje mój pracodawca, to obywatele powinni mieć prawo oceniać jakość roboty takiej mamuchy zanim jej się kasę wypłaci, nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hds
2 godziny temu, Gość Ufufuf napisał:

To jest niesprawiedliwe. Znam matki które wychowały 4 i więcej dzieci i pracowały, nie widywały dzieci. Musiały wszystko ogarnąć kosztem zdrowia a teraz te które całe życie siedziały w domu dostaną tyle ile te pierwsze. Na PiS głosują ludzie prości którym się pracować nie chce, chcą żyć na koszt innych. Najgorsze jest to że właśnie oni mają najwięcej dzieci względem wykształconych i zaradnych i kiedyś twoich ludzi będzie większość.

A ja uważam że to właśnie jest sprawiedliwe. Dobrze by było żeby matki czwórki i więcej dzieci zwolniły się z pracy i dopilnowały w domu dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Autorko, a wzięłas pod uwagę, że tym matkom często, w większości przypadków brakuje kilku lat albo nawet miesięcy do  wymaganego stażu, by ubiegać się o emeryturę? Dlatego panstwo dopłaca te brakujące składki, by takie kobiety mogły otrzymać emeryturę minimalną. Kogoś tu nieźle ... boli, że 40 tysięcy takich matek dostanie jakis stały grosz. Lepiej było za Platformy, jak nie było na nic dla obywateli? Podwyzek nie było, pracy nie było, umowy śmieciowe, które nie dawały szansy na emeryturę, a na dodatek rząd Tuska ukradł Polakom kasę z OFE, a przyklepał to były prezes Rzepliński. Aa, wtedy było "proobywatelsko":)))) " nowocześnie" i "europejsko":)) Teraz nawet umowa- zlecenie jest ozusowana, każego kapitał emerytalny rośnie, a ci emeryci, rencisci, którzy w ten sposób dorabiają, mogą sobie przeliczyć w ZUSie emeryturę/rentę co 3 miesiące. Zaś co do cen, to przecież mamy prywatne firmy, przedsiębiorstwa, które same ustalają ceny. Nikt tego odgórnie nie ustala. Wiele artykułów zywnościowych staniało, bo ludzie przestali kupować aż tyle. Podaż i popyt. Natomiast wreszcie zaczęto mówić o podwójnych standardach dotyczących jakości wielu artykułów zywnościowych, chemii gospodarczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
3 godziny temu, Gość Nfd napisał:

przestańcie bzdury gadac że to są wasze ciężko zarobione pieniądze czy byłoby 500 plus czy mama 4 plus to i tak byś  zarabiała tyle samo co teraz zarabiacie, nikt ci nic z pieniędzy nie zabiera.

Haha:) Racja. Ale pojazgotać można za darmo, co poniektórzy tutaj ochoczo czynią:) Gównoburza:))A pani Kopacz to już wyjechała do tej Kanady? Bo tak się odgrażała 4 lata temu:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×