Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Iga

Mało liczne klasy

Polecane posty

Gość Iga

Mała wiejska szkoła.

Dzieci w klasach max 9 (Zazwyczaj 5-6-7)

Jakie widzicie pozytywy i negatywy w tej sytuacji? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kokolino

Same pozytywy, nauczyciele mogą się skupić na każdym dziecku, dobrze je poznają, są w stanie spokojnie przerobić program bez wariackiego nadganiania materiału pracami domowymi, minusów według mnie brak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Nie ma minusów. Sama chodziłam do takiej szkoły. Nauczycielka dla każdego z nas miała czas i bardzo dobrze nas znalała. Teraz sama pracuje w szkole i najgorzej mi idzie w klasach po 25 osób. Do 15 osób jest idealnie. Z korzyścią dla wszystkich stron.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

To zalezy. Ja chodzilam do duzej gminnej szkoly. Jak zlikwidowano te szkoly w okolicy, w ktorych bylo właśnie po 6- 10 osob i trafily wlasnie do mojej szkoly to przysięgam ze mieli mega tyly z materialem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Ja bym się bała, że takie klasy za chwilę zamkną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Igan

Jak zamkną to muszą dać miejsca w innej szkole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Właśnie zabieram dzieci z takiej szkoły, same minusy jak dla mnie , dzieci nie poradne , wcale z ta nauka nie jest tak jak na prywatnych korepetycjach , tylko luz dla nauczycielki, zero zajęć dodatkowych rozwijających pasję bo się nie opłaca,  zielona szkoła? Nie bo "nikogo nie stac" i dziecko samo przecież nie pojedzie, sezon chorobowy, nie ma od kogo lekcji odpisać, jak nie ma 2 ,3 osób stoją z materialem bo nie ma większości klasy,  wszystko trzeba sponsorowac, trzeba być w trójce klasowej bo nie ma innego wyjścia,  dziecko jak pokluci się z  kolegą czy koleżanka zostaje sam jak palec bo nie ma innych znajomych, mogę tak wyliczać do jutra , moje dzieci wracają od września do szkoły w miescie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
1 godzinę temu, Gość Gosc napisał:

To zalezy. Ja chodzilam do duzej gminnej szkoly. Jak zlikwidowano te szkoly w okolicy, w ktorych bylo właśnie po 6- 10 osob i trafily wlasnie do mojej szkoly to przysięgam ze mieli mega tyly z materialem. 

Wierzę,  ja też myślę że moje są zacofane w porównaniu z miastem , 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hhde
1 godzinę temu, Gość Gosc napisał:

Właśnie zabieram dzieci z takiej szkoły, same minusy jak dla mnie , dzieci nie poradne , wcale z ta nauka nie jest tak jak na prywatnych korepetycjach , tylko luz dla nauczycielki, zero zajęć dodatkowych rozwijających pasję bo się nie opłaca,  zielona szkoła? Nie bo "nikogo nie stac" i dziecko samo przecież nie pojedzie, sezon chorobowy, nie ma od kogo lekcji odpisać, jak nie ma 2 ,3 osób stoją z materialem bo nie ma większości klasy,  wszystko trzeba sponsorowac, trzeba być w trójce klasowej bo nie ma innego wyjścia,  dziecko jak pokluci się z  kolegą czy koleżanka zostaje sam jak palec bo nie ma innych znajomych, mogę tak wyliczać do jutra , moje dzieci wracają od września do szkoły w miescie

Zgadzam się w 100%!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mela

Dużo zależy od dziecka. Moja córka jest nieśmiała i nie lubi takich tłumów. Dla niej to była masakra jak zadzwonił dzwonek i nagle 200 dzieci wybiegalo na korytarz. Odnalazła się świetnie w takiej małek klasie. Kolezanki tez ma, a wcześniej była sama wsród tłumu dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aaa

Mój syn chodzi do wielkiego molochu i tam nawet nauczyciele nie znają wszystkich uczniów. Jednym słowem porażka i wychowawczo i edukacyjnie.  Córkę zapisałam do małej szkoły i tam nauczyciele mają zupełnie inne podejście. Materiał zrealizowany i przede wszystkim utrwalony. W klasie jest 12 uczniów. Jestem bardzo zadowolona. To był najlepszy wybor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×