Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mlodamama

Nosidlo czy chusta?

Polecane posty

Gość mlodamama

czesc, za 2 tygodnie mam termin porodu i zastanawiam sie czy warto kupowac nosidlo lub chuste? widziałam, ze luna dream ma fajne teraz promocje i ceny nie sa jakies wygorowane. co sadzicie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

nosidło dopiero jak dziecko siedzi, są niby jakieś wkładki dla noworodków, ale tym tylko krzywdę dziecku zrobisz.

jak chcesz od początku nosić to tylko chusta wchodzi w grę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Lepsza chusta - łatwiej w niej ułożyć bezpiecznie dziecko w pozycji, która jest wygodna dla Ciebie i dziecka, dodatkowo taka pozycja "żabki" dobrze wpływa na bioderka. Z nosidłami jest większy problem z jakością i doborem odpowiedniego do wieku.

Takie rzeczy to ponoć lepiej po porodzie kupować jak już, bo nie każde dziecko chce być non stop noszone, a to wyczujesz dopiero jak wrócicie do domu ze szpitala i nauczysz się preferencji dziecka. Niektóre mamy rezygnują z wózków na rzecz chust, ale są też takie dzieci, które wolą wózek od noszenia non stop.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hość

Z mojej obserwacji wynika, że jednak 9 na 10 dzieci chce być  noszona stety niestety; ja od ok 4 miesiąca używałam chusto-nosidła Marsupi - bardzo polecam, mięciutkie nosidlo najbardziej zbliżone do chusty, tylko dziecko już musi trzymać sztywno głowę, terac dziec ma 10 miesięcy i nadal używam nosidła (teraz Manduca, ale nie jest już tak wygodne, tym bardziej że dziec waży 9 kg ;/) Ale musze przyznać, że nie raz nosidełko "uratowało nam  życie", bez niego byłoby ciężko (usypianie, wycieczki w góry, tam gdzie wózkiem nie wjedziesz itp)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nos

Chusta 😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Też radzilabym poczekać.  A może masz możliwość pożyczyć chustę od kogos na kilka dni i zobaczyć,  czy wam się podoba? Moje dzieci mimo wielu prób z chustowaniem i potem z nosidelkiem absolutnie nie byly zadowolone. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaczuszka

My mamy chuste Luna Dream i uważam, że jest dobra. Z tym, że tak jak reszta uważam, że powinnaś poczekać czy dziecko w ogole bedzie chiało być noszone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mila

U nas nosidło sprawdza się zdecydowanie najlepiej, jest wygodne i poręczne, nie trzeba mieć umiejętności aby je założyć i nosze je i ja i mąż - dostaliśmy je w prezencie. Z tego co widziałam to w sklep-tosia.eu jest dostępne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×