Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kargot

Jakie imię dla chlopca?

Polecane posty

Faktem jest, że Adaś, Kuba i Marcel nie należą do najorginalniejszych imion, ale priorytetem dla nas nie jest to żeby było jak najmniej spotykane. Ważne żeby było po prostu ładne, choć to jak wiadomo rzecz gustu. Niemniej dziękuję za nowe inspiracje, kilka wymienionych na pewno weźmiemy pod uwagę 🤗

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
6 godzin temu, Gość Gość napisał:

A za naszych czasow jak było? Byłam w 20 osobowej klasie i miałam 4 Anie, 2 Asie, 2 Kasie, 3 Andrzejow. Poznieh byl szal na Wiktorie, wiekszosc moich znajomych ktora urodzila w tym.okresie dziewczynki nadała im na imię Wiktoria. 

Zgadzam sie.  Ja mialam w klasie 6 Agnieszek i 5 Ani.  Nie oznacza jednak to, ze bylo dobrze.  Niby jestesmy tacy europejscy, z zaczyna i konczy sie to na nadawaniu tych samych imion co na zachodzie w masowych ilosciach.  Tylko, ze za granicami dzieciaki maja przerozne imiona i nie o ile klasa nie jest prawie cala zlozona z muzulmanow i wszyscy chlopcy maja na imie Mohamed to nie znajdziesz 6 powtorek imienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
4 godziny temu, kargot napisał:

Faktem jest, że Adaś, Kuba i Marcel nie należą do najorginalniejszych imion, ale priorytetem dla nas nie jest to żeby było jak najmniej spotykane. Ważne żeby było po prostu ładne, choć to jak wiadomo rzecz gustu.

I prawidłowo, tak trzymać, dobrze, że się nie przejmujesz tym bzdurnym paplaniem o "oryginalności" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
4 godziny temu, kargot napisał:

Faktem jest, że Adaś, Kuba i Marcel nie należą do najorginalniejszych imion, ale priorytetem dla nas nie jest to żeby było jak najmniej spotykane. Ważne żeby było po prostu ładne, choć to jak wiadomo rzecz gustu. Niemniej dziękuję za nowe inspiracje, kilka wymienionych na pewno weźmiemy pod uwagę 🤗

To widac, wszystkie 3 imiona mieszcza sie w pierwszej 12-stce, a 40 % imion pochodzi z pierwszych 11 imion rocznika- jakos tak bylo w artykule o statystykach imion.  Troche sie jednak zapedzilam i zapomnialam ci pogratulowac synka.  Maly braciszek dla Wiktorii.  A jak podoba sie Wiktoria i Zawisza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
2 minuty temu, Gość gość napisał:

I prawidłowo, tak trzymać, dobrze, że się nie przejmujesz tym bzdurnym paplaniem o "oryginalności" 🙂

Zgadzam sie.  Ludzie nazywaja orginalnymi imiona nawet z pierwszej 50-tki.  Najgorzej jak ktos sie wypowiada i nie wie co mowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2 minuty temu, Gość gosc napisał:

Zgadzam sie.  Ludzie nazywaja orginalnymi imiona nawet z pierwszej 50-tki.  Najgorzej jak ktos sie wypowiada i nie wie co mowi.

o, o takim właśnie bzdurnym paplaniu jak ten cytat mowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 minuty temu, Gość gosc napisał:

Zgadzam sie.  Ja mialam w klasie 6 Agnieszek i 5 Ani.  Nie oznacza jednak to, ze bylo dobrze.  Niby jestesmy tacy europejscy, z zaczyna i konczy sie to na nadawaniu tych samych imion co na zachodzie w masowych ilosciach.  Tylko, ze za granicami dzieciaki maja przerozne imiona i nie o ile klasa nie jest prawie cala zlozona z muzulmanow i wszyscy chlopcy maja na imie Mohamed to nie znajdziesz 6 powtorek imienia.

Ale tez sa imiona na topie. My mieszkamy w Szkocji i tutaj króluje teraz Ayla dla dziewczynki.Abby, emmy, Max, Finley. Jest większa różnorodność to fakt. Polacy są europejscy az za bardzo, ale ci co są za granicą. O ile ten hindus trzyma się swoich tradycyjnych imion, to Polacy chcą się wtopic w tło i później spotykam brajana warge czy malckolma Kowalskiego. Jessici z hinduskim nazwiskiem nie spotkałam. W Polsce polacy są bardziej konserwatywni i nadają imiona, które teraz są w modzie w Polsce. Tutaj (w szkocji) tez sa Franki, Hanie, Kuby, moje dzieci tez maja typowe polskie imiona. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
1 minutę temu, Gość Gość napisał:

Ale tez sa imiona na topie. My mieszkamy w Szkocji i tutaj króluje teraz Ayla dla dziewczynki.Abby, emmy, Max, Finley. Jest większa różnorodność to fakt. Polacy są europejscy az za bardzo, ale ci co są za granicą. O ile ten hindus trzyma się swoich tradycyjnych imion, to Polacy chcą się wtopic w tło i później spotykam brajana warge czy malckolma Kowalskiego. Jessici z hinduskim nazwiskiem nie spotkałam. W Polsce polacy są bardziej konserwatywni i nadają imiona, które teraz są w modzie w Polsce. Tutaj (w szkocji) tez sa Franki, Hanie, Kuby, moje dzieci tez maja typowe polskie imiona. 

OCzywsice, ze sa imina na topie.  Nie ma inaczej, ale jest wieksza roznorodnosc.  Najbardziej jednak podoba mi sie brak wysmiewania i akceptacja wyborow innych.  Zgadzam sie odnosnie Polakow rowniez.  Ja nie spotkalam hinduskiej, muzulmanskiej czy w ogole azjatyckiej Jessiki.  Natomiast taki sam trend nadawania imiona masowo zaobserwowalam.  Wsrod znajomych same Nicole (jedna poniewaz tyle ich bylo u znajomych to zmienila na Nicollete), Olivia, Victoria i Jessica byly.  Wsrod chlopcow panowal Brajan, Kevin, Patrick, Dominic i Adrian (w Ameryce polnocnej).  Teraz znowu same Jacobs, Hanna, Maya i Lilli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
4 minuty temu, Gość gosc napisał:

OCzywsice, ze sa imina na topie.  Nie ma inaczej, ale jest wieksza roznorodnosc.  Najbardziej jednak podoba mi sie brak wysmiewania i akceptacja wyborow innych.  Zgadzam sie odnosnie Polakow rowniez.  Ja nie spotkalam hinduskiej, muzulmanskiej czy w ogole azjatyckiej Jessiki.  Natomiast taki sam trend nadawania imiona masowo zaobserwowalam.  Wsrod znajomych same Nicole (jedna poniewaz tyle ich bylo u znajomych to zmienila na Nicollete), Olivia, Victoria i Jessica byly.  Wsrod chlopcow panowal Brajan, Kevin, Patrick, Dominic i Adrian (w Ameryce polnocnej).  Teraz znowu same Jacobs, Hanna, Maya i Lilli.

Tak, ta akceptacja jest fajna i nie widzę sensu by na sile nadawać imiona międzynarodowe, bo innym to lata czy dziecko w przedszkolu to Szymek czy Maxwell. Wg mnie osoby, które na sile staraja sie byc zachodni robia pod górkę rodzinie w Polsce, bo rodzice nazwa syna John, a babcia nie wie czy mówić Dżonu czy Jasiu. Tak, znam 6 letniego Johna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ullaa132

Gniewko, Borys, Bruno, Seweryn, Kajetan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ignacy Julian

Autorko, nie będę Ci polecać imion, które wg mnie są ładne, ładniejsze, mojsze ;) Zaroponowalaś 3 piękne imiona męskie, mój typ, to zdecydowanie Adaś:) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
34 minuty temu, Gość gość napisał:

o, o takim właśnie bzdurnym paplaniu jak ten cytat mowa

Slowa maja znaczenie.  Popularnosc rowniez i jezeli nie potrafisz rozumnie zaaplikowac tego slowa to sama bzdury paplasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
20 minut temu, Gość Gość napisał:

Tak, ta akceptacja jest fajna i nie widzę sensu by na sile nadawać imiona międzynarodowe, bo innym to lata czy dziecko w przedszkolu to Szymek czy Maxwell. Wg mnie osoby, które na sile staraja sie byc zachodni robia pod górkę rodzinie w Polsce, bo rodzice nazwa syna John, a babcia nie wie czy mówić Dżonu czy Jasiu. Tak, znam 6 letniego Johna

Wlasnie, a najciekawsze, ze Polacy uwazaja, ze tylko ich imiona sa trudne do wypowiedzenia.  Biedactwa nie poradza sobie z imieniem Jan...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
4 minuty temu, Gość gosc napisał:

Wlasnie, a najciekawsze, ze Polacy uwazaja, ze tylko ich imiona sa trudne do wypowiedzenia.  Biedactwa nie poradza sobie z imieniem Jan...

Poradzą sobie super. Będzie  Żan, Dżan, Han :D do wyboru do koloru :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
4 minuty temu, Gość gość napisał:

Poradzą sobie super. Będzie  Żan, Dżan, Han 😄 do wyboru do koloru 😄

Zapominasz, ze skandynawowie rowniez maja imie Jan i tak ich nazywaja.  Dodatkowo szczegolnie w Angli jest tyle Polakow, ze w telewizji widze jak aktorzy radza sobie z imionami takimi jak Blazej, a ty twierdzisz, ze to bezmozgowce.  Ciekawe jak tlumaczysz ich osiagniecia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mika

Witaj. Moj synek ma na imie Mikolaj☺️ Z imion wybranych przez Was mysle ze Marcel lub Adas sa super☺️👍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

A na kiedy masz date?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Termin mamy na początek sierpnia. Jeśli chodzi o rankingi to nigdy ich nie śledziliśmy i nie mam pojęcia, w której dziesiątce czy setce są wskazane imiona🙄Kubuś podobał nam się już kilka lat temu, podobnie Marcel, Adaś to 'świeży' pomysł. Z tym, że pierwszy przez ostatnie kilka lat faktycznie nadawany jest często, bo wokoło sporo 'puchatków'. Natomiast dwóch pozostałych osobiście wśród znajomych i rodziny nie spotkałam, więc nie wydają się być aż tak powszechne. Po rozmowie z mężem pojawiły się nam nowe typy - Maksymilian, Oskar i Aleksander ☺️ Dobrze, że mamy jeszcze 3 mies. do namysłu 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hshsjk

A co za problem wpisać w wyszukiwarce najczęściej nadawane imiona w roku 2018.. Tu nie trzeba wysiłku ani latania do USC po oficjalne dane bo wszystko jest w necie. Jakub jest w czołówce już chyba z 15 jak nie 20 lat. W zeszłym roku na miejscu 2 prawie 9000 nadan, Adam miejsce 11 ok 5000 nadan, Marcel miejsce 11 (4660 nadan), Aleksander m. 5, Oskar m. 29, a Maksymilian m. 23.

Mi osobiście najbardziej podoba się Maksymilian 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hshsjk

Marcel miejsce 12 miało być 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

To bardzo fajny okres na urodzenie dzidziusia.  Bedzie juz troszke wiekszy jak przyjdzie zimna pogoda.  Ogolnie to sa roznice regionalne jakkolwiek Puchatkow jest tyle, ze nawet region nie robi tutaj roznicy.  Z tych nowo podanych imiona to Aleksander jest rowniez bardzo popularny.  Imie nie musi byc jakies wymyslne, ale lepiej omijac czolowke i poszukac mniej uzywanych imion.  Podaj z jakiego wojewodzctwa jestescie i tez wrzuce dla informacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

ANTONI - 9329
JAKUB - 8908
JAN - 8457
SZYMON - 8234
ALEKSANDER - 7324
FRANCISZEK - 7094
FILIP - 6407
MIKOŁAJ - 6008
WOJCIECH - 5862
KACPER - 5437
ADAM - 5168
MARCEL - 4661
STANISŁAW - 4649
MICHAŁ - 4586
WIKTOR - 3908
LEON - 3885
PIOTR - 3663
NIKODEM - 3575
IGOR - 3401
IGNACY - 3345
TYMON - 3217
MIŁOSZ - 2931
MAKSYMILIAN - 2877
OLIWIER - 2864
TYMOTEUSZ - 2833
MATEUSZ - 2831
BARTOSZ - 2766
ALAN - 2523
OSKAR - 2514
DAWID - 2181
KRZYSZTOF - 2142
JULIAN - 2099
TOMASZ - 2039
KAROL - 2028
DOMINIK - 2002
MACIEJ - 1889
GABRIEL - 1878
HUBERT - 1700
FABIAN - 1678
NATAN - 1558

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Koli

Adam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Jest tyle pieknych imion, ze znajdzie sie cos dla kazdego przy odrobnie zainteresowania.  Macie jeszcze trzy miesiace wiec mozecie rozwazyc i wyprobowac czyli ponazywac brzuszek tym imieniem. 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Aleksander mi sie podoba, ale nie wiem przez jak dlugo przy rosnacej popularnosci.  Jezeli nie jestescie zainteresowani skrotem Olek to Aleksy jest dobra opcja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola3456

Ja rodzę za tydzień i też mam dylemat. Mąż upiera się przy Wojciechu, mnie podoba się Bartlomiej. Zgodność mamy jedynie przy Kamilu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
45 minut temu, Gość Ola3456 napisał:

Ja rodzę za tydzień i też mam dylemat. Mąż upiera się przy Wojciechu, mnie podoba się Bartlomiej. Zgodność mamy jedynie przy Kamilu.

Wojciech i Kamil również mi się podobają 😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
10 godzin temu, kargot napisał:

Termin mamy na początek sierpnia. Jeśli chodzi o rankingi to nigdy ich nie śledziliśmy i nie mam pojęcia, w której dziesiątce czy setce są wskazane imiona🙄Kubuś podobał nam się już kilka lat temu, podobnie Marcel, Adaś to 'świeży' pomysł. Z tym, że pierwszy przez ostatnie kilka lat faktycznie nadawany jest często, bo wokoło sporo 'puchatków'. Natomiast dwóch pozostałych osobiście wśród znajomych i rodziny nie spotkałam, więc nie wydają się być aż tak powszechne. Po rozmowie z mężem pojawiły się nam nowe typy - Maksymilian, Oskar i Aleksander ☺️ Dobrze, że mamy jeszcze 3 mies. do namysłu 🙂

Wszystkie propozycje są bardzo ładne. Moim zdaniem fajnie brzmią razem

Wiktoria i Marcel

Wiktoria i Oskar

Wiktoria i Aleksander

Macie jeszcze dużo czasu do namysłu 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dww

Artur

Rafal

Fabian

A z podanych przez Ciebie- Adam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
Dnia 9.05.2019 o 13:27, Gość Gość napisał:

Oskar. Miłosz. Borys. Maciej. Paweł. Bartosz. Gabriel. Ryszard. Radosław. Pozatym bardzo spodobał mi się wymieniony tutaj Tobiasz 😊

jak byłam w ciązy z mlodszym to caly czas mowilam,ze bedzie mały Rysiek :D nie wiem czemu,ale pasowało mi to imie.Maz sie nie zgodzil, rodzina w głowe sie popukala i wyszedł Robert. Tez top moich ulubionych,ale Rysiu czasem mu mówie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×