Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gosia

Odwodnienie u dziecka przy biegunce

Polecane posty

Gość Gosia

Drogie Mamy, bardzo proszę o poradę. Wczoraj mój 10 miesięczny syn miał biegunkę spowodowana antybiotykami. Lekarz nie stwierdził odwodnienia pomimo bardzo małej ilości moczu i zalecił podawać Hipp 200 preparat nawadniający. Dzisiaj kupy dwie już normalne. Jednak w południe po naciśnięciu na paznokiec dziecka zauważyłam że krew nie wraca do 2 sekund tylko dłużej. Od razu podałam znowu ten preparat i po godzinie się unormowalo. Dziecku nie lecą łzy, ale oddaje mocz. Martwię się. jakie są inne sposoby by uniknąć odwodnienia bo nie wiem czy ten preparat mogę jeszcze podawać czy to nie za dużo. Dziecko nie chce pić wody, jak wypije 10 ml to już sukces... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Mój syn ma co prawda 4 lata, ale ostatnio złapał taką jelitówkę, że otarliśmy się o szpital, mieliśmy już skierowanie, ale ostatecznie lekarz kazał spróbować jeszcze z Ortalitem. Wyglądało to tak, że co chwilę, 5-10 minut podawałam mu tą wodę strzykawką taką od syropów. Normalnie z kubka pić nie chciał, poza tym po większej ilości od razu wymiotował. Pomogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosć

Skoro nie chce wody, to dawaj mu do picia wodę z sokiem albo coś co lubi. Ważne żeby przyjmował dużo płynów.

Dawna preparatów nawadniających jest przecież opisana w ulotce, dawaj tyle ile wynika z wagi dziecka i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×