Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gość

Pytanie o emeryturę

Polecane posty

Gość Gość

Moje teściowa ma przepracowanych 10 lat i emeryturę dostała, coś koło 800 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
2 godziny temu, Gość Gosc napisał:

Za 10 lat płacenia ZUS, + kilka miesięcy pracy dostaniesz Ca 400-500 zł emerytury niepełnej, więc moim zdaniem nie opłaca się wpłacać dobrowolnie.Lepiej w coś zainwestować. Po ukończeniu 60 lat składasz wniosek o emeryturę, nawet jak dostaniesz 5 zł, to masz status emeryta, jesteś ubezpieczona, masz różne zniżki, więc gromadz dokumenty okresów składkowych i bezskladkowych.

No właśnie kiedyś mi ZUS przysłał pismo, że przy moim stażu pracy prognozują mi coś około 2,80zl. Ale z tym ubezpieczeniem to super, na wszelki wypadek będzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
17 minut temu, Gość Gość napisał:

Studia się wliczają do stażu pracy, ale na wysokość emerytury nie wpływają, bo wtedy nie odprowadza się składek. Kiedyś staż pracy miał znaczenie, powiedzmy po przepracowanych 30 należała się emerytura i nie było ważne, ile ta osoba ma lat. Dziś liczy się przede wszystkim wiek emerytalny.

Co do siedzenia w domu z dzieckiem, no to zależy, czy pozostajesz w stosunku pracy. Wszelkie wychowawcze i macierzyńskie się wliczają.

Studia mają znaczenie do wysokości emerytury jak najbardziej, bo wliczone do stażu wydłużają staż, a kazdy rok pracy dłużej,= wyższe swiadczenie, tak jak wychowawczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×