Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Moze mam szanse

Ktoras z was pracuje jako spec ds rozliczania kadrowo placowego?

Polecane posty

Gość Moze mam szanse

Czesc, znalazlam w moim pup takie ogloszenie (sprzed paru dni), stanowisko jak wyzej. Nie mam takiego doswiadczenia, ale w wymaganiach pracodawca nie okresla, ze to jest wymagane, nie ma specjalnych wytycznych, raczej takie ogolne: wyksztalcenie srednie, znajomosc ms office. Czy excel jest faktycznie taki skomplikowany? Ma to byc praca w programie do rozliczen, ale nie jest wymagana znajomosc; nie jest to chyba baaardzo skomplikowane, pewnie szybko da sie tego nauczyc, ale mozecie sie podzielic swoim zdaniem? Jutro mam wizyte i mysle, czy pytac o to stanowisko, czy lepiej dac sobie spokoj, bo obawiam sie ewentualnej porazki na rozmowie, skoro z excelem mam male doswiadczenie. Prosze o rade co myslicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dąbrowianka

Pracuję na stanowisku kadrowym prawie 2 lata, z elementami płac, tzn. robię kadry i prowadzę ręcznie karty wynagrodzeń na podstawie list płac, które robi płacowa. W dużej firmie, około 160 osób. Jesienią zapisałam się na kurs zawodowy z rozliczania płac. Powiem tak, zależy, co kto lubi. Dostałam propozycję od szefa, aby wejść na płacową, bo ona odchodzi, ale nie odważyłabym się. Tym bardziej bez doświadczenia. Ale to też zależy od wielkości firmy i czy byłby ktoś do pomocy. Czasem główna księgowa zna się też na tym i może podpowiedzieć, albo poprzednia płacowa może cię wdrożyć. Próbować trzeba, ale warto odpowiedzialnie podchodzić do branych na głowę obowiązków. Musisz na pewno znać ustawy i rozporządzenia o prowadzeniu dokumentacji pracowniczej, kodeks pracy, ubezpieczeniach społecznych, ubezpieczeniu zdrowotnym oraz podatkach. Jeśli to podmiot państwowy, to także o pracownikach samorządowych, elementy kodeksu postępowania administracyjnego. Excel jest tu najmniej istotny, bo płace i kadry prowadzi się w programach, np. Progman, Gratyfikant i inne. Excel tylko do pomocy. Tzn. wszystko można robić w Excelu, tylko po co? Poza tym Excela można nauczyć się z YT i od wujka Google.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dąbrowianka

Na rozmowę idź koniecznie, bo to daje doświadczenie. Zawsze możesz się uciec do tekstu, że w związku z brakiem doświadczenia jesteś gotowa na bezpłatny staż, np. na miesiąc. Co się nauczysz, to twoje, mogą ci dać zaświadczenie o stażu. Zawsze to dodatkowy papier. Jeśli chcesz się nauczyć tego zawodu, popytaj w Centrach Kształcenia Ustawicznego, bądź w Technikach - mają bezpłatne kwalifikacyjne kursy zawodowe dla dorosłych, bez egzaminów wstępnych, z praktykami. Można zdobyć nowy zawód za darmo, tylko trzeba znaleźć czas i chęci. To kwalifikacja AU.65 "Rozliczanie wynagrodzeń i danin publicznych" w zawodzie "Technik rachunkowości". Jak masz dwie kwalifikacje w zawodzie, otrzymujesz tytuł technika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onaaaaa33

Zleży w jakiej firmie... jak masz z 200 pracowników i samemu ogarnąć kadry i płace to bez doświadczenia nie dasz rady. I tu miesiąc nie pomoże, z rok przynajmniej musiałabyś pracować jako pomoc płacowej żeby przynajmniej liznąć temat...Ja robię tylko sprawy kadrowe, które są moim zdanie łatwiejsze. W kadrach i płacach musisz znać przepisy i cały czas się dokształcać, bo często się zmieniają. Jak źle policzysz komuś składki itp to będziesz miała przeprawę z Zusem i Inspekcją Pracy, u mnie np. jest odpowiedzialność stanowiskowa i jak źle np. kogoś zatrudnię i PIP nałoży karę na firmę, to będę odpowiadać finansowo. Na szczęście jeszcze mi się nie zdarzyło. Ale bez doświadczenia nawet bym nie próbowała na takie stanowisko. Bez doświadczenia to na jakąś pomoc biurową lub sekretarkę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moze mam szanse

Dziekuje za odpowiedz:-) Nie wiem jaka to firma, bo oferta jest tylko dla zarejestrowanych, wiec dane nie sa jawne. Zapomnialam o znajomosci prawa:) jutro zapytam, byc moze potrzebuja kogos, kto szybko sie nauczy, a niekoniecznie ma doswiadczenie. Szczerze mowiac, to chcialabym dostac prace, gdzie czegos konkretnego sie naucze, bo doswiadczenie zawodowe mam takie "ogolne", a dobrze jest znac sie dobrze na czyms🙂 staruszka jeszcze nie jestem, moze akurat, a jesli nie, to nic. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moze mam szanse

praca biurowa w zakriesie: obsługa komputera i pakietu OFFICE, rozliczanie ewidencji czasu pracy pracowników, sporądzanie dokumentacji kadrowo-płacowej przy wykorzystaniu oprogramowania ENOVA 365, raporotwanie, organizowanie pracy własnej, bezpośrednni kontakt telefoniczny lub mailowy z pracownikami tymczasowymi 

 

To sa obowiazki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Dziewczyno, nie wstydź się zapytać i iść na rozmowę. Nawet jeśli zatrudnia kogoś z doświadczeniem to mogą później szukać pomocy dla takiej osoby i odezwać się do Ciebie. 

Ja byłam na Twoim miejscu dokładnie 5 lat temu, też weszłam z ogólnym doświadczeniem do pracy gdzie niby wymagano konkretnego doświadczenia. I co? I nic. Podlapalam bez problemu nowe umiejętności. Od czegoś trzeba zacząć i nikt nie rodzi się z doświadczeniem zawodowym. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×