Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Linka7

Przepisy

Polecane posty

Chętnie przyjmę Wasze przepisy na obiad na ostro i nie tylko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zrobiłam pyszną i prostą tartę z brokułami i szynką. Moja rodzina bardzo ją lubi, dlatego chętnie ją przygotowuję na obiad. 😋 Polecam, jest pyszna. 

Ciasto: 250 g mąki pszennej, ⅓ łyżeczki Proszku do pieczenia Dr. Oetkera, 130 g masła, 1 łyżka oleju, ½ łyżeczki soli, ¼ szklanki wody, masło do wysmarowania formy

Nadzienie: 400 g brokuł (same różyczki), 250 g pieczarek, 150 g szynki konserwowej, 250 ml śmietany 18%, 2 jajka 
Przyprawy: sól, pieprz, gałka muszkatołowa

1.Mąkę przesiałam razem z proszkiem. Dodałam zimne masło, sól, olej i posiekałam nożem do uzyskania drobnej kruszonki. Dolałam wodę i zagniotłam na gładkie ciasto. Zawinęłam w folię i włożyłam do lodówki na około 30 minut, aby się schłodziło.

2.Brokuły podzieliłam na małe kawałki, wsypałam do miski i zalałam wrzącą wodą. Pieczarki oczyściłam, pokroiłam na plasterki i poddusiłam na oleju, a kiedy sok odparował, wsypałam szynkę i chwilę razem podsmażyłam. Brokuły wylałam na sito do odsączenia.

3.Formę do tarty o średnicy 26 cm wysmarowałam masłem. Rozwałkowałam ciasto i wyłożyłam nim formę, a następnie nakłułam widelcem i przykryłam papierem do pieczenia, na który wysypałam suchą fasolę. Podpiekłam wstępnie 15 minut w temperaturze 200°C. Po tym czasie zdjęłam papier z fasolą i piekłam jeszcze 10 minut. Ciasto wyjęłam z piekarnika.

4.Pieczarki z szynką doprawiłam solą i pieprzem, podobnie jak brokuły. Farsz nałożyłam na ciasto i wyrównałam łyżką. Śmietanę wymieszałam z jajkami, solą, pieprzem, gałką muszkatołową i zalałam farsz. Całość ponownie wstawiłam do pieczenia na 30-35 minut w temperaturze 200°C.
Przepis pochodzi z bloga panitereska.pl


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wołowina z suszonymi pomidorami i pieczarkami to mój hit !!! A ostrość można samemu dobrać. Suszone pomidory cudownie się podpiekają i chrupią. Fajne rzeczy znajduje na Instagramie : @go_gotuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sezon na dynie, a dynia jest super smaczna. Są pyszne zupy kremy z dynią (najlepszy przepis, który znalazłam był z maslem, ziemniakiem i marchewką - super krem), albo sernik dyniowy - cud, miód i orzeszki, do tego możesz zrobić mus malinowy jeśli masz maliny. Dobre są też wszelkiego rodzaje tarty. Jeśli chodzi o drugie danie - prosty i dobry, jak się dobrze zrobi to i efektowny (wizualnie) jest ratatuj (Rozkoszny ma pyszny ratatuj z fetą). Może coś z bakłażanem? O ile znajdziesz go tanio  makarony można zrobić smaczne i efektowne, ale moim zdaniem to trochę przebrzmiałe danie - wolę jak ktoś zrobi jednak coś innego. Z deserów może coś z gruszką? Są na promocji w Lidlu. Może tarta z karmelizowaną gruszką?

https://goral.info.pl/artykul/drob-ekologiczny/1197696

Podpowiem, ze dla zdrowia warto jest kupowac drób ekologiczny 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×