Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Alia

City trzeba koniecznie nosić dziecko na rękach?

Polecane posty

Gość Alia

Niedługo będę mama, mam poważne problemy z kręgosłupem a jeszcze będę miała cc. Widzę bardzo często matki które dźwigają 4-5 letnie dzieci. Przecież to mnóstwo kg. Czy jest jakieś logiczne wytłumaczenie tego czy po prostu dzieci się domagają bo są przyzwyczajone i nauczone??? Czy można przyzwyczaić dzieci żeby ich nie nosić? Oczywiście przytulać Np podczas leżenia lub siedzenia ale nie dźwigać do góry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

9 miesięcy Nosisz dziecko w brzuchu więc ono rodzi się do tego przyzwyczajone. Noworodka, niemowlaka nie da się nie nosić ponieważ ono samo się nie porusza. Dzieci w wieku 4-5 lat nie musisz nosić nikt ci nie każe. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Niemowlaka możesz nie nosić, ale trzeba wtedy zainwestować w kołyske albo bujaczek. Kilkuletnie dziecko już nie ma potrzeby kołysania, więc nie, nie musisz nosić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qwerty

Im mniejsze dziecko tym więcej się z reguły nosi - noworodek potrzebuje bliskości, bujania, a poźniej im dziecko bardziej mobilne tym mniej jest noszenia, na swoim przykładnie napiszę, że córkę nosiłam bardzo często do ok 6-7 miesiąca w nosidle, poźniej zaczęła pełzać i raczkować i już nie domagała się tyle noszenia (czyt. nie darła się jak opętana jak ją odłożyłam ;D) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Niemowlaka to chyba nie da się w ogóle nie nosić, przecież sam nie pójdzie, bo nie umie. Mam w domu czterolatka i nie noszę go, ma zdrowe nogi, ale niekiedy zdarzy się taka sytuacja, że wziąć chociaż na chwilę musisz. Jak był bardzo chory, miał jelitówkę i się przewracał z wyczerpania, to go do lekarza niosłam. Jak byliśmy na defiladzie w Warszawie i bardzo daleko trzeba było iść do auta, to też go trochę wzięłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alia

Dziękuje wam drogie mamy. Trochę mi kamien spadl serca. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Podnieść 4-5 latka ? Chyba żartujesz albo nie wiesz w jakim wieku było to dziecko, które widziałaś.Takie dziecko to co najwyżej na plecy a i tak ciężko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

jak najmniej, ponieważ później nie będziesz mogła nic zrobić samodzielnie nawet sam Ci nie uśnie i będziesz niczym ubezwłasnowolniona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×